Saules akiniai

Sutikite, vos tik už lango pasirodo kaitresnė saulutė, akimirksniu skubame užsidėti saulės akinius. Tačiau šiuo atveju nereikėtų pamiršti vieno svarbaus niuanso – anaiptol ne kiekvienas žmogus supranta, kokią didelę žalą mūsų regėjimui gali padaryti kenksmingi ultravioletiniai saulės spinduliai, todėl neretai saulės akinių dėvėjimo būtinybė yra prilyginama išskirtinai mūsų stiliui, o ne mūsų akių apsaugai.

Tai reiškia, kad yra labai klaidinga saulės akinius rinktis atsižvelgiant tik į jų dizainą ir modelį. Visų svarbiausia šiuo atveju yra tai, kad saulės akiniai būtų labai kokybiški ir pasižymintys paties aukščiausio lygio apsauga nuo saulės. Todėl tokiu atveju kyla svarbus klausimas, kaip išsirinkti akinius nuo saulės?

Naudingi patarimai saulės akinių pasirinkimui

Visų pirma reikėtų suprasti, kad šiuolaikinėje rinkoje yra labai daug skirtingų rūšių saulės akinių. Dėl šios priežasties visuomet yra verta pagalvoti apie ne vienų akinių nuo saulės įsigijimą – tiek atsižvelgiant į konkrečią „progą“, tiek ir į skirtingo lygio apsaugą nuo kenksmingų saulės spindulių.

Skirtingų rūšių saulės akiniai

  • 0 kategorijos akiniai (saulės akiniai su skaidriais stiklais). Šios kategorijos saulės akinių pralaidumas šviesai yra 82-100 proc. Tokius akinius rekomenduojama dėvėti tik tamsiuoju paros metu ir/arba patalpose. Jei norite efektyviai apsisaugoti nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių, tokie akiniai net ir debesuotą dieną jūsų neapsaugos.
  • 1 kategorijos akiniai (saulės akiniai su šviesiais stiklais). Šių akinių lęšiai yra nežymiai užtamsinti, praleidžiantys apytiksliai 43-80 proc. saulės šviesos. Jie puikiai tinka dėvėti dienomis su pragiedruliais ar prastesniu oru. Dažnai tokius akinius žmonės renkasi dėvėti mieste.
  • 2 kategorijos akiniai (stiklai yra vidutinio tamsumo). Šie saulės akiniai yra labai dažnas vartotojų pasirinkimas nešiojimui mieste šiltuoju metų laiku. Jų saulės šviesos pralaidumas yra apytiksliai 18-43 proc.
  • 3 kategorijos akiniai (stiklai yra smarkiai užtamsinti). Jei kaitina skaisti dienos saulė, esate prie vandens telkinio ar saulėtą dieną vairuojate automobilį, akiniai smarkiai užtamsintais stiklais gali būti puikus pasirinkimas. Šviesos pralaidumas yra tik 8-18 proc., todėl net ir labai skaisti saulė neturėtų jūsų pernelyg erzinti.
  • 4 kategorijos akiniai (saulės akinių stiklai yra užtamsinti maksimaliai). Pro šių akinių lęšius prasiskverbia tik 3-8 proc. saulės šviesos. Tai reiškia, kad jei jūs keliaujate į kalnus ar leidžiatės į ekspedicijas snieguotose vietovėse, 4 kategorijos saulės akiniai yra būtinas pasirinkimas. Vanduo ir sniegas labai gerai atspindi ultravioletinius saulės spindulius, sustiprinant jų neigiamą poveikį, todėl nepamirškite tokiose vietose dėvėti maksimaliai užtamsintus saulės akinius. Beje, atminkite, kad šios kategorijos akinių nepatariama dėvėti vairuotojams.
  • Saulės akiniai su poliarizuotais stiklais. Labai dažnai akinius poliarizuotais stiklais pasirenka vairuotojai, kurie kelyje praleidžia ypač daug laiko. Šviesos laidumas būna labai įvairus – priklauso nuo konkretaus tokio tipo saulės akinių modelio. Tačiau jų speciali lęšių danga labai efektyviai saugo nuo įvairių atspindžių.

Taigi, kaip matote, saulės akinių pasirinkimas yra labai platus. Dėl šios priežasties saulės akiniai visuomet privalo būti pasirenkami labai apgalvotai ir atsakingai, susitelkiant į tai, kas jums yra aktualiausia ir tinkamiausia. Be to, turite nepamiršti, kad netinkamai pasirinkus saulės akinius, galite reikšmingai pakenkti ir savo sveikatai, todėl visuomet patariama pasitarti su šios srities specialistais. Tai ypač svarbu ir tais atvejais, kai yra dėvimi korekciniai akiniai. Tuo tarpu, jei korekcinių akinių dar nedėvite, bet pastebėjote neigiamų savo regos pakitimų, būtinai pasinaudokite ir akių patikra.

O jei klausiate, iš ko pagamintus lęšius būtų geriau pasirinkti, tai yra tik jūsų asmeninis sprendimas. Stiklas yra brangesnis, o plastikas yra lengvesnis. Plastikas mažiau atsparus įbrėžimams, o stiklas gali greičiau sudūžti. Todėl pagalvokite, kas jums tiktų geriausiai ir įsigykite ne tik madingus, tačiau ir jums puikiai tinkančius saulės akinius.

Ankstesnis straipsnisKaip pasirinkti stilingą ir mums tinkančią suknelę
Kitas straipsnisKokios valymo priemonės tinka virtuvės priežiūrai?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here