Renkamės saulės akinius – kur slypi pavojus?

Vienas svarbiausių šiltojo sezono atributų – saulės akiniai. Tačiau specialistai įspėja – daug svarbiau už stilių – apsaugoti akis nuo ultravioletinių spindulių. Kokios šio sezono tendencijos ir kaip neapsirikti renkantis saulės akinius?

Sezono mados tendencijos

Garsūs mados namai, pristatantys naujas saulės akinių stiliaus tendencijas, šį pavasarį ir vasarą vėl kvies išsiskirti iš minios. Kaip ir praėjusiais metais, pirmoje vietoje išlieka masyvus plastikas. Stilingi kuo didesni, įvairių ir netikėtų formų, su charakteringomis dekoracijomis –  gėlių raštais, ornamentais, odos detalėmis saulės akiniai bei akinių rėmeliai. Spalvos – kuo ryškesnės ir įvairesnės. Nelinkusiems į itin ryškias spalvas, siūlomos pastelinės akinių spalvos. Dominuoja – pilka, švelniai rožinė, marmurinė ar persikinės spalvos.

Pagrindinė naujiena šį sezoną – tamsėjantys (fotochrominiai), žalsvos spalvos akinių lęšiai, turintys 100 proc. apsaugą nuo UV spindulių. ,,Optikos pasaulio“ akinių lęšių atstovės Nelės Girdenienės teigimu, šiltuoju sezonu ypač padidėja susidomėjimas šio tipo akiniais.  ,,Klientai dažnai klausia, ką galima pasiūlyti norint apsaugoti akis nuo ultravioletinių spindulių, tačiau tuo pačiu ir gerai matyti, kai akims reikalinga regėjimo korekcija. Tokiu atveju siūlome fotochrominius arba poliarizuotus korekcinius akinius“- pasakoja N.Girdenienė.

Nesaugantiems akių – kataraktos rizika

Įvairiaspalvius ir įvairių formų saulės akinius renkamės tiek laisvalaikiui, tiek darbui. Visgi specialistų teigimu, dažnai renkantis akinius prioritetas būna stilius ir kaina, o ne apsauga nuo UV spindulių. Neigiamas UV poveikis akims – didėjanti kataraktos rizika, mat neapsaugant akių drumstėja akies lęšiukas. Ne mažesnę žalą akims galime sukelti nešiodami nekokybiškus, nuo UV neapsaugančius saulės akinius. Dažniausiai toks pirkinys įsigyjamas turguje, kur nėra užtikrinama prekės kokybė. Praktika rodo, kad parduodami akiniai turguje turi minimalią, ar visai neturi UV apsaugos. Tokiu atveju, akių vyzdžiai išsiplečia ir sudaro puikias sąlygas didesniam kiekiui UV spindulių pasiekti akies tinklainę. Tai gali tapti vienu iš veiksnių, sudarančių galimybes atsirasti ne tik kataraktai, bet ir glaukomai – vienai pavojingiausių akių ligų.

Vaikų akių apsauga

Ypač svarbu akių sveikata rūpintis nuo pat mažų dienų. Vaikų akys yra 3 kartus jautresnės UV spinduliams lyginant su suaugusių. Tad vaikams saulės akiniai su visapusiška apsauga nuo UV yra būtini, nors dažniausiai pastebima, kad tėveliai akinius nuo saulės vaikams perka kuo pigesnius ir nelabai domisi, ar jie turi apsaugą nuo UV spindulių.

Kai akiniai Jums trukdo

Jei akiniai Jums trukdo, su jais jaučiatės nepatogiai, puiki išeitis – kontaktiniai lęšiai! „Optikos pasaulyje“ parduodami ACUVUE vardo kontaktiniai lęšiai yra su UV spindulių filtru bei puikiai praleidžia deguonį. Pavasario malonumais galėsite džiaugtis be išimčių! Atminkite: nešiojant kontaktinius lęšius reikia turėti ir akinius nuo saulės tam, kad būtų užtikrinta aplinkinių akies audinių apsauga. Privalumas tas, kad saulės akinius galima rinktis madingus, didelius ir gaubtus.

„Optikos pasaulyje“ – profesionali konsultacija ir patrauklios akcijos­­

Tad jei rūpinatės savo akių sveikata ir norite jaustis saugūs nešiodami kokybiškus saulės akinius- kreipkitės į ,,Optikos pasaulio“ specialistus. Čia su profesionalų pagalba galėsite ne tik išsirinkit kokybiškus saulės ar korekcinius akinius, bet ir pasitikrinti savo regėjimą.

Šiuo metu „Optikos pasaulyje“  vyksta akcija – „2 už 1 kainą“ , kurios metu dvejus akinių rėmelius ar saulės akinius įsigysite už vienų kainą! Akinius galėsite pirkti kartu su draugu, artimuoju arba tiesiog dvejus akinius pasilikti sau.

Nešiojantiems kontaktinius lęšius- siūloma rinktis dvigubos apsaugos rinkinį- aukščiausios kokybės „ACUVUE“ vardo kontaktinius lęšius su UV apsauga ir saulės akinius už itin patrauklią kainą.

Ankstesnis straipsnisRetos transplantacijos – sudėtingas procesas ir medicinine, ir logistine prasme
Kitas straipsnisAkys – įvairių ligų pranašės

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here