Vieniems tai atrodo paprasta, kitiems – misija neįmanoma. Juk rinkoje tiek daug skirtingų gamintojų, skirtingų modelių, tad daugeliui besirenkant tiesiog susisuka galva. Pasidalinsime su Jumis ekspertų patarimais, kaip išsirinkti buteliuką, kuris atitiktų Jūsų mažylio amžių ir poreikius.
Kokios medžiagos buteliuką pasirinkti?
Šiomis dienomis maitinimo buteliukai kūdikiams yra gaminami iš trijų medžiagų: stiklo, plastiko ir silikono. Kiekviena iš šių medžiagų turi savo privalumų ir trūkumų, kuriuos būtina žinoti.
Stikliniai kūdikių buteliukai
Stiklas yra 100% natūrali medžiaga. Stiklinius buteliukus lengva valyti, į juos neįsigeria dėmės, o pieno temperatūra tokiuose buteliukuose ilgą laiką išlieka optimali. Stiklas turi ir savų minusų: yra sunkūs ir labai trapūs. Dėl to stikliniai buteliukai nerekomenduojami tiems kūdikiams, kurie jau patys pradeda laikyti buteliuką. Pirmenybę stikliniams buteliukams teikite pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiai arba vėliau, kai vaikas taps vyresnis ir stipresnis.
Plastikiniai kūdikių buteliukai
Plastikiniai kūdikių buteliukai yra itin populiarūs dėl savo lengvumo ir tvirtumo. Tačiau, kaip ir stiklas, plastikas turi savų minusų. Visų pirma, plastikiniai buteliukai greitai nusiskalbia, nuo jų nusitrina visos kiekio matavimo žymės. Plastikinių buteliukų nerekomenduojama plauti indaplovėje, todėl juos sunku dezinfekuoti, laikui bėgant tampa nehigieniški.
Silikoniniai kūdikių buteliukai
Silikoniniai buteliukai turbūt yra jauniausi dalyviai buteliukų rinkoje. Dėl jų lanksčios formos ir minkštų sienelių, silikoniniais buteliukais yra itin paprasta naudotis: reguliuoti pieno srovę. Idealus pasirinkimas pirmaisiais mažylio gyvenimo mėnesiais. Silikoninių buteliukų minusai yra panašūs kaip ir plastiko: sudėtinga išplauti ir dezinfekuoti, greičiau įsisenėja dėmės.
Kokio dydžio buteliuką pasirinkti?
Ne ką mažiau svarbus kriterijus, renkantis buteliuką, yra dydis. Jis priklauso nuo mažylio amžiaus.
Nuo 0 iki 9 mėnesių
Pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais rinkitės klasikinį 240 ml talpos buteliuką. Nesvarbu, jeigu Jūsų mažylis vienu metu išgeria mažiau pieno. Tikėtina, jog kūdikis greitai įpras prie tokio kiekio pieno, todėl nerekomenduojame išlaidauti ir pirkti mažesnės talpos buteliukus, kurių ateityje, tikėtina, nebepanaudosite.
9 mėnesių ir vyresni
Jeigu Jūsų vaikas jau išgeria daugiau nei 240 ml, galite pasirinkti didesnį buteliuką, tačiau didelio pasirinkimo nesitikėkite. Didžiausias buteliukas rinkoje yra 300 ml talpos.
Kokios formos buteliuką pasirinkti?
Yra keletas kūdikių buteliukų formų:
- Cilindriniai kūdikių buteliukai. Jie pasižymi tuo, jog yra patogūs laikyti ir gali būti lengvai plaunami specialiu šepetėliu.
- Kampuoti, 30 laipsnių kampu, pakreipti buteliukai. Tokie buteliukai rekomenduojami kūdikiams, kurie jaučia pilvo dieglius ar turi kitų virškinimo problemų. Dėl buteliuko pasvirimo kūdikis praryja mažiau oro nei kad geriant iš įprastų buteliukų. Beje, tokius buteliukus išplauti yra kur kas sudėtingiau.
- Ergonomiški buteliukai. Dėl mažų įdubimų šonuose šiuos buteliukus yra itin patogu laikyti tiek tėvams, tiek patiems mažyliams. Kaip ir kampuotus buteliukus, palaikyti ergonomiškų buteliukų švarą yra sudėtingiau.
Ekologiškas maistas kūdikiams ir vaikams babybio.lt