Žmonių judėjimo ir transporto pasirinkimo įpročiai sparčiai keičiasi. Vis daugiau vartotojų renkasi automobilį iškeisti į paspirtuką ar vietoje asmeninio automobilio transporto priemonę nuomotis. Taip pat naujų ir naudotų automobilių kainoms sparčiai augant, vis daugiau vairuotojų ieško alternatyvų, galinčių padėti sutaupyti. Viena tokių – mobilumas kaip paslauga (angl. MaaS – Mobility as a Service).

Mobilumas kaip paslauga, tai sparčiai augantis sektorius, siūlantis transporto priemonių mainus ir nuomą. MaaS įmonės sujungia skirtingus transporto būdus, siekdamos užtikrinti patogiausią ir optimaliausią keliavimo patirtį privatiems ir verslo vartotojams. Įmonės, teikiančios mobilumo paslaugas, siūlo vieną aplikaciją ir vieną mokėjimo būdą visiems prieinamiems transporto priemonių pasiūlymams. Tačiau šis konceptas ne tik yra patogus, bet ir gali padėti vairuotojams sutaupyti pinigų bei prisidėti prie gamtai draugiškesnio judėjimo.

Sprendimas aukštoms naujų ir naudotų automobilių kainoms

Pandemijos pradžioje prasidėjęs puslaidininkių trūkumas sukėlė pasaulinę automobilių ir elektronikos prietaisų dalių krizę. Automobilių gamintojai sulėtino gamybos apsukas ir atidėjo naujų modelių išleidimą. Naudotų automobilių kainos irgi pasiekė visų laikų piką. Kai kuriose šalyse fiksuojamas vienas didžiausių dėvėtų automobilių kainų šuolis, siekiantis net 40 procentų. Lietuvoje naudotų automobilių kainos irgi auga, per praeitus metus jos šoktelėjo 7,4 proc. Daugelis gamintojų prognozuoja, kad lustų trūkumas ir jų sukeltas kainų augimas tęsis bent iki 2023 metų vidurio. Šis automobilių brangimas ypatingai paveikia verslo klientus, kurie nebegali įsigyti kelių automobilių vienu metu ir taip užtikrinti laisvą darbuotojų judėjimą.

MaaS indėlis į švaresnę ateitį

Potencialius automobilių savininkus atbaido ne tik augančios kainos, bet ir kylantys taršos mokesčiai. Nors Lietuvoje taršos mokesčiai ir priemonės suvaldyti klimato krizę dar yra tik pradedami įgyvendinti, vairuotojai gali tikėtis mokesčių kilimo ir kitų suvaržymų, priklausomai nuo transporto priemonės tipo. Automobilio nuoma išlaisvina nuo mokesčių, o įvairių transporto priemonių (įskaitant viešąjį ir privatų transportą) naudojimas sumažina bendrą išmetamų teršalų kiekį. Kelių tyrimų metu buvo pastebėta, jog automobilių dalinimasis sumažina vairuotojo nuvažiuojamų kilometrų skaičių, taip ženkliai sumažinant išmetamųjų dujų kiekį.

Tačiau ekologija yra ne tik dėmesys gamtai, bet ir žmogui. MaaS paslaugų teikėjai visą dėmesį skiria vartotojui, todėl jų tikslas yra įtraukti kuo daugiau žmonių ir suteikti jiems galimybę judėti nevaržomai. Skirtingos transporto priemonės ir jų prieinamumas suteikia judėjimo laisvę mažiau pasiturintiems žmonėms, žmonėms su negalia, vairuotojo teisių neturintiems asmenims.

Ilgalaikė automobilio nuoma patogi ir prieinama alternatyva automobilio pirkimui

MaaS kaip ir kiti sektoriai tobulėja, todėl vis daugiau įmonių ne tik siūlo trumpalaikę transporto priemonių nuomą, bet ir ilgalaikes galimybes. Lietuvoje sparčiai besivystanti MaaS įmonė WeFleet siekia plėtoti prieinamo mobilumo paslaugas verslui. WeFleet siūlo ilgalaikį automobilių abonementą įmonėms ir verslams. Tai alternatyva lizingui ir veiklos nuomai, nes į fiksuotą nuomos sumą yra įtraukti šie privalumai: KASKO draudimas, 24/7 pagalba kelyje, klientų aptarnavimas ir automobilių pristatymas į jūsų pasirinktą vietą.

Tai puiki alternatyva tiek mažoms, tiek didelėms įmonėms, siekiančioms užtikrinti darbuotojų patogumą ir judėjimo laisvę. WeFleet ilgalaikė automobilių nuoma prasideda nuo vieno mėnesio ir leidžia keliauti visos Europos Sąjungos teritorijoje, o įmonės siūlomi automobiliai yra visiškai nauji, su minimalia rida iki 5000 km.

Prieinamas transportas, tvarumas ir laisvas judėjimas yra keliavimo ir mobilumo ateitis. Gyvenant miestuose, brangstant automobiliams ir augant jų išmetamai taršai, automobilio ir kitų transporto priemonių nuoma tampa efektyviu sprendimu. Tapkite vienais pirmųjų Lietuvoje, prisidedančių prie personalizuoto mobilumo su WeFleet automobilių abonementu verslui.

Ankstesnis straipsnisKaip išsirinkti buteliuką kūdikiui?
Kitas straipsnisPabėgimo kambariai: nuo zombių apokalipsės iki policininko šturmo

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here