dovanele staigmenele

Dažnai net motinos ar sutuoktinio gimtadienį pri­simename paskutinę akimirką, puolame į parduotuvę ir paskubomis ką nors nuperkame. Taip per visą žmo­gaus gyvenimą prisirenka daugybė nereikalingų daik­tų, su kuriais nėra kas daryti, bet išmesti irgi ranka nekyla — vis dėlto dovana…

Save gerbiantis žmogus kiekvienų metų pradžioje nusiperka naują kalendorine užrašų knygele, kurioje be visa ko pasižymi ir savo draugų bei artimųjų gimtadienius. Artimieji retkarčiais būtinai pasipasakoja apie savo lūkesčius ir svajones, dažnai patys pastebi­me, ko jiems trūksta ir ką galėtume padovanoti. Tas pastabas reikėtų užsirašyti prie atitinkamų asmenų gimtadienių datų. Tokiai datai artėjant tereikia atsi­versti užrašų knygelę, pasidomėti, ar trokštamas da­lykas dar neįsigytas, ir busite tikri, kad sukaktuvininkui jo šventės dieną išties suteiksite daug džiaugsmo.

Siauresniame šeimos rate galima įvesti pageidavi­mų kortelių sistemą, kuria remdamasis (pagal gali­mybes) dovanotojas pasirinktų, ką dovanoti. Šeimoje nėra prasmės per kiekvieną gimtadienį, sutuoktuvių metines ar kokia kita proga laikyti paslaptyje, ką keti­nate dovanoti. Jeigu žmona svajoja apie papuošalą, medžiagą suknelei ar naujus aulinukus, geriau kartu nueiti parduotuvėn ir ten ramiai pasitarus išsirinkti tin­kamiausią dovaną. O jei po to vyras dar pasiūlys už­sukti į kavinę, toji diena abiem virs švente šiokiadienį. Panašiai galima parinkti dovanas  vaikams arba tė­vams.

Dovana neturi būti parinkta vadovaujantis vienpu­siais sumetimais, pašiepiamomis užuominomis, didak­tiniais tikslais. Žinant tam tikras savo bičiulio ydas, nedera jam dovanoti kad ir knygą, nagrinėjančią, kaip atsikratyti nuo tų ydų, blaivininkui netinka dovanoti alkoholį, kosmetika nesidominčiai moteriai — kos­metikos rinkinį.

Renkant kam nors dovaną svarbiausia, kad ji būtų skirta tik tam asmeniui. Žinoma, palengvinsite moti­nai namų ruošą, gimtadienį padovanoję jai dulkių siur­blį, bet visgi tai yra bendrai naudojamas daiktas. Gyvenantiems kukliame bute, nedaug uždirbantiems žmonėms nėra prasmės dovanoti krištolo, sidabrinių indų, oda aptaisytų knygų, tapybos kūrinių ir t.t. Pasi­turinčiam asmeniui nedera dovanoti kasdienių buities reikmenų, kuriuos jis ir pats gali nusipirkti.

Šeimos nariams leidžiama dovanoti įvairias dova­nas, taip pat intymesnes — baltinius, kojines ir pus­kojines, šlepetes, chalatą. Intymios dovanos yra brangus papuošalai. Kalbant apie intymias dovanas, šiais laikais Valentino dienos ar metinių proga poros nevengia pasižvalgyti ir pikantiškų dovanų – įsimylėjėliai vis dažniau antrajai pusei dovanoja erotines prekes. Dama vertingas dovanas įteikia tik artimiems giminaičiams, vyrui, sužadėtiniui.

Drabužiai dovanojami tik giminėms arba artimiems bičiuliams, kurių skonis ir dydžiai gerai žinomi. Liūd­na būtų dovanų gauti dailią šilkine palaidinukę arba marškinius, kurie pasirodytų esą per maži arba per dideli.

 

Nuotaika, kurią jaučiame dovanodami dovanas, dažniausiai yra įdieg­ta mums dar vaikystėje. Žinoma, didelę reikšmę turi mūsų kultūra bei visuomenė, bet žmogaus požiūrį į dovanų dovanojimą mažų ar didelių švenčių proga suformuoja šeima. Jei nuo mažens esate su džiaugsmu įpratęs dovanoti ir gauti dovanas, nesitikėdamas kažko, nerealaus, jums dovanos — laimę ir pasitikėjimą suteikiantis dalykas.

Dovana
Dovana

Dovanas dovanojame dėl rimtų arba subtilių priežasčių: dažniausiai norėdami sulaukti palankumo ar malonės. Geriausia yra nuoširdi dovana ir kai ji atitinka ne jūsų skonį, o žmogaus, kuriam dovanojate.

Norint išrinkti gerą dovaną, reikia turėti laiko ir truputį pagalvoti, bet nebūtina išleisti daug pinigų. Nors malonu dovanoti arba gauti ne­paprastą dovaną, tačiau ji nebūtinai turi atspindėti jūsų jausmus. Pavyz­džiui, rankų darbo dovana ar sukurtas eilėraštis yra labai vertingi. Jei dovanos gavėjas žino, ką jam jaučiate, jis nematuos jūsų meilės gauna­ma dovana.

Ankstesnis straipsnisDovanojimo paslaptys
Kitas straipsnisKaip dovanoti?