Pasaulis sparčiai tobulėja tuo pačiu metu kaip ir kiekvieną dieną tobulėja mus supančios technologijos. Jos mums palengvina kasdienį gyvenimą ir tikriausiai technologijos nesustos tobulėti ir toliau sparčiai žengs pirmyn. Kol vieni neįsivaizduoja savo gyvenimo be įvairių technologinių patobulinimų, kitus tai šiek tiek gąsdina. Galbūt vieni bijo kai kuriuose filmuose pavaizduotų scenarijų, o kiti bijo prarasti darbo vietas mechanizuotoms technologijoms. Kadangi pasaulis taip sparčiai tobulėja nenuostabu, kad viena paklausiausių profesijų yra ir numatoma, kad ateityje išliks informacinių technologijų specialistų.

Jei dar tik mokotės tam, kad gautumėte vidurinį išsilavinimą tikriausiai jau nemažai nusimanote apie darbą su kompiuteriu. Ši specialybė ir toks karjeros kelias yra tikrai ne visiems, bet jei jaučiate, kad būtent darbas su informacinėmis technologijomis Jus domina turėtumėte nesustoti ir domėtis IT naujienomis. Mokymo įstaigos Jus paruoš pagrindams ir išmokys svarbiausių dalykų, bet tobulėjimui ir žinių gilinimui turite domėtis patys.

Pasirinkus informacinių technologijų studijų kryptį Lietuvoje ar užsienyje svarbu neprarasti susidomėjimo šia sritim. IT studijos nėra lengvos, bet išmokti subtilybių nėra labai sudėtinga, jei tai Jus domins. Tiesa, kai kuriems dalykams turėsite turėti ir matematinių žinių.

Baigus studijas ir ieškantis darbo darbuotojus tikriausiai sudomins ne tik kaip gerai parašėte savo gyvenimo aprašymą, bet ir tai kiek daug domitės šia sritimi už mokymo įstaigos nustatytos privalomos medžiagos ribų. Kaip ir beveik kiekvienoje karjeroje svarbu domėtis naujienomis pasaulyje apie Jūsų specialybę, bet informacinėms technologijoms taip sparčiai augant ir keičiantis informacinių technologijų srityje tai yra itin svarbu.

Net jei jau turite kitą specialybę ir galbūt kelių ar keliasdešimties metų karjerą tai tikrai nereiškia, kad negalite visko pakeisti ir pradėti karjeros informacinių technologijų srityje. Kai kurioms darbo vietoms net nėra būtina, kad turėtumėte išsilavinimą šioje srityje, galite būti ir gabus savamokslis. Toks karjeros pakeitimas gali pakeisti Jūsų gyvenimą ir galbūt nelabai mėgiamą darbą arba turimos žinios gali padėti Jums užsidirbti papildomų pajamų dirbant dalį etato laisvu laiku iš namų. Kartais kompanijoms reikia tik šiek tiek pagalbos tvarkantis su technologijomis ir visą tai gali padaryti žmogus tiesiog besidomintis šia sritimi ir turintis laisvo laiko, galintis dirbti kad ir iš namų.

Ankstesnis straipsnis2020 pavasario vasaros mados
Kitas straipsnisFotografo karjera

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here