Fotografo karjera

Jei esate vienas iš žmonių kuriems patinka meniška veikla ir tuo norite užsiimti kaip pelninga veikla pilnu etatu ar dalimi etato turėtumėte pasidomėti apie fotografo karjerą. Tam, kad taptumėte geru fotografu reikia turėti ne tik “gerą akį” tam, kad galėtumėte sukurti gražius kadrus, bet ir mokėti dirbti su kompiuteriu, kad gautas nuotraukas galėtumėte tinkamai redaguoti.

Norint tapti fotografu nereikia įgyti specialaus išsilavinimo, bet dauguma žmonių, kurie nori iš šios veiklos uždarbiauti dažniausiai žinių semisi iš įvairių mokymų, seminarų ar privačiai konsulltuojasi su daugiau patirties turinčiu fotografu kai kurie tai daro tapdami jų padėjėjais.

Pradedant savo veiklą yra svarbu tinkamas pranešimas apie save rinkai. Labai gera mintis yra sukurti savo tinklaraštį, informacinę svetainę. Tai gali pasitarnauti SEO ir marketingo tikslams, išpopuliarinti Jus kaip fotografą ir tuo pačiu tai yra tiesiog patogus būdas kaip Jus ir Jūsų darbus gali rasti potencialūs klientai.

Norint pasipelnyti iš fotografo veiklos dirbant privačiai reikia atsidaryti individualią veiklą arba išsiimti verslo liudijimą, kad galėtumėte Lietuvos valstybei mokėti nustatytus mokesčius. Pačiai pradžiai dažniausiai labiau verta rinktis individualią veiklą iš šių dviejų variantų. Turint individualią veiklą turėsite mokėti tik mokesčius nuo pelno (atskaičius išlaidas), o tai bus tikrai naudinga, jei planuojate pirkti fotografijai reikalingą techniką ar kitus daiktus kurie bus reikalingi darbui.

Galite rinktis iš daug fotografijos rūšių ir tapti tuo kas Jums labiausiai patinka. Galite tapti švenčių fotografu, privačiu fotografu, daiktų, maisto ar kitų parduodamų prekių ar paslaugų fotografu ir panašiai. Nesvarbu kurį kelią pasirinksite ir koks geras fotografas būsite nuotraukoms vis tiek reikės redagavimo. Kai kurie fotografai šį darbą palieka kitiems šia veikla užsiimantiems žmonėms, bet tie kurie su savo kūriniais dirba iki pabaigos dažniausiai sako, kad pats fotografavimas atrodo kaip trumpa akimirka, bet ilgasis ir svarbusis darbas yra už kompiuterio ekrano atrenkant ir redaguojant nuotraukas.

Jei fotografija Jus domina ir Jūs šiam darbui jaučiate aistrą pradžiai galite užsiimti šia veikla kaip papildomu darbu šalia pagrindinio darbo kuris teikia pagrindines pajamas. Fotografo darbas reikalauja nemažo pradinio įnašo ir ši karjera ne visuomet atneša daug pelno. Taip pat turite pagalvoti, kad švenčių fotografai dažniausiai turi daug darbo šventinio sezono metu, bet jo sumažėja šiam pasibaigus.

Nenustokite siekti savo svajonių ir bandyti to apie ką seniai galvojate.

Ankstesnis straipsnisIT karjera
Kitas straipsnisKaip išvengti netikėtų augintinio priežiūros išlaidų, jei joms santaupų neturite?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here