Įmonės transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomasis draudimas

Tai draudimas, kuris apsaugos įmonę nuo nuostolių, jei autoavarijos metu įmonei priklausančią transporto priemonę vairuojantys darbuotojai sugadins kitiems asmenims priklausantį turtą ar pakenks kitų asmenų sveikatai. Lietuvos Respublikos įstatymai numato, kad šį draudimą privalo turėti kiekvienas transporto priemonės valdytojas.
Draudiminis įvykis yra apdraustojo asmens civilinė atsakomybė, atsiradusi dėl autoavarijos metu padarytos žalos kitam asmeniui ir (ar) turtui, kaip autoavarijos padarinio, ir reikalavimo, pareikšto raštu arba žodžiu, atlyginti autoavarijos metu padarytą žalą.
Draudimo išmoka nemokama šiais atvejais:

  • Jeigu įmonės transporto priemonė nedalyvavo kelių eisme: buvo garaže, remonto dirbtuvėse, kitoje ne kelių eismui skirtoje vietoje, buvo naudojama darbams ne keliuose.
  • Jei žala padaryta tuo metu, kai įmonės transporto priemonė dalyvavo bet kurio pobūdžio sportinėse varžybose, sportinėse lenktynėse ar sportinėse treniruotėse.
  • Jei žala dėl įmonės transporto priemonės ir joje buvusių daiktų sugadinimo ar dingimo atsirado ne autoavarijos metu ar ne kaip autoavarijos pasekmė.
  • Jei dėl autoavarijos kaltas pats asmuo, kuriam padaryta žala.

AB “Lietuvos draudimas” moka draudimo išmoką, bet po įgyja atgręžtinio reikalavimo teisę į įmonę šiais atvejais:

  • Jei transporto priemonę įmonės darbuotojas vairavo būdamas neblaivus, apsvaigęs nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų.
  • Jeigu įmonės darbuotojas vairavo techniškai netvarkingą transporto priemonę, kai ją naudoti draudžia kelių eismo taisyklės, ir autoavarija įvyko dėl šios priežasties.
  • Jeigu įmonės darbuotojas padarė autoavariją neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonės ar neturėdamas teisės vairuoti šios rūšies transporto priemonės.

Šios draudimo rūšies taisyklės ir sąlygos įmonėms nesiskiria nuo privačių asmenų transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo.

Ankstesnis straipsnisCivilinės atsakomybės draudimas Lietuvoje
Kitas straipsnisĮmonės civilinės atsakomybės draudimas kelionėms ir komandiruotėms

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here