Laikas nenumaldomai ir negailestingai palieka savo pėdsakus žmogaus organizme. Gaila, tačiau jis neaplenkia ir mūsų odos. Oda sensta ir tai yra normalus reiškinys (Stačiokas, 2005). Dermatologų tyrimai rodo, kad biologiškai oda ima senti tik šešiasdešimtais gyvenimo metais..

Odos raukšlėjimasis – tai natūralus procesas. Anksčiau ar vėliau to sulaukiame visi. Galime pastebėti, kad dažnai to paties biologinio amžiaus žmonės atrodo nežymiai ar net labai skirtingai. Paprastai žmonėms, kurių oda stora, ganėtinai ilgą laiką neatsiranda raukšlių ir jie gali džiaugtis gražia bei elastinga veido oda. Kitiems, deja, tenka pastebėti smulkių raukšlelių ankstyvame amžiuje, šiais laikais jau galima pastebėti aštuoniolikmetės veide nežymių raukšlelių, būtent todėl oda rūpintis reikėtų nuolatos jau ankstyvame amžiuje.

Senėjimas yra kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Trečiojo dešimtmečio pradžioje – ketvirtojo pabaigoje prasideda lėtas, iš pradžių nepastebimas senėjimas. Medžiagų apykaitos procesai organizme lėtėja, jau šiuo metu gali išryškėti pirmieji senėjimo požymiai.

Vis dėlto senėjimą galima šiek tiek pristabdyti ar bent jau išvengti pernelyg ankstyvų jo reiškinių. Vienas iš būdų yra hialurono rūgštis. Anksčiausiai atsirandantys senėjimo požymiai yra odos plonėjimas, veido kontūrų pilnumo praradimas ir raukšlių atsiradimas. Šių veido raukšlių sumažinimas ar visiškas panaikinimas bei veido kontūrų apimties, pilnumo atkūrimas yra atliekamas injekciniais hialurono rūgšties užpildais kitaip dar vadinamomis grožio injekcijomis. Lašelis hialurono rūgšties įleidžiamas į trūkstamą vietą, dėl šios priežasties iš karto užpildo raukšlę. 

Darbo problema – Hialurono rūgšties poveikis senstančiai odai

Darbo tikslas – Išanalizuoti hialurono rūgtšies poveikį senstančiai odai

Darbo uždavinys – 1. Išanalizuoti brandžios odos ypatumus

2. Išanalizuoti hialurono rūgšties ypatumus

  1. ODA
  1. Odos sluoksniai

Epidermis – danga kuri apsaugo tikrąją odą nuo kenksmingo poveikio. Šiame sluoksnyje dalijasi ląstelės, epidermyje nėra kraujagyslių, todėl jį maitina limfa tekanti pro pamatinę membraną.

Epidermis sudarytas iš šių sluoksnių:

  • Raginis sluoksnis;
  • Blizgusis sluoksnis
  • Grūdėtasis sluoksnis ;
  • Dygliuotasis sluoksnis;
  • Pamatinis ląstelių sluoksnis.

Raginis sluoksnis. Raginiame sluoksnyje ląstelės negyvos. Tarpląstelinę erdvę užpildo vandenyje tirpios medžiagos, riebaluose tirpių ląstelių lipidai, cukrus, amino rūgštys, riebalai, riebiosios rūgštys, cholesterinas ir vandenyje tirpios medžiagos. Raginis sluoksnis saugo organizmą nuo neigiamų aplinkos veiksnių bei neleidžia išgaruoti drėgmei.

Raginio sluoksnio ląstelės kompaktiškai apvilktos hidrolipidine mantija, kuri sudaryta iš riebalų, klijingų medžiagų ir mirusių ląstelių. Tai pirmasis odos apsauginis barjeras kuris apsaugo nuo nepalankių išorinės aplinkos faktorių.

Blizgusis sluoksnis. Tarp grūdėtojo ir raginio sluoksnių yra įsiterpęs blizgusis sluoksnis, dar dažnai vadinamas Reino barjeru. Jis sudarytas iš gyvų, ir iš negyvų ląstelių. Šiame sluoksnyje vyksta ląstelių suragėjimo procesas. Labai plonas, todėl jis tarsi siena tarp gyvų ir negyvų ląstelių, sudarytas iš plokščių ląstelių, dauguma iš šių ląstelių neturi branduolių.

  Grūdėtasis sluoksnis. Šis sluoksnis kaip ir blizgusis sluoksnis sudarytas iš gyvų ir iš negyvų ląstelių. Grūdėtojo sluoksnio ląstelės panašios į ištemptą rombą. Jį sudaro dvi, trys eilės sustorėjusių keratinocitų. Šiame sluoksnyje ląstelės pradeda ragėti.

  Dygliuotasis sluoksnis. Tai pats storiausias epidermio ląstelių sluoksnis. Jis yra sudarytas iš jaunų ląstelių. Per tarpląstelinius plyšius teka limfa, kuri atneša maistinių medžiagų, o panaudotąsias nusineša.

Pamatinis sluoksnis. Epidermio ląstelės, turi skirtingą vietą ir struktūrą. Pačiame giliausiame, pamatiniame sluoksnyje vyksta nuolatinis ląstelių dauginimasis. Tai vienintelis epidermyje, gyvų besidalijančių ląstelių sluoksnis. Bėgant metams, vykstant hormonų pokyčiams, patologiniams procesams, dalijimasis sulėtėja. Šiuo metu sumažėja elastingumas ir atsiranda raukšlių. Būtent šiame sluoksnyje yra melanino nulemiančio odos spalvą.

Derma, dar kitaip vadinama tikrąją oda. Iš šio sluoksnio auga plaukai, čia prasideda riebalinės bei prakaito liaukos. Tai yra sudėtingas kolageno skaidulų, prakaito liaukų, plaukų šaknų, nervų ląstelių, nervų pluošto, bei kraujo ir limfos indų tinklas.

Derma maitina epidermį, nes epidermis neturi kraujo indų. Kūgio formos kolageno skaidulos, užpildo epidermyje esamus įspaudimus. Svarbiausias dermos bruožas yra pluoštelinis baltymų tinklas.

  Hipoderma. Tai yra poodinis ląstelynas kitaip jungiamojo audinio sluoksnis. Įvairiose vietose jis nevienodo storio. Lūpų srityje, ant ausų, vokų srityse jo nėra iš viso. Riebalinis sluoksnis atlieka šilumos reguliavimo funkciją, yra maisto medžiagų sandėlys.

  1. SENSTANTI VEIDO ODA
  1. Kas yra senstanti oda?

Odos senėjimas – tai genetiškai užprogramuotas procesas, kuris keičia ne tik odos struktūrą, bet ir tuo pačiu metu mūsų estetinę išvaizdą.

Senėjimas tai progresuojantys organizmo pakitimai, kurie yra būdingi visiems. Šie procesai vis stiprėja mes negalime jų išvengti, jie yra visą apimantys ir, žinoma, individualūs (to paties organizmo organai sensta įvairiai ir skirtingai, laiko bandymas išlaikomas nevienodai). Senstant odai, lėtėja regeneracija (odos ląstelių atsinaujinimas), grubėja raginis sluoksnis. Oda sausėja, nes lėtėja riebalinių liaukų veikla. Dehidratuojasi, nes oda netenka savo drėgmės, sunyksta kolagenas, išplonėja epidermis, mažėja odos tonusas.

Brandi oda labai sausa ir išplonėjusi. Juntamas nemalonus tempimo pojūtis bei sausumas, nes nustoja funkcionuoti hormonai, nesigamina estrogenai. Dėl susilpnėjusio odos tonuso, ji yra pakitusios spalvos, pilkšva, blyški ar net gi pageltusi, suglebusi ir raukšlėta. Gali būti tamsių ar šviesių rudos spalvos senatvinių dėmių, karpų, oda tampa itin lengvai pažeidžiama, ją dažnai niežti. Kūno oda tampa pleiskanota, net sudiržusi, ypač ai atsiliepia keliams ir pėdoms.

 Laikui bėgant vis labiau mažėja natūralus hialurono rūgšties kiekis organizme, todėl oda praranda drėgmę, elastingumą ir suglemba. Tačiau šiais laikais yra galimybė išsaugoti tikrąjį grožį ir kovoti su nepageidaujamais požymiais – raukšlių atsiradimu, veido kontūrų pilnumo praradimu bei odos plonėjimu.

Veido odoje pradeda dominuoti raginio epidermio sluoksnis – mažėja bazinių ląstelių dalijimosi greitis, plonėja bazinis sluoksnis, o tuo pačiu metu raginis sluoksnis vis storėja. Prasideda ląstelių sienelių irimas – skystyje tarp audinių susikaupia daugiau neigiamo krūvio baltymų, aminorūgščių ir lipidų, dėl šių priežasčių viršutinis odos sluoksnis sparčiai praranda drėgmę.

  1. Kada atsiranda pirmieji senėjimo ženklai

Nors įvairiuose šaltiniuose apie senėjimo proceso pradžią rašoma skirtingai, tačiau dažniausiai senėjimo procesas prasideda apie dvidešimtuosius gyvenimo metus. Būtent šiuo metu odoje ima mažėti kolageno ir elastino kiekis, palaipsniui mažėja odos stangrumas bei elastingumas, atsiranda mimikos raukšlių, įdumba skruostai, sumažėja poodinis riebalinis sluoksnis, oda tampa plonesnė, sulėtėja organizmo atsinaujinimo procesas, atsiranda mimikos raukšlės, oda tampa sausa, kaklo ir rankų oda praranda savo elastingumą, išryškėja akiduobės.

Pasiekus 45 – 50 metus, sparčiai keičiasi oda, o bėgant laikui, sulaukus maždaug šešiasdešimties ar daugiau metų, visų oda tampa daugmaž panaši. Tokia oda dar vadinama brandžia oda, nors ir skiriasi nuo keturiasdešimtmetės odos.

Mus veikiantys išoriniai faktoriai bei aplinka taip pat turi didelę įtaką senėjimo greičiui. Pati didžiausia kaltininkė, greitinanti odos senėjimo procesą, laikoma saulė bei jos skleidžiama visa gama žmogaus organizmui pavojingų spindulių. Tačiau ir be saulės yra begalės faktorių, kurie taip pat smarkiai prisideda prie to, kad mūsų išvaizda laikui bėgant pasikeičia ne į gerąją pusę. Tarp šių faktorių galima paminėti rūkymą, mūsų miego įpročius, žemės gravitaciją ir veido išraiškas.

Žinoma, raukšlių lengviau išvengti nei vėliau jas pašalinti, todėl geriausias rezultatas kovoje prieš raukšles galima pasiekti vadovaujantis prevencija.

  1. Senstančios odos požymiai

  Patys ryškiausi laiko ženklai yra atsiradusios raukšlės bėgant metams. Raukšlių atsiradimas tai natūralus procesas, kuris vyksta keliomis fazėmis bei priklauso nuo įvairių faktorių.

  1. Pirmiausia atsiranda plonos linijos prie akių, kaktos, tarp nosies ir burnos. Šios linijos vadinamos mimikos raukšlėmis. Nuolat besikartojant veido judesiams jis įsirėžia. Pavyzdžiui, besijuokiant kiekvieną kartą raumenys veikia vis tą pačią sritį, o kartu ir jos elastingas jungiamojo audinio skaidulas. Būtent taip jos praranda elastingumą ir pasilieka mažutės raukšlelės odos paviršiuje.
  2. Metams bėgant mažėja kolageno, o kartu ir elastingų jungiamojo audinio skaidulų, sudarančių išsiraizgiusį tinklą. Dėl šio proceso oda sukaupia vis mažiau drėgmės.
  3. Perpus lėčiau dalijasi ir epitelio ląstelės. Raginis sluoksnis nebėra toks stiprus ir nepažeidžiamas kaip, kad jaunos odos.
  4. Odos prakaito ir riebalų liaukos taip pat nebedirba taip intensyviai kaip jauname amžiuje. Pasekmė: senatvėje jos pagamina sekreto trečdaliu mažiau nei jauname amžiuje. Dėl šios priežasties oda tampa sausesnė, pasikeičia jos rūgščioji apsauginė plėvelė. Oda nebegali gerai apsiginti nuo neigiamo ir kenksmingo aplinkos poveikio bei susidaro į drabužių klostes panašių raukšlelių.

Beabejo, senėjimo procesas ne visada gali būti toks ryškus. Juk ne visi žmonės sensta vienodai ir tai matosi. Vieni atrodo vyresni nei yra iš tikrųjų, o kiti – jaunesni. Taip pat tai, kaip mes senstame priklauso ir nuo mūsų genų.

  1. Odos senėjimo procesai ir kaip juos stabdyti

Senėjimo procesas apima šiuos pagrindinius reiškinius:
– odos kraujagyslių formavimasis, mikrocirkuliacijos procesų sulėtėjimas,
– odos ląstelių atsinaujinimo bei aktyvumo sulėtėjimas,

– tarpląstelinės matricos pakitimai ir suirimas,
– mažesnis fibroblastų pagaminamo kolageno kiekis,
– padidėjusi melanino gamyba,
– negyvų odos ląstelių bei nešvarumų kaupimasis ant odos paviršiaus,
– neigiamas UV spindulių poveikis,
– oksidacinis stresas, kurį sukelia padidėjęs laisvųjų radikalų kiekis,

– mažėjantis vandens užsilaikymas dermoje.

Laisvųjų radikalų veikimas . Laisvieji radikalai yra atomai arba molekulės su vienu ar daugiau atskirų, neporinių elektronų. Netekę vieno ar daugiau elektronų, laisvieji radikalai yra labai nestabilūs. Jie linkę susidurti su kitomis, stabiliomis molekulėmis ir perimti iš jų elektronus ir taip save stabilizuoti.

Kolageno pažeidimai. Skaidulinis kolagenas ir elastinas yra baltymų struktūros komponentai dermoje, jie nulemia odos atsparumą bei stangrumą. Vykstant natūraliam odos senėjimui, oda tampa laisvesnė, mažiau elastinga ir plonesnė. Šis stangrumo netekimas iš esmės yra baltyminių struktūrų atrofijos pasekmė. Su amžiumi fibroblastai gamina vis mažiau kolageno bei elastino ir vis daugiau išskiria fermento elastazės, kuri būtent ir ardo šias baltymų struktūras.

Uždegiminės reakcijos. Uždegiminės reakcijos yra mūsų organizmo fiziologinis atsakas į išorinius veiksnius arba vidinis stimuliatorius. Keturi klinikiniai simptomai charakterizuoja uždegiminę reakciją: edema, karštis, skausmas ir paraudimas.

Uždegiminė reakcija įvyksta per tris kompleksinius žingsnius: pradinė fazė, plitimo fazė, atstatomoji fazė. Daug skirtingų ląstelių ir cheminių mediatorių dalyvauja šiose biologinėse reakcijose.

  1. HIALURONO RŪGŠTIS
  1. Kas yra hialurono rūgštis?

Hialurono rūgštis – randama natūraliai kiekvieno žmogaus organizme, šios hialurono rūgšties dėka ląstelėse yra išlaikomas tinkamas drėgmės balansas ląstelėse. Viena šios rūgšties molekulė sulaiko apie 1000 molekulių vandens. Tokiu būdu yra palaikomas elastingumas ir dėl to oda atrodo jaunai. Su amžiumi hialurono rūgšties kiekis odoje mažėja, todėl oda ima sausėti, iš pradžių atsiranda smulkiosios raukšlelės, kurios laikui bėgant ima gilėti ir tampa akivaizdžiai matomomis. Mažėjant drėgmės kiekiui ir elastingumui, odos audiniai palaipsniui suglemba ir veido linijos tampa šiek tiek arba akivaizdžiai matomai įdubusios.

Hialurono rūgšties užpildai sudaryti iš kristalo išvaizdos hialurono rūgšties. Suleista į odą, dėl savo aukštos koncentracijos ji labai tolygiai pasiskirsto ir sėkmingai užpildo hialurono rūgšties trūkumą. Injekuota hialurono rūgštis stipriai drėkina odą, užpildo raukšles, suteikia audiniams tūrį, modeliuoja veido kontūrus ir pagerina odos atspalvį. 

Hialurono rūgštis veikia odą iš vidaus, o ne iš išorės, sujungdama vandenį taip drėkindama ir tonizuodama mūsų odą. Oda tampa akivaizdžiai jaunesnė ir elastingesnė. Hialurono rūgšties injekcijos sumažina ar visiškai panaikina nosies, lūpų, tarpuakio, taip pat aplink lūpas esančias raukšles. Preparatu galima patobulinti veido simetriją – suteikti didesnę apimtį skruostams, lūpoms, išryškinti jų kontūrą. Po injekcijų veido oda tampa lygesnė, išsaugoma natūrali veido mimika.

Pagrindinis hialurono rūgšties naudojimo tikslas – sujungti ir palaikyti vandenį organizme, taip pat tonizuoti odą ir išsaugoti jos elastingumą.

  1. Hialurono rūgšties serumai

Hialurono rūgšties serumai skirti senstančiai odai, kuri yra praradusi drėgmę ir elastingumą. Serumo sudėtyje esančios biologiškai aktyvios medžiagos atstato drėgmės lygį odoje bei prarastą elastingumą, taip pat efektyviai sumažina raukšles. Serumas pripildo odą drėgme, sulėtina senėjimo procesus, suteikia odai skaistumo bei panaikina nemalonų odos tempimo pojūtį po prausimosi vandeniu.

Serumų poveikis:

Skaistina odą;

Mažina uždegiminius procesus;

Atstato ir reguliuoja drėgmės lygį odoje;

Sumažina arba panaikina pigmentines dėmes;

Sumažina odos raudonį bei jautrumą;

Atstato ir palaiko odos elastingumą.

  1. Hialurono rūgšties injekcijos

Hialurono rūgšties injekcijos drėkina odą, užpildo raukšles, suteikia audiniams tūrį, modeliuoja veido kontūrus . 

Estetinėje medicinoje naudojami stabilizuoti hialurono rūgšties užpildai, kurie yra homogeniški, rezorbuojasi ypač tolygiai ir išlieka audiniuose maždaug nuo šešių iki aštuonių mėnesių.

Hialurono rūgšties injekcijos rekomenduojamos:

  1. norint panaikinti nosies – lūpų raukšles, veido odos defektus;
  2. norint pakoreguoti veido ovalą, skruostikaulius;
  3. norint pakoreguoti lūpų apimtį ir formą;
  4. norint pakeisti skruostų formą;
  5. norint panaikinti „pykčio“ raukšles tarp akių, „žąsų kojeles“ aplink akis ir t.t.

Veido sritis, kurioje buvo daryta injekcija, kelias dienas dažniausiai būna kiek patinusi, procedūros poveikis matomas iš karto tačiau galutinio rezultato galima tikėtis tik po dešimties dienų. Be abejonės reikėtų paminėti ir tai, kad kaip ir atliekant bet kurią medicininę intervenciją, koreguojant odos problemas su hialurono rūgšties injekcijomis, labai retai, tačiau galimos tam tikros komplikacijos

  1. Hialurono rūgšties užpildai

Hialurono rūgšties užpildai atstato su amžiumi prarastą drėgmę, užpildo raukšleles odoje ir stimuliuoja kolageno skaidulų susidarymą.

Hialurono rūgšties užpildai naudojami nosies – lūpų srities raukšlėms, raukšlėms apie lūpas, tarp antakių, smulkioms raukšlelėms, o taip pat lūpų didinimui bei lūpų formos korekcijai. Rezultatai išlieka nuo šešių iki dvylikos mėnesių.

Audinių užpildai leidžiami į giliuosius odos sluoksnius. Savo tūriu iškelia raukšles, jas išlygina, sušvelnina. Stimuliuoja naujų kolageno skaidulų susidarymą (skatina odą pačią lyginti raukšleles).

Lietuvoje audinių užpildai saugiai ir efektyviai vartojami jau daugelį metų. Užpildais galima ne tik sušvelninti, bet ir išlyginti kai kurias veido vietas, pastorinti lūpas, pakoreguoti jų formą, pakoreguoti veido formą. Kiekvienais metais tūkstančiai pacientų išbando ir naudoja šį gydymo metodą. Taigi, nenuostabu, kad jis labai greitai tapo populiariu metodu koreguoti matomus senėjimo požymius bei pakoreguojant kai kurias veido formas.

  1. Hialurono rūgšties indikacijos ir kontraindikacijos

Indikacijos:

  1. Randai.
  2. Veido kontūrų modeliavimas atliekant injekcijas į tokias zonas kaip smakras, skruostai ir kt.
  3. Gilios bei ne tokios gilios raukšlės bei raukšlelės (tarp antakių, kaktos, aplink lūpas, nosies – lūpų ir kt.)

Kontraindikacijos:

  1. Angina.
  2. Nėštumas, maitinimas krūtimi.
  3. Amžius mažesnis nei 18 metų.
  4. Sąnarių reumatas.
  5. Jautrumas hialurono rūgščiai.
  6. Organizmo polinkis sudaryti keloidinius randus.
  7. Autoimuninės ligos tokios kaip sisteminės raudonoji vilkligė ar cukrinis diabetas.
  1. Hialurono rūgšties kapsulės

Dauguma mano, kad siekiant greito ir ryškaus rezultato, grožio priemones su hialuronu reikia naudoti kremo pavidalu ir tepti ant veido tiesiogiai. Kitiems patikimesnis ir labiau pripažįstamas atrodo šios rūgšties injekcijos į poodinį sluoksnį. Deja, toks būdas nemažai daliai žmonių yra ne tik, kad nemalonus, bet ir neprieinamas, nes ši procedūra kainuoja ne mažą pinigų sumą.

Pasak grožio mokslo specialistų dirbančių su hialurono rūgštimi pastebi, kad dažnai vyrauja klaidingas suvokimas, jog geriami preparatai su hialurono rūgštimi neturi jokio realaus poveikio ir patekę į organizmą skrandyje suyra taip ir nepatekę į kraują. Tačiau tai yra netiesa. Moterys norėdamos pasirūpinti savo oda bei jos drėkinimu, gali išbandyti pagal Japonijoje patentuotą naują formulę gaminamas geriamąsias kapsules. Šiose kapsulėse esanti grynoji hialurono rūgštis patenka į organizmą betarpiškai per kraują ir įsiskverbia į giliausius mūsų odos audinius.

Mokslininkų tyrimai rodo, jog vartojant papildus su hialuronu, pagerėja odos elastingumas, sumažėja smulkių raukšlelių, po prausimosi odos nebetraukia, ji nebesausėja, prie viso to, plaukai ir nagai tampa sveikesni. Kadangi ši medžiaga yra visiškai natūrali, ji nesukelia jokio šalutinio poveikio ir alerginių reakcijų.

Kita klaida, kurią daro papildus su hialuronu naudojančios moterys – tai tikisi žaibiško rezultato. Geriamąsias kapsules reikėtų vartoti ne mažiau nei tris mėnesius, kad būtų pasiektas geriausias ir matomiausias rezultatas. Pirmuosius du mėnesius gerti po dvi kapsules kasdien, užgeriant stikline vandens, o trečiąjį mėnesį naudoti tik po vieną kapsulę per dieną.

IŠVADOS

Pasirėmus teorija, būtų galima daryti išvadą, jog senėjimas yra neišvengiamas procesas, tačiau jį mes galime atitolinti. Odos vidinį senėjimą nulemia genai, šie genai nulemia ne tik odos tipą, bet ir jungiamųjų audinių kokybę ir atsparumą. Taip pat be šių vidinių odos senėjimą įtakojančių veiksnių yra ir išoriniai, tai ultravioletinių spindulių poveikis, kurie patekę ant odos sukelia laisvųjų radikalų susidarymą.

Hialuronas taipogi atlieka labai svarbų vaidmenį odos senėjimo procesui. Tyrimai parodė, kad hialurono rūgštis padeda išvengti kai kurių ląstelių gaminimosi fermentų, mažina laisvųjų radikalų susidarymą ir užkerta kelią radikalų daromai žalai ląstelių struktūroms. Mažos molekulinės masės hialurono rūgštis veikia prieš uždegiminiškai, teikia tink amą ląstelių proliferaciją ir diferenciaciją, tiesiogiai skatina ląstelių augimą.

Dar svarbiau, kad hialurono rūgštis turi ypatingą vandens sulaikymą odoje. Dėl šios savybės hialuronas vadinamas natūraliu drėkinamuoju faktoriumi. Taip pat svarbu, kad galima pasirinkti kokio hialurono rūgšties įvedimo būdo į odą mes norime. Tai gali būti užpildai, injekcijos serumai bei kapsulės. Šiais laikais procedūros su hialurono rūgštimi tapo grožio kultu, kurį išbandyti nori daugelis iš mūsų

INFORMACIJOS ŠALTINIŲ SĄRAŠAS

  1. FRIED, M. W. Serum hyaluronicacid in patients with veno-occlusive disease following bone marrow transplantation. Iš Academic Search Complete [interaktyvus]. Bone Marrow Transplantation. 3/15/2001 [žiūrėta 2015 m. gegužės 6d.] Prieiga per EBSCO Publishing.
  2. ISHII, Hidenori, SAKATA, Kazuaki. Complications and management of breast enhancement using hyaluronicacid. Iš Academic Search Complete [interaktyvus]. Plastic Surgery. Autumn2014 [žiūrėta 2015 m. gegužės 6 d.] Prieiga per EBSCO Publishing.
  3. SATO T, SAKAMATO O, ODANKA W, YOSHIDA K. Benefits of Hyaluronic Acid [interaktyvus]. 2010-2011. [žiūrėta 2015 m. gegužės 7d.]
  4. Preiga per internetą: http://organicbeautyandskin.com/what-is-my-skin-type/benefits-of-hyaluronic-acid.html
  5. Prieiga per internetą: http://www.balticpharma.lt/odos-problemos/senstanti-oda
  6. Prieiga per internetą: http://sveikaoda.com/odos-prieziura/odos-prieziuros-priemones-ir-budai/senstancios-odos-priezira.html
  7. Prieiga per internetą: Kosmetinis staliukas su LED apšvietimu ir veidrodžiu moterims My beauty corner
  8. Prieiga per internetą: http://www.gkklinika.com/lt/page/inovacines-estetines-proceduros-4/rauksliu-korekcija-audiniu-uzpildais-125
  9. Prieiga per internetą: http://www.kosmetologijavisiems.lt/proceduros/lypossage-massagelypossage-massage/
  10. Prieiga per internetą: http://www.grozioakademija.lt/lt/pages/13320-hialurono_rugstis_restylane.html
  11. Prieiga per internetą: http://www.diaterapija.lt/hialurono-rugsties-injekcijos/
  12. Prieiga per internetą:http://www.diaterapija.lt/hialurono-rugsties-injekcijos/
  13. Prieiga per internetą: http://1.sveikaoda.lt/index.php/rauksliu-salinimas/hialurono-rugsties-preparatu-injekcijos
  14. Prieiga per internetą: http://www.avevitaklinika.lt/lt/seimos-klinika/zinynas/bendra-informacija/anatomija-ir-fiziologija-.html
  15. Prieiga per internetą: http://www.histomer.lt/index.php/straipsniai/267-odos-sandara
Ankstesnis straipsnisNaujos elektros kainos nepranoko lūkesčių
Kitas straipsnisVariklių čipavimas įmanomas efektyviai, bet kuriuo metu – kai tik užsigeidžiate!

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here