elektros kainos

Lietuvoje mokesčiai vieni didžiausių Baltijos šalyse, todėl kiekvieną kartą, kai pasigirsta kalbos, kad atpigs elektra, šildymas ar dujos, įsižiebia vilties kibirkštis, kad mokestinė našta palengvės. Visgi, kalbos dažnai ir lieka kalbomis, puikus to pavyzdys naujos elektros kainos.

Dar praeitų metų rudenį valdžios atstovai žadėjo, kad nuo naujų metų pradės veikti jungtis su Švedija „NordBalt“, kuri turėtų sumažinti elektros energijos kainas iki 7 proc. Tad šalies investicijos į energetiką turės teigiamos naudos elektros rinkai, verslo sektoriui ir visuomenei.  Visgi, naujos elektros kainos nemaloniai nustebino daugelį, o 7 proc. mažesnės elektros energijos kainos pasirodė utopine svajone. Buitiniams vartotojams elektra atpigs vidutiniškai vos 1.5 proc. Pasak „Lesto“ generalinio direktoriaus, nuo šių menų kaina už elektros energiją mažės maždaug 0,2 euro cento už kilovatvalandę.

Naujosios elektros energijos kainos

Standartinis vienos laiko zonos tarifas, kuriuo šiuo metu atsiskaito maždaug 70 proc. privačių klientų, mažės 1,6 proc., tai yra nuo 0,19 euro cento iki 12,7 euro cento už kilovatvalandę, o turintiems elektrines virykles – 0,9 proc., pinigine išraiška – nuo 0,11 euro cento iki 12,6  euro cento.

Dviejų laiko zonų standartinis dienos tarifas mažės 1,4 proc., o tai yra maždaug 0,2 – 13,9  euro cento, nakties tarifas – 2,1 proc., nuo 0,21 euro cento iki 9,9 euro cento, o elektrinių viryklių savininkams  – atitinkamai 0,7 proc., tai yra nuo 0,1 euro cento iki 13,8 euro cento ir 1,9 proc. – nuo 0,19 euro cento iki 9,8 euro cento.

Tuo tarpu, verslo klientams, kurie gauna elektrą iš vidutinės įtampos tinklų, elektros persiuntimo paslaugos kils, maždaug apie 0,18 cento už kilovatvalandę, iš žemosios įtampos tinklų – 0,28 euro cento. Anot specialistų, kainų didėjimui daigiausiai įtakos turėjo perdavimo ir sisteminių paslaugų kainų augimas. O štai svertinė skirstymo paslaugos kaina verslo sektoriui taip pat mažėjo.

Tiesa, nors naujos elektros kainos tikrai nepateisino lūkesčių, tačiau vyriausybė tikina, kad ateityje kaina išties juntamai sumažės ir pirmieji pokyčiai jau bus jaučiami po pusmečio. Tiesa, ekonomistai šiuo klausimu išlieka šiek tiek kuklesni ir drąsiai prognozuoti „iš kavos tirščių“ kol kas nesiryžta.

 

Ankstesnis straipsnisŠiuolaikinių individualių namų interjero tendencijos
Kitas straipsnisHialurono rūgšties poveikis odai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here