“GOOGLE” ATSAKĖ APIE DOMENUS, NUORODAS IR VISĄ KITĄ

Labnol.com portale paskelbti „Google“ atsakymai į interneto rinkodaros specialistų klausimus. Mes išvertėme įdomiausias tezes ir atsakymus. Kaip visada paieškos sistemų atstovų pasisakymuose verta skaityti tarp eilučių ir suprasti, ką jie norėjo pasakyti be to, ką pasakė.

Klausimas: “Google” dabar naudoja puslapio pakrovimo greitį kaip puslapio reitingavimo faktorių. Ar tai reiškia, kad reikia pereiti į geresnį, bet daug brangesnį hostingą?

Atsakymas: deja, vien tik serverių greičių padidinimo gali nepakakti. Dažniausiai problema yra ne laikas, kai serveris išsiuntė puslapį vartotojui, o laikas, kurio reikia puslapiui generuoti, laikas reikalingas sukūrti ir interpretuoti visiems jo objektams. Taigi geriau atlikti svetainės konfigūravimą – pritaikyti glaustus CSS, pagerinti saugojimą, sumažinti JavaScript kiekį. Taip pat, verta prisiminti, kad pakrovimo greitis yra tik vienas iš daugelio, ne per daug svarbių, veiksnių.

Klausimas: mes išleidžiame didelį kiekį originalaus informacijos turinio, bet iš mūsų jį vagia be atsakomosios nuorodos ir puslapiai su nukopijuotu tekstu atsiranda paieškos rezultatuose aukščiau už pradinį šaltinį. Ar “Google” paieška įvertina turinio paskelbimo laiką? Kodėl puslapiai su nukopijuotu tekstu yra indeksuojami?
Atsakymas: “Google” labai gerai sugeba nustatyti pavogto turinio pirminį šaltinį. Mes stengiamės išvengti neigiamos dubliavimo įtakos pirminiam šaltiniui. Labai retai puslapių su tokiu turiniu reitingas yra aukštesnis už originalių puslapių reitingą, o jeigu taip atsitinka tai labai tikėtina, kad dėl to kaltas yra pats interneto specialistas, kuris ne optimizavo svetainės taip, kad puslapis su tekstu kaip reikiant būtų indeksuotas arba kažką pakeitė ir dėl to galiausiai puslapis su infoturiniu tapo neprieinamas indeksuojantiems robotams.

Klausimas: kokias reikia naudoti strategijas svetainei su dideliu kiekiu medijos, paveikslėlių?
Atsakymas: paveikslėlių paieška gali tapti puikiu infosrauto šaltiniu. Alt ir aprašantys failus pavadinimai (raktažodžiai failo pavadinime) – paveikslėliams tai yra būtina. Be to, naršyklės paveikslėliams suprasti naudoja esantį arti arba aplink juos tekstą, o taip pat puslapio pavadinimą.
2010 m. Balandžio mėn. “Google” pristatė galimybę apibūdinti vaizdą svetainėje Sitemap (svetainės žemėlapyje).

Klausimas.: turiu xml-sitemap. Ar reikėtų sukurti dar ir html?
Atsakymas: html svetainės žemėlapis galėtų būti naudingas žmonėms, svetainės lankytojams. Siekiant pagerinti indeksavimą tai taip pat pravers – kad įsitikinti, jog naršyklės tiksliai žino apie visus svetainės puslapius.

Klausimas: aš perskaičiau forumuose, kad registracijos pabaigos domene data yra naudojama “Google” kaip veiksnys reitingui nustatyti. Prieš domenus, kurių registracijos laikas tuoj baigsis, gali būti imtąsi kokių nors sankcijų. Ar tai tiesa? Kiek įtakos reitingui turi tai, kiek metų į priekį yra užimtas domenas?
MATT‘O CUTTS‘O VIDEO ATSAKYMAS. Šis gandas atsirado todėl, kad kai kurie registratoriai išsiuntinėjo domenų savininkams laiškus su pasiūlymu pratęsti domeno egzistavimo trukmę, nes už domenus, kurių registracijos laikas yra 3 metai ir daugiau”Google” suteikia tam tikrų paskatinimų, pirmenybę reitingavime. Neverta visai dėlto jaudintis. Vienintelė informacija, kuri buvo pateikta “Google” ir kažkaip susijusi su šia tema – ta, kad mes galime tam tikru būdu įvertinti domeno gyvavimo istorijos informaciją jo reitingavimo metu ir domėtis kiek metų gyvuoja svetainė. Tačiau apskritai, mes turime daug idėjų, į kokią informaciją reitingavimo metu verta kreipti dėmesį ir mes ne visas šias idėjas įgyvendiname.

Klausimas: aš sukūriau naują blogą. “Google” jo dar nematyti, nes nuorodų pie jį nėra. Tam, kad gauti apie jį nuorodas iš blogų, turinčių aukštą reputaciją, aš aktyviai siuntinėju jiems pranešimus skirtus svečiams. Kaip “Google” vertina nuorodas iš šių pranešimų?
Atsakymas: naujos svetainės reklama reikalauja laiko ir pastangų. Mes rekomenduojame jas skirti savo, o ne kieno nors kito svetainės plėtrai, rašant infoturinį savo svetainei.
Tai yra susiję ir su straipsnių svetainėse talpinimu tam, kad gauti į juos nukreipiančias nuorodas. Neverta vien tiktai remtis tokiais ryšiais, geriau imkitės infoturinio savo nuosavoje svetainėje.

Klausimas: ar nuorodos viename puslapyje yra „Google“ vertinamos vienodai ar nuorodų indėlis priklauso nuo jų padėties puslapyje? Pavyzdžiui, ar nuorodos, esančios pirmajame teksto paragrafe, indėlis yra didesnis negu nuorodos esančios apatiniame?
Atsakymas: mes galime įvairiai vertinti nuorodas esančias skirtingose puslapių vietose. Todėl, kad skirtingos puslapio sritys gali labiau ar mažiau atitikti puslapio teksto turinį.
MATT‘O CUTTS‘O VIDEO ATSAKYMAS. Pirminėje Pagerank formulėje nuorodos indėlis nepriklauso nuo jos padėties puslapyje. Bet dabar mes nuorodas analizuojame subtiliau ir sudėtingiau. Taigi nuorodas esančias apatinėje teksto dalyje mes apdorojame šiek tiek kitaip. Skirtumas tas, kaip mes jas naudojame ir atitikimui, ir įtakingumui apskaičiuoti, ir tame ar labai mes jomis pasitikime, ir „kituose panašiuose dalykuose”.

Ankstesnis straipsnisREKLAMOS SPAUDINĖTOJŲ PROFILIAVIMAS RUSIJOJE
Kitas straipsnis301 peradresavimai nepadeda išsaugoti infosrauto iš „Bing“ ir „Yahoo“