Drabuziai Kelnaites

Norint sukurti ką nors naujo, reikia lakios vaizduotės ir drąsių sprendimų.

Futurizmas madoje – tai ateities kostiumo vizija. Šiuo stiliumi pristatomos naujausios technologijos: nauji sintetiniai pluoštai, kosmetinė furnitūra, naujoviški kirpimo būdai. Futurizmas ypač patinka pažangiam jaunimui, kuris mielai dėvi nors ir nepatogią, tačiau įspūdingai atrodančią aprangą. Projektuodami futuristinius drabužius, kūrėjai mažai galvoja apie dėvintįjį, nes svarbiau idėja, o ne pritaikomumas.

Futurizmas madoje atsirado tada, kai žmonės pradėjo ruoštis kelione į Mėnulį.

Andrė Kurežas 1964 m. pateikė naują, alternatyvią madingo drabužio sąvoką. Dizaineris pasiūlė space-age aprangą. Tai buvo naujų formų, lakoniško kirpimo, baltos ir sidabro spalvų drabužiai. Space age stilius vėl tapo populiarus aštuntajame XX a. dešimtmetyje.

Pakas Rabanas kuria iš plastiko ir metalo.

Pjeras Kardenas pasiūlė savo versiją. Jis sukūrė funkcionalius drabužius: kepurę – šalmą su snapeliu, suknelių pakaitus – prigludusius kombinezonus ir siauras kelnes.

Futurizmas išpopuliarino sintetinius audinius, fluorescensines spalvas, metalinius aksesuarus, originalias formas – atsirado disco stilius. Futurizmas madingas ir dabar, todėl stambios kompanijos gamina aksesuarus, papuošalus, drabužius, kuriuos dėvi ne tik jaunimas, bet ir vyresni žmonės. Kas tai? Tai plastinė bižuterija, metaliniai aksesuarai, grandinės, metalu žėrinti avalynė – visa, kas aktualu ir šiandien.

Ankstesnis straipsnisAntimada
Kitas straipsnisMada visur

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here