Elektromobilio įkrovimas, lyginant su įprastu kur važiuojančių automobilių kuro bako papildymu, skiriasi iš esmės. Užsipilti kuro vykstame kai užsižiebia lemputė, jog kuras baigiasi, tuo tarpu elektromobilio įkrovimą stengiamės derinti su ilgesniu sustojimu. Faktiškai, kai tik yra galimybė – visada stengiamasi ja pasinaudoti. Todėl įkrovimo stotelės prie prekybos centrų, kavinių, aikštelėje šalia darbo yra itin populiarios. Ir visgi, daugiausia laiko praleidžiame namie – po darbo, naktį, savaitgalį. Tad patogiausia įkrauti elektromobilį namie, tol kol ir patys „kraunamės energiją“ nakties metu.

Įkrovimas iš elektros lizdo – ne geriausias sprendimas

Įsigyjant elektromobilį, prie jo pridedamas standartinis įkrovimo kabelis, tinkamas įkrauti iš elektros lizdo esančio namuose ar bet kur. Tačiau vairuotojai ir specialistai dažnai jį vadina „avariniu“. Taip yra todėl, kad nerekomenduojama nuolat ar ilgai krauti elektromobilį iš paprastos namų elektros rozetės. Tam yra keletas priežasčių, iš kurių dvi svarbiausios:

  • Įprastas namų elektros tinklas nėra pritaikytas tokio galingo prietaiso, kaip elektromobilis ilgam krovimui. Dažnai perkaista laidai, „išmuša saugiklius“. Tai netgi pavojinga, negalima palikti elektromobilio krautis be priežiūros.
  • Elektromobilis kraunasi labai lėtai. Priklausomai nuo automobilio konfigūracijos, namų elektros tinkle pilnai pakrauti elektromobilį gali prireikti 10-12 valandų ar net daugiau. Kitaip tariant, po nakties krovimo, automobilis dar gali būti nepilnai įkrautas.

Daugelis elektromobilių vairuotojų nusprendžia, jog verčiau pakrauti elektromobilį greitose įkrovimo stotelėse, jei jos yra šalia darbo arba pasiderinti laiką įkrauti prie prekybos centro ar kitos viešos vietos. Tačiau ne visi turi tokią galimybę. Tad namai bet kokiu atveju yra ta vieta, į kurią sugrįžtame ir kur patogu įkrauti elektromobilį. Išeitis tokiu atveju – elektromobilio įkrovimo stotelė.

EV įkrovimo stotelė namams

Norint įsirengti elektromobilio įkrovimo stotelę namuose, pirmiausia turite turėti tam vietą. Geriausia, jei turite garažą. Jei ne, tuomet tinka ir privažiavimas prie namo. Nuosavuose namuose ar kotedžuose paprastai iš ties nėra problemų įsirengti stotelę, net jei ir neturite garažo ar neprivažiuojate prie pat namo, tačiau automobilį laikote kieme.

Įkrovimo stotelė jungiasi į jūsų elektros tinklą, pajungimas nėra sudėtingas, tačiau geriau jį patikėti profesionaliam elektrikui, kuris viską padarys teisingai, pakonsultuos dėl elektros galios namuose ir prireiktus padės, informuos, kaip galima pasididinti galią ar pakeisti laidus, ar atlikti kitus darbus, jog viskas veiktų tvarkingai ir saugiai.

Rinkoje esama iš ties nemažai įkrovimo stotelių, kurios skiriasi ne tik kaina, išvaizda, tačiau ir galia. Namuose naudojamos įkrovimo stotelės galingumas gali būti nuo 3  kW iki 22 kW, dažniausiai pasirenkamos vidutinės galios, 7 kW įkrovimo stotelės.

Įkrovimo stotelės gali būti tarsi dėžutė su rozete elektromobiliui įkrauti su reikiama jungtimi arba dėžutė su integruotu laidu. Be laido įkrovimo stotelė atrodo elegantiškiau, tačiau tai reiškia, jog turite turėti atskirą laidą automobilio įkrovimui ir turėti jį arba automobilyje arba garaže.

Iš principo, visiems vairuotojams rekomenduojama turėti atsarginį laid elektromobilio įkrovimui, nes ir viešosios stotelės ne visada turi integruotą laidą ir reikia turėti savo. Tad tokiu atveju ir namuose gali būti stotelė be laido, ypač jei ji naudojama lauke ar akivaizdžiai matomoje vietoje, kur norite gražaus ir į akis nekrentančio vaizdo.

Ankstesnis straipsnisPatarimai, kaip visuomet atrodyti stilingai
Kitas straipsnisKaip veikia elektromobilių įkrovimo stotelės?