Švariuose ir tvarkinguose namuose visada maloniau leisti laiką, o ir nebaisu, kad netikėtai užgrius svečiai, tačiau noras gyventi tvarkingai kartais gali baigtis liūdnai.  Alergija, sudirgę kvėpavimo takai, ašarojančios akys ar net ūmus apsinuodijimas – visa tai gali sukelti iš pirmo žvilgsnio visai nekalta buitinė chemija. Kaip to išvengti ir į ką atkreipti dėmesį, renkantis valymo priemones, pasakoja švaros priemonių gamintojo higeja.lt specialistai.

Svarbu pasirūpinti tinkama apsauga

Dažnas rankų mirkymas vandenyje, ypač sumaišytame su valymo priemonėmis, kenkia ne tik dailiam manikiūrui, bet ir rankų odai. Buitinės chemijos sudėtyje esančios medžiagos gali išsausinti ir sudirginti odą, ji greitai pradeda šerpetoti, skilinėti, luptis, tampa skausminga, o tada rankų kremas naudojamas „kibirais“. Norint, kad taip neįvyktų, būtina naudoti gumines pirštines, kvėpavimo takus nuo aštraus kvapo galima apsaugoti tiesiog burną ir nosį prisidengus skepetaite. Taigi, valydami namus visada naudokite apsaugos priemones.

Valymo priemones naudokite saikingai

Visa kokybiška buitinė chemija turi informacinį lapelį, ant kurio juodu ant balto parašyta, kokio kiekio valymo priemonės reikia. Šių skaičių geriau neignoruoti, o didesnis valymo priemonės kiekis tikrai nereiškia, kad skalbiniai geriau išsiskalbs arba grindys kokybiškiau išsivalys. Priešingai – galite pakenkti sau. Kai kurios cheminės medžiagos garuoja, todėl per didelė jų koncentracija gali sudirginti kvėpavimo takus, akis, turėti neigiamos įtakos odai ar net plaukams, todėl ir indų ploviklio, ir vonios šveitiklio naudokite saikingai, nes daugiau tikrai nereiškia geriau.

Tinkamos saugojimo sąlygos

Visi puikiai žino, kad buitinė chemija turi būti laikoma taip, kad jos nepasiektų vaikai, kurie, susižavėję žydra ar žalia langų valymo skysčio spalva, gali jo ir paragauti. Visgi, reiktų atminti, kad buitinę chemiją reiktų sandariai uždaryti, kad ši negaruotų ir neprarastų savo specifinių valymo savybių, laikyti sausoje vietoje ir atokiau nuo šilumos šaltinių bei tiesioginių saulės spindulių, nes daugelis namų valymo priemonių yra degios, todėl spintelė prie orkaitės ar kito kaitraus daikto tikrai nėra pats protingiausias pasirinkimas.

Ankstesnis straipsnisŠeimos kelionė: 5 įspūdingos vietos nuotykių ieškotojams
Kitas straipsnisKliento neapgausite: išmanūs sprendimai viešbučiams, kuriuos jis pastebės

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here