Kasmet į Lietuvą atplukdomą apie 250000 automobiliai is JAV ir tai yra tikrai neįtikėtinas skaičius. Nors pačioje šalyje šių mašinų registruojama vos apie 7000. Visi kiti parduodami kitai Europos rinkai. O Lietuva Amerikoje gerai žinoma kaip aktyvi aukcionų dalyvė ir mašinų pirkėja. Kartais, juokais net vadinama amerikietiškų automobilių garažu. Visiems atrodo, kad mašinos atkeliavusios iš už Atlanto yra labai pigios, tačiau tai nėra visiška tiesa, nes norint rasti kokybišką ir gera automobilį – jos kaina tikrai bus didesnė. O dar prisideda nemaži mokesčiai, norint į parsigabenti į tėvynę. Galiausiai, mašinos kaina pasidaro nebe tokia ir maža, tačiau apie viską iš eilės.

Kaip įsigyti automobilį?

Norint įsigyti mašiną iš Amerikos, pirmiausia reikia pradėti nuo sprendimo ar tai darysite patys ar ieškosite pagalbos. Bet kuriuo atveju čia viskas vykdoma aukcionų principu. Taigi, galite patys dalyvauti jame arba kreiptis į įmones, kurios tuo užsiima. Norint viską daryti savarankiškai, jums reikės užsiregistruoti tinklapyje copart.com ir čia matysite visus automobilius, jų kainas ir visą reikalingą informaciją. Tačiau auto pirkimas is JAV aukcionu nėra toks paprastas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jūs perkate tarsi katę maiše, nes apie mašiną sprendžiate tik iš nuotraukų ir pardavėjo aprašymo, kuris deja, dažnai būna ne visiškai teisingas ir tikslus. Taigi, pasiruoškite Klaipėdos uoste išvysti ne visiškai tokį variantą, kokio tikėjotės. Dėl to yra siūloma kreiptis į įmones, kurios užsiima šiuo verslu. Jie turi savo konsultantus JAV, kurie prieš pirkdami  nuvažiuoja apžiūrėti ją ,,gyvai”. Tokiu atveju vaizdas Klaipėdoje neturėtų sukelti šoko, nes gausite tai, apie ką galvojote irk o norėjote.

Kaip mašina atsiduria tėvynėje?

Kai įsigijote automobilį iš aukciono, nesvarbu kaip tai darote ar patys ar per tam tikrą įmonę, tada jūsų mašina keliauja per valstijas iki uosto. Jame pakraunama į konteinerius ir plaukia į Lietuvą. Kaip bebūtų gaila, tačiau taupumo sumetimais į konteinerius norima sudėti kuo daugiau automobilių ar kitų daiktų, taigi pasitaiko gana dažnų atveju, kai mašinos kėbulas yra apgadinamas būtent transportavimo metu. Ir vėl gi – nenustebkite išvydę keletą papildomų įbrėžimų, tai gana normali ir visiems suprantama automobiliai is jav lietuvoje problema. Na, o iš mūsų uosto mašina jau keliauja ten, kur jūs nusprendžiate. Tačiau, nepamirškite, kad jei mašiną perkate ne tiesiogiai iš JAV, o tiesiog iš lietuvių pardavėju, bet žinote, kad mašina atplaukusi iš Amerikos, tai labai dažnai iš uosto ji keliauja pas meistrus – auksarankius, kurie paslėps visus automobilio trūkumus. Taigi, būkite atidūs!

Kokia galutinė mašinos kaina?

Automobiliai is JAV stipriai pabrangsta, kai pradedi domėtis kiek kainuos visos išlaidos ir mokesčiai. Pradėti reikėtų nuo Amerikoje esančių vietinių mokesčių, tada pridėti transportavimo išlaidas pačiose valstijose, ir galiausiai, pridėti kelto kaštus. O norint atlikti automobilio is JAV registracija savo šalyje dar reikia sumokėti muito ir pridėtinės vertės mokesčius. Muito mokestis apskaičiuojamas pagal transportavimo išlaidas, tai  yra dešimt procentų nuo minėtos sumos. Pridėtinės vertės mokestis Lietuvoje yra 21 procentas, nuo daikto kainos. Taigi, priklausomai nuo jūsų išsirinktos mašinos, priklausys ir atitinkami mokesčiai. Sudėjus visas šias sumas sužinosite tikrąją mašinos kainą.

Ar amerikietiško automobilio svajonė reali?

Jei išsirinkote savo svajonių automobilį ir prie jo kainos pridėjus mokesčiai automobiliams is JAV vis dar jaučiatės užtikrinti, kad jums jo reikia, tai taip ši amerikietiško automobilio svajonė yra reali ir gana lengvai prieinama. Reikia tik adekvačiai viską peržiūrėti ir atsirinkti su kuo bendradarbiauti. Vis tik jei nesate mašinų ekspertas ir nenorite Klaipėdos uoste pamatyti vaizdo, sukeliančio labai blogas emocijas, kreipkitės į įmones, kurios tuo užsiima ir gali užtikrinti kokybę. automobiliai is JAV prieinami kiekvienam lietuviui ir kaip rodo statistika yra labai populiarūs mūsų šalyje ir visoje Europoje.

Ankstesnis straipsnisPaskolos: „žmonės žmonėms“
Kitas straipsnisIšmaniųjų telefonų ypatybės: svarbiausia, kad tenkintų asmeninius poreikius