Plants

Investavimas – tai sparčiai populiarėjantis būdas uždirbti pinigų iš savo lėšų skolinimo žmonėms, kuriems reikalingas kreditas. Investavimas į paskolas, jau ilgą laiką buvęs populiarus pasaulyje, pamažu įsitvirtina ir Lietuvoje. Šią paslaugą teikia ne viena įmonė. Tai ir Paskolų klubas, ir Savy ar Finbee. Ką apie investavimą į kreditus kalba finansų specialistai? Vienas jų – sparčiai besivystančioje tarpusavio skolinimo bendrovėje dirbantis Algirdas – sako, kad žmonių paskolos internetu yra puiki galimybė išmintingai panaudoti savo turimus pinigus, tuo pačiu padedant tiems, kuriems reikalingas vienokio ar kitokio dydžio kreditas. Vyras pasakoja apie tai, kaip veikia investavimas į paskolas, kaip investuojantys gali apsidrausti nuo galimų nuostolių, ir kodėl žmonėms, kuriems reikalinga paskola, vertėtų pasidomėti tarpusavio skolinimu.

Kaip veikia investavimo sistema?

Algirdas pradeda nuo to, kad žmonių paskolos žmonėms pasaulyje anaiptol nėra naujovė: „Visiems Lietuvoje jau puikiausiai žinoma, kas yra kreditai internetu. Tai paskolos, kurias žmonėms suteikia kryptingai savo veiklą vystančios kreditų bendrovės. Vis dėlto, žmonių žmonėms suteikiamos paskolos mūsų šalyje dar nėra plačiai žinomos. Tiesa, situacija keičiasi: vis daugiau žmonių nusprendžia savo pinigus investuoti į kreditus. Toks investavimas gali būti labai pelningas, o, visų svarbiausia, tai specialiose platformose vykdoma labai paprastai. Pirmiausia reikia sukurti savo paskyrą konkrečioje investavimą į kreditus vykdančios įmonės interneto svetainėje. Tai, pavyzdžiui, gali būti Paskolų klubas. Tuomet reikia atsidaryti elektroninę pinigų sąskaitą ir į ją įnešti pinigų, kuriuos ateityje investuosite į kreditus. Toliau tarpusavio skolinimasis vyksta keliais būdais. Galite patys rinktis, į kokias paskolas investuosite, arba šį darbą galite palikti automatinei sistemai. Pirmuoju atveju, investuotojai patys mato duomenis apie potencialų kredito gavėją: jo kreditingumo reitingą, gaunamas pajamas, turimus ar turėtus finansinius įsipareigojus, kitaip tariant, finansinę istoriją. Jie gali „rankiniu būdu“ investuoti dalį ar visus savo turimus pinigus į jo paskolą. Automatinės investicijos į kreditus vyksta kiek kitaip. Čia investuotojas iš anksto nurodo, kokią maksimalią sumą nori investuoti į vieną paskolą. Taip pat jis gali pats nurodyti potencialaus savo „partnerio“, kuriam skolins, kriterijus: kokio kreditingumo reitingo pageidauja ir su kokio dydžio palūkanomis ketina skolinti. Sistema, atsižvelgiant į pasirinktus kriterijus, pati parenka tinkamą investavimo objektą.“.

Investuotojams naudinga apsidrausti

Algirdas pabrėžia, kad investuotojams svarbu apsispręsti ne tik dėl to, kokią maksimaliai sumą investuos į vieną paskolą ar su kokiomis palūkanomis. Savo pinigus ketinančiam paskolinti žmogui būtina atsižvelgti į galimus nuostolius, jei kredito gavėjas dėl tam tikrų priežasčių negrąžins gautų pinigų. „Štai, pavyzdžiui, „Paskolų klube“ garantuota investicinė grąža įmanoma tuomet, kai investuojama su Užtikrinimo fondu. Tai reiškia, kad už tam tikrą mokestį žmogus galės būti tikras, kad jo investuoti pinigai jam sugrįš. Jeigu kredito gavėjas vėluoja ar vengia grąžinti gautus pinigus, investuotojas juos atgauna iš Užtikrinimo fondo. Norėčiau pastebėti, kad investuotojas, nepasirinkęs Užtikrinimo fondo paslaugos, visuomet rizikuoja laiku neatgauti savo į paskolą „įdėtų“ pinigų. Nors vėlavimo ar negrąžinimo atveju įmonė visuomet pasirūpina skolos išieškojimu, pinigų atgavimas gali smarkiai užtrukti. Ypač, jei išieškojimas vyksta ilgesnį laiką, pavyzdžiui, iki dviejų metų. Štai, su Užtikrinimo fondu investavimas visuomet atsiperka. Kitais žodžiais tariant, investuotojas garantuotai atgauna savo paskolintus pinigus su iš anksto numatytomis palūkanomis. Kaip specialistas, aš patarčiau maksimaliai apsidrausti nuo galimo pinigų atgavimo uždelsimo ir pasirinkti investuoti su Užtikrinimo fondu – taip būsite ramūs, kad laiku atgausite savo kreditui skirtus pinigus.“.

Verslo paskola

Ankstesnis straipsnisUrologų vyrai bijo be priežasties
Kitas straipsnisAutomobilis, atplaukęs iš už Atlanto

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here