Kiekvienai damai reikėtų periodiškai apsilankyti pas ginekologą, o vyrui – pas urologą. Deja, ne visi stipriosios lyties atstovai yra pakankamai stiprūs, kad keliautų pas gydytojus. Kad ir kaip absurdiškai tai skambėtų, urologas Vilniuje ar kitame mieste jiems kelia nepaaiškinamą baimę. Tačiau įveikti iracionalų jausmą – gyvybiškai būtina, nes užleistos ligos gali grėsti tragiška baigtimi.

Dažniausios ligos

Nors vyrai laikomi fiziškai stipresne lytimi, jiems pavojų kelia gausybė sveikatos sutrikimų. Kitaip nei įprasta manyti, urologai tvarkosi ne tik su potencijos, bet ir šlapimo sistemos rūpesčiais. Todėl į šiuos specialistus reikėtų kreiptis apie stereotipus mąstant kuo mažiau. Kitaip gali prasmės įgauti keisti kitų šalių įstatymai ir įpročiai. Pavyzdžiui, Italijoje vyriškius pas specialistus kviečia kunigai, o tolėliau Vakaruose periodiškai pas gydytoją nesilankantiems stipruoliams tenka mokėti didesnę sveikatos draudimo įmoką.

Kartais net paprasčiausi, kone nepastebimi simptomai gali sufleruoti apie pavojingus sutrikimus. Visiškai neteisinga manyti, kad vyriškos sveikatos problemos puola tik vyresniojo amžiaus ponus. Pavyzdžiui, prostatitas – ir jaunų vyrų liga, kurią užleidus urologas Vilniuje kainos atžvilgiu gali būti panašiai skaudžiai brangus, kaip ir prarasta sveikata.

Šis sutrikimas – tai lėtinis uždegimas, kurį nustatyti išties nelengva. Kartais juo sergantį vyrą vargina tik neaiškus diskomforto jausmas, maudimas. Deja, ligos priežastys ne visuomet būna aiškios – tik dalis atvejų atsiranda dėl infekcijos. Vis dėlto daugiau atidumo reikėtų savijautai pavasarį ir rudenį.

Kita gana dažna liga yra gerybinė prostatos hiperplazija. Ją be jokio vargo tiksliai nustato kiekvienas geras urologas Vilniuje. Hiperplazija dažniau kamuoja vidutinio bei vyresniojo amžiaus džentelmenus. Ją lengva atskirti pagal pasunkėjusį šlapinimąsi, dažną, nelabai sėkmingą lankymąsi tualete, poreikį šlapintis naktimis. Laimei, laiku nustačius šį sutrikimą jis sukontroliuojamas.

Gerokai baisesnę grėsmę kelia prostatos vėžys. Būtent tokios ligos, o ne vizito pas urologą ir reikėtų iš tikrųjų bijoti. Įtariant vėžį gana dažnai reikalingas patyręs, patikimas urologas Vilniuje ar kitame didmiestyje. Anksti nustatytas prostatos vėžys gydomas labai sėkmingai. Tačiau šios ligos simptomai yra neaiškūs, panašūs į hiperplazijos. Todėl į specialistą reikėtų kreiptis net esant menkiausiam, atrodytų, visai nereikšmingam nusiskundimui.

Kada reikėtų kreiptis kuo skubiau ir kaip išvengti grėsmių?

Profilaktinės, periodiškos konsultacijos (kas metus ar dvejus) turėtų būti kiekvieno save ir artimuosius gerbiančio vyro pareiga. Tačiau kai kuriais atvejais vizitas pas urologą yra tiesiog neatidėliotinas. Sunerimti reikėtų tuomet, jei sunku sulaikyti šlapimą arba šlapime, spermoje pastebimas kraujas. Taip pat paskubėti reikia, jei vargina šlapinimasis naktimis, dažnas lankymasis tualete, nepriklausantis nuo suvartojamo skysčių kiekio.

Savas, privatus urologas Vilniuje turėtų būti skubiai aplankytas ir atsiradus erekcijos ar ejakuliacijos sutrikimams. Dėmesio vertas net mažiausias nukrypimas nuo normos. Apie rimtas ligas gali sufleruoti ir dingęs ar sumažėjęs lytinis potraukis. Nedelsti reikėtų pakitus lytinių organų formai, atsiradus bėrimams, spalvos pokyčiams, skausmui.

Kai reikalingas patikimas urologijos centras Vilnius tikrai turi ką pasiūlyti. Sostinėje, kaip ir kituose didmiesčiuose, veikia puikios specializuotos klinikos, kuriose užtikrinama nepriekaištinga sveikatos priežiūra. Vis dėlto norinčių jose lankytis – nedaug. Išvengti dažnų, varginančių vizitų įmanoma patiems tinkamai besirūpinant savijauta.

Kiekvienas sveikatos trokštantis vyras turėtų reguliariai sportuoti, bet vengti didelio fizinio ir psichologinio krūvio, streso. Būtina sveikai maitintis, gerai išsimiegoti, saugotis įvairių infekcijų. Bet kuris urologas Vilniuje pasakytų, kad riziką kelia ir nereguliarūs lytiniai santykiai, dažnas partnerių keitimas, žalingi įpročiai. Taigi, saugoti vyrišką sveikatą tikrai nėra sunku – tereikia elgtis sąmoningai ir drąsiai konsultuotis su specialistais.

Ankstesnis straipsnisApželdintų stogų nauda
Kitas straipsnisPaskolos: „žmonės žmonėms“

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here