Static photo, Colour: Misano Red

Audi bendrovė dar 1983 metais Vokietijoje, Nekaro Ulmo mieste, įkūrė specializuotą dukterinę įmonę – quattro GmbH padalinį, turėjusį konstruoti ir tobulinti firminę quattro nuolatinę visų ratų pavarą ir rūpintis šio unikalaus pavaros mechanizmo diegimu rinktinėse Audi automobilių modifikacijose. Visais ratais varomų lengvųjų automobilių naudą pirmiausiai įvertino lenktynininkai ir ekstremalaus vairavimo mėgėjai. Laikui bėgant quattro GmbH tapo sportinių ir lenktyninių automobilių, ateities prototipų bei padidinto pravažumo modifikacijų kūrimo ir gamybos baze. Be to, šis Audi padalinys rūpinosi ir  automobilių sportu, koordinavo gamyklines ir klientų komandas, tiekė joms lenktyninius automobilius ir atsargines dalis. Tad atsižvelgdama į  besiplečiančią quattro GmbH padalinio veiklos sferą, Audi bendrovės vadovybė nusprendė pervadinti šią dukterinę įmonę į Audi Sport GmbH.

Kartu su pavadinimo pakeitimu šiai bendrovei taip pat pavesta kurti ir gaminti Audi R8 bei RS šeimynų modelius bei atlikti Audi automobilių suasmeninimo funkcijas. Taip pat – prekiauti Audi Sport prekės ženklo automobilių aksesuarais.

Audi Sport GmbH tapo ir bendrovės sportinio techninio paveldo sergėtoja. O jis – ypač gausus. Pradžia skaičiuojama nuo ketvirtajame praeito amžiaus dešimtmetyje lenktynių trasas drebinusio legendinio Auto Union (Audi bendrovės pirmtakės) bolido „Silver Arrow“.  Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje nuolatine visų ratų pavara komplektuota Audi quattro užkariavo pasaulines ralio trasas. Šiuo metu Audi lenktyniniai automobiliai varžosi DTM, formulės E, GT Racing ir TCR kategorijose. 2017 metais startuos talentingus jaunus lenktynininkus pritrauksiantis Audi Sport TT Cup gamyklinis čempionatas.

O lenktynėse išbandytos technologijos ir konstrukciniai sprendimai pirmiausia pritaikomi R8 superautomobiliuose ir RS ženklu pažymėtose modeliuose.

audi_r8_v10_plus

RS liniją sudaro įvairių klasių galingiausi serijinės gamybos modeliai. Juose montuojami pajėgiausi varikliai, pažangiausios pavarų dėžės, dinamiškam vairavimo stiliui pritaikyti važiuoklės elementai ir sustiprinti stabdžiai. RS pradžia – 1994 metai, kai į gatves išriedėjo legendinis Audi RS 2 Avant. Šiandien visi RS šeimynos atstovai yra puikiai pritaikyti kasdieniniam važinėjimui įprasto eismo gatvėmis ir keliais. Be to, RS indeksu žymimi prabangiausi kiekvienos klasės atstovai (pavyzdžiui, RS 6 Avant, RS 7 Sportback), pabrėžiant, kad prabangą kuria ne vien tik aukštos klasės komplektacija, bet ir pažangūs techniniai sprendimai.

Kita Audi Sport GmbH modelių grupė – nuo 2007 metų į gatves riedantys Audi R8 superautomobiliai, pasižymintys iš lenktyninių bolidų perimta inovatyvia konstrukcija, optimaliai parinktu galios ir svorio santykiu, Space Frame technologija pagrįstu lengvo lydinio rėmu ir kėbulu, automobilio viduryje sumontuotu varikliu ir quattro nuolatine visų ratų pavara. Net važiuojant įprastais keliais šis sportinis automobilis suteikia neprilygstamus vairavimo pojūčius, dar labiau atsiskleidžiančius išriedėjus į autodromo trasą.

Per pastaruosius 5 metus ši Audi dukterinė bendrovė padvigubino savo pardavimus. Per artimiausius pusantrų metų Audi Sport GmbH vadovybė planuoja pristatyti net 9 naujus modelius. Be to, šiuo metu pasaulyje yra 370 išskirtinius automobilius parduodančių Audi atstovų. 2017 metais jų skaičių tikimasi padidinti iki 600.

Ankstesnis straipsnisJaponams apie jų didvyrį Č. Sugiharą pasakos lietuvio mokslininko knyga
Kitas straipsnisNaujos kartos „Ford Fiesta“: keturi asmenybės įsikūnijimai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here