Protingesnis, saugesnis, stipresnis – taip būtų galima apibūdinti ką tik ant automobilių podiumo pasirodžiusį naujos kartos „Ford Fiesta“. Specialaus renginio metu Vokietijoje pristatytas naujasis automobilis dar neatskleidė visų savo kortų iki galo, tačiau jau dabar aišku, kad „Ford“ nusprendė „Fiesta“ „padalinti“ aiškiau apibrėžtoms vartotojų grupėms.

Pristatytos keturios „Fiesta“ linijos: stiliaus mėgėjams skirta „Titanium“ versija, sportiškumo išpažinėjams – „ST-Line“, prabangos gerbėjams – „Vignale“, o aktyvaus gyvenimo propaguotojams – miesto visureigio atributų turinti „Active“. Visos versijos bus galimos trijų ar penkių durų.

„Suprantame klientų aistrą šiam automobiliui, todėl nedvejodami ėmėmės šio sportiško ir ekonomiško automobilio perkėlimo į aukštesnį lygmenį – pasiūlydami kelias versijas norėjome įgyvendinti įvairių vartotojų poreikius. Mes tikime, kad, kaip ir iki šiol, „Fiesta“ išpildys tiek verslo, tiek individualius lūkesčius“, – sakė Jim Farley, „Ford Motor Company“ vykdantysis viceprezidentas ir prezidentas Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos rinkoms.

ford_fiesta2016_range_01

Variklių pasirinkimas dar nėra visiškai aiškus, tačiau daugybės prizų laimėtojas benzininis 1 litro „EcoBoost“ su 100, 124 ir 140 AG  modifikacijomis tikrai bus. Kaip ir 1,5 litro TDCi dyzelinis agregatas, generuojantį 85 AG (10 AG daugiau negu pirmtakas). Taip pat 120 AG. 1,5 litro TDCi – pirmasis naujos kartos didelės galios dyzelinis variklis. Varikliai dirbs su visiškai nauja šešių laipsnių mechanine transmisija, pasižyminčia moderniomis trinties mažinimo technologijomis.

„Ford“ teigimu, anglies dvideginio emisija sieks tik nuo 82 g/km. Šiuos variklius papildys 1,1 litro trijų cilindrų benzininė jėgainė, generuojanti 70 ir 85 AG, dirbanti su penkių greičių mechanine transmisija. Degalų vartojimo efektyvumą užtikrins automatinė Start-stop sistema bei naujas Eco mygtukas.

Daugybė pažangiausių technologijų „Fiesta“ padaro vienu moderniausių automobilių savo klasėje. Komfortą, saugumą ir patogumą savo keleiviams automobilis užtikrina aktyvaus saugumo sistemomis: avarinis stabdymas su pėsčiųjų aptikimu, automobilių statymo asistentas, 360 laipsnių matomumą užtikrinanti jutiklių sistema, laisvų rankų funkcija, kelio ženklų atpažinimo sistema, automatinės ilgosios šviesos. Pirmoji segmente „Fiesta“ siūlo naują judesio sekimo sistemą.

„Fiesta“ modeliuose pirmą kartą siūlomas panoraminis stoglangis. Interjere – dėmesys patogumui ir detalėms, realizuojamas parinkus aukščiausios kokybės medžiagas, pasitelkus meistriškumą ir technologijas. „Fiesta“ yra pirmasis „Ford“ modelis, kuriame įmontuota „Bang&Olufsen Play“ garso sistema. O be sudėtingos SYNC 3 – komunikacijos ir pramogų sistemos su didelės raiškos jutiminiais ekranais – jau nebeįsivaizduojamas nė vienas „Ford“ modelis.

ford_fiesta2016_vignale_34_rear_02_1

Naujos kartos „Fiesta“ pirmą kartą bus pasiūlyta ir kaip „premium“ modifikacija „Vignale“.  „Vignale“ siūlo unikalius 18 colių lengvojo lydinio ratlankius, išskirtines eksterjero spalvas bei dizaino detales, interjere modifikacija išsiskiria šešiakampio dygsnio odinėmis sėdynėmis, prabangesnėmis apdailos medžiagomis.

„Fiesta Active“ yra pirmasis „Fiesta“ šeimos krosoveris, pasižymintis plastikinėmis kėbulo apsaugos detalėmis, padidinta prošvaisa, stogo laikikliais, dinamiško vairavimo galimybėmis.

Klientams, siekiantiems sportiško įvaizdžio, puikiai tiks „ST-Line“, kurio interjero bei eksterjero dizainas yra įkvėptas „Ford Performance“ modelių. Sportiškumo pojūtį užtikrina sportinė pakaba, o jį dar labiau sustiprina sportinio stiliaus dizainas, pasižymintis unikaliais lengvojo lydinio ratlankiais, šešiakampėmis radiatoriaus grotelėmis, sportinėmis sėdynėmis, lengvojo lydinio paminomis, sportišku vairu. Kol kas neatskleidžiamos šios modifikacijos techninės charakteristikos.

Lietuvoje naujoji „Ford Fiesta“ turėtų pasirodyti kitų metų trečiąjį ketvirtį.

Ankstesnis straipsnisAudi sportinių automobilių padalinys keičia pavadinimą
Kitas straipsnisAtlikta inksto naviko šalinimo operacija be pjūvio

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here