Seo pagalba

Blogger

Google suteikia vietą ir priemones interneto dienoraščiams. Pridėtas įrankis tekstui perkelti tiesiog iš Microsoft Word lango.

Code

Vieta programuotojams. Galima naudotis paruoštomis atviro kodo programomis.

Desktop

Programėlė paieškai jūsų kompiuterio diske.

Hello

Nemokama pokalbių tekstų programėlė, leidžianti bešnekant siųsti bet kurio dydžio paveikslėlius. Pokalbiai šifruojami. Naudojant šią programėlę, galima įdėti paveikslėlį į dienoraštį.

Gooogle earth

Nemokama programa, rodanti žemės rutulio, įvairių vietovių vaizdus pradedant nuo palydovinių ir baigiant atskirais pastatais. Galima vaizdo peržiūra įvairiais rakursais. Taip pat parodo objektų geografinius duomenis, padeda rasti trumpiausią kelią. Reikalingas pakankamai geras kompiuteris, geras interneto ryšys.

Picasa

Nemokama programa, skirta redaguoti, tvarkyti, dėlioti į albumus nuotraukas.

Google deskbar

Nemokam programa, leidžianti naudoti Google paiešką neiškviečiant interneto naršyklės. Jei rašote tekstą, galima pažymėti kelis žodžius, paspausti Ctrl + Alt +G- žodžiai persikels į paieškos eilutę. Programa atsiranda užduočių juostoje, rezultatus parodo atsidariusiame lange.

MSN specializuota paieška

MSN Search Toolbar yra nemokama programa. Prideda papildomą įrankių juostą programoje Internet Explorer. Toje juostoje yra MSN paieškos eilutė, galima pasirinkti: ieškoti internete ar savo kompiuterio diske. Ši įrankių juosta leidžia viename Internet Explorer lange sudėti kelias svetaines kaip korteles. MSN dar turi naujienų paiešką (News) ir vietinę (Local) paiešką, bet abi jos ieško tik JAV ir Didžiojoje Britanijoje.

Yahoo! Specializuota paieška

Yahoo galimybė leidžia straipsnių paiešką tokiose čia išvardintose vietose, kurios reikalauja prenumeratos (mokesčio). Paieškai prenumeratos nereikia, jos prireiks tik tada, kai surasite straipsnį, kurį norite skaityti.

Kiekvienas iš šių žurnalų ar straipsnių rinkinių turi nuosavą paiešką, tačiau Yahoo paieška leidžia ieškoti informacijos iškart per kelis rinkinius.

Altavista vertimai

Šis vertėjas turi 2 galimybes:

 

ü  Išversti teksto bloką iki 150 žodžių. Tekstas parašomas arba nukopijuojamas į aukštesnį langelį.

ü  Išversti voratinklio dokumentą iki 100 KB dydžio. Dokumento adresas parašomas žemesnėje eilutėje.

Nurodžius tekstą, dar reikia pasirinkti kalbų porą- iš kurios į kurią versti. Galima 19 kalbų porų (daugelis Europos kalbų, japonų, korėjiečių, kinų, rusų)- daug daugiau nei siūlo Google. Asmeniniai knygelės autoriaus įspūdžiai: vertimas į rusų kalbą nesudarė gerų įspūdžių. Nepalyginamai geresnę vertimo kokybę garantuoja rusų kompanija Promt (www.promt.ru) tačiau šioje svetainėje verčiamos tik pagrindinės Europos kalbos.

Google paveikslų paieška

Paieško serveris Google pradiniame vaizde turi skyrių “Vaizdai”, jame indeksuota virš 2,1 milijardo nuotraukų. Viršutinės dalies galimybės paieškai patikslinti paimtos iš tekstinės informacijos paieškos. Paveiksliuko dydžio pasirinkimas leidžia pasirinkti tokį, koks geriau tinka vartotojo tekstui kaip iliustracija. Dydžiai kinta maždaug kas 100 taškų. Failų tipai: Google “apžiūri” populiariausius internete vaizdo formatus: .gif, .jpg., .bmp. Galima pasirinkti juodai baltus, pilkus arba spalvotus paveiksliukus, riboti paiešką pasirinkta interneto sritimi.

Yahoo paveikslų paieška

Lyginant su Google nėra paveikslo formato pasirinkimo (.jpg, gif ir pan.), mažesnis spalvingumo lygių pasirinkimas (dvi galimybės: spalvotas arba juodai baltas), tačiau galima pasirinkti turinio filtrą. Veikia klaidų taisymas – ištaiso žodį.

Filmų ir muzikos paieška

Animacijos ir filmų paieška yra daug sunkesnė užduotis, negu nuotraukų ar kitų nejudančių vaizdų ( o tuo labiau tekstinės informacijos) paieška. Google testuoja savo filmų paieška (žr. Google specializuota paieška, Labs), bet ji turėtų būti pakankamai specifinė- ieškoti JAV TV kanalų laidų ištraukų, skirtų internetui.

MSN paieškos serveris neturi net užuominos apie filmų ar garsų paiešką.         Užtai neblogas paieškos galimybes turi Yahoo. Užduočiai formuluoti Yahoo paliko vieną eilutę (Search for), tačiau joje galima naudoti logines operacijas, ženklus + (būtinas žodis), – (žodžio, parašyto už šio ženklo, turi nebūti rezultatuose), “<….>” (kabutės) – fazės išskyrimui. Yahoo leidžia ieškoti Flash formato animacijų – vienas iš nedaugelio paieškos serverių. Pasirinkti filmo dydį ir trukmę nėra sudėtinga, bet nereikia tikėtis gauti ilgą filmą. Paieškos rezultatuose parodomi ne tik filmuko duomenys (dydis, trukmė, formatas), bet ir pirmasis paveikslėlis. Yahoo turi ir filmų bei jų apžvalgų vietą- movies.yahoo.com tikisi tapti didžiausiu pasaulyje serveriu.

Muzikos paieška internete dažniausiai yra rezultatyvesnė, negu video. Muzikiniai failai užima daug mažiau vietos ir dažniau skelbiami internete.

Failų (ftp) paieškos serveriai

Failų paieškos programos gali ieškoti bet kokio viešai padėto failo, tačiau jis turi būti pasiekiamas naudojant vieną iš interneto protokolų: ftp. Ftp protokolu pasiekiamos failų saugyklos buvo pagrindinis informacijos saugojimo būdas iki 1995 – 1996 metų. Pradėjus dominuoti hipertekstui, šios saugyklos irgi palaipsniui persikelia prie gražesnio apipavidalinimo. Ftp serveriuose failai matomi panašiai, kaip ir savo kompiuteryje- katalogų medis, juose sudėti failai.

FileWatcher.org- darbas su šiuo nauju ir daugelyje apžvalgų labai giriamu ftp paieškos serveriu yra išties produktyvus. Jis jungia 5000 ftp serverių, kurie talpina virš 360 milijonų failu. Sistema leidžia ieškoti failų pagal jų pavadinimus arba jų dalis. Išplėstinėje paieškoje galima nurodyti, kad skirtųsi didžiosios ir mažosios raidės. Galima nurodyti failo dydžio intervalą nuo (Min Size)- iki (Max Size) matuojant baitais. Langelyje Path Filtre galima nurodyti, kokiuose kataloguose ieškoti. Site Filtre- apsiriboti nurodyta interneto sritimi.

FTP – tai failų persiuntimo protokolas, reglamentuojantis duomenų perdavimą tarp dviejų tinklo kompiuterių. Serveryje yra FTP programa, kuri tvarko to serverio informacijos resursus. Kiekvienas FTP vartotojas turi atlikti registracijos procedūrą. Tam tikslui serveryje yra rezervuoti anonymous arba guest vartotojai, kurie gali prisijungti, vietoje slaptažodžio nurodę savo elektroninį adresą. FTP serverių pagrindiniuose kataloguose yra README, INDEX arba DIRINFO failai, kuriuose yra papildomi duomenys apie saugomą informaciją. FTP privalumas tas, kad, žinant adresą, galima operatyviai pasiimti informaciją. Blogai, kai tiksliai nežinoma, kur ir kas padėta kuriame nors FTP serveryje.

Norint atlikti failų persiuntimo veiksmus, reikia žinoti tam tikras komandas. Internete galite surasti įvairiausios informacijos: nuo mokslinio straipsnio iki populiarios dainos teksto, nuo laisvai platinamų programų iki kompiuterinių žaidimų. Šią informaciją galima atsiųsti ne tik FTP priemonėmis, bet ir naudojant Gopher ar WWW paslaugas. Taigi, FTP – tai:Pieskos sistemos

ü  galimybė pasinaudoti Interneto failų bibliotekomis (pavyzdžiui, programinės įrangos, istorinių dokumentų, dainų tekstų);

ü  FTP leidžia persiųsti tuos failus į savo kompiuterį;

ü  failų persiuntimas tarp nutolusių Interneto kompiuterių, kurie bendruoju atveju gali būti skirtingos architektūros.

 

Programos, skirtos informacijos (failų) keitimuisi tarpusavyje

 

Video ir muzikos paieškai (kai ieškoma pagal failų pavadinimus) labai patogu ir efektyvu naudoti programas, skirtas informacijos keitimuisi tarpusavyje, pvz.: Kazaa, eDonkey, eMule ir kt.  Šios programos realizuoja P2P paiešką, be to, leidžia atlikti paiešką ir internete. Lygiateisiai tinklai (P2P) gali būti sukurti, naudojant interneto ryšio linijas. Jei įdiegiate kurią nors anksčiau minėtą programą, ji leidžia naudotis kuriuo nors jūsų kompiuterio diske esančiu katalogu kitiems vartotojams, turintiems tokią pačią programą.

Privalumas yra tas, kad ieškomas failas nebūtinai turi būti kokioje nors interneto svetainėje, jis gali būti ir kitame kompiuteryje, kuriame įdiegtą failų keitimosi programa. Didžiausias trūkumas yra tai, kad ieškoma daugiausia pagal failo pavadinimą. Diegdami panašią programą mes dažniausiai randame pasiūlymą įdiegti ir papildomą paketą (angliški užrašai “Sutaupyk” ir kt.). Įdiegus kelias tokias programas, mūsų kompiuteris gali prikaupti tiek šiukšlių, kad juo nebus įmanoma dirbti, visą programinę įrangą teks įdiegti iš naujo. Šie nepatogumai- mokestis už “Nemokamus” informacijos mainus.

Ankstesnis straipsnisGoogle specializuota paieška
Kitas straipsnisMAŽIAU POPULIARIOS PAIEŠKŲ SISTEMOS