Google specializuota paieška
Google specializuota paieška

Paieškos serveris Google daugelį galimybių kol kas teikia tik anglų kalba. Pereikime į Google angliškąją versiją: surinkime naršyklėje www.google.lt ir paspauskime žemiau esantį užrašą Google.com in English. Matome, kad padaugėjo užrašų virš paieškos eilutės. Paspaudę more, matome visas Google paieškos galimybes.

ALERTS

Naujienos elektroniniu paštu. Galima užrašyti, kad nurodytu laiko periodu siųsti pranešimus apie kurios nors svetainės atnaujinimą, naujo straipsnio nurodyta tema atsiradimą ar kurio nors įvykio naujienas, mėgstamos sporto komandos rungtynes.

Answers

Ekspertų atsakymai. Užduodame klausimą, nurodome tokią kainą, kad sudomintų ekspertą, gauname atsakymą. Galimas tolimesnis dialogas klausimui patikslinti. Galima argumentuotai prašyti grąžinti mokestį, jei atsakymas nepatenkinamas. Galima nemokamai peržiūrėti atsakytus klausimus.

Calculator

Parašykite paieškos eilutėje bet kokį aritmetinį reiškinį- gausite rezultatą. Galimos operacijos: +, -, *, /, of- procentai, ^- kėlimas laipsniu.

Catalogs

Skenuotų popierinių “Prekės paštu” katalogų peržiūra. Pasenę 2001- 204 metų įvairių prekių katalogai. Dar kuriama.

Froogle

Pagalba perkantiems. Nurodyto daikto ieško tik JAV parduotuvėse. Galima pasirinkti kainos intervalą.

Groups

Įsivaizduokite, kad rengiate grupės žmonių iš kelių miestų susitikimą. Vietoje to, kad siuntinėtumėte laiškus kiekvienam (be to, laiškų gavėjai atsakinėti irgi turėtų taip, kad atsakymas pakliūtų kiekvienam) galite sukurti savo temą, būsimieji dalyviai ją užsiprenumeruos ir nei viena renginio smulkmena nepraspruks pro kurį nors dalyvį. Tik reikėtų nepamiršti, kad elektroniniu būdu saugomą.

seo
seo

 

Labs

 

Google naujų programų bandymai.

  1. Google titulinio puslapio personifikavimas (pvz., įtraukiant orų prognozes, valiutos kursus ir pan.).
  2. Personifikuota paieška. Jei užsiregistruosite, Google gali sekti jūsų dažniausiai naudojamus klausimus ir peržiūrėtus atsakymus, kuriuos žiūrėjote anksčiau. Ši paslauga susijusi su paieškos istorijos paslauga. Užsiregistravus Google gali kaupti jūsų paieškos užduotis ir rezultatus, vėliau tuos rezultatus galite pamatyti iš bet kurio kompiuterio.
  3. Google video. Ištraukų iš TV programų, mokomųjų filmukų ir kitokių vaizdo fragmentų paieška. Filmų apžvalgos, TV programos- kada rodys jūsų filmą pasirinktoje vietovėje.
  4. Google Web Accelerator. Programa, pagreitinanti naršymą internete (bet ne muzikos ar kitokių failų kopijavimą).
  5. Gooogle Ride Finder. Taksi ar kitokio transporto paieška atsižvelgiant į jų padėtį vietovėje Personifikuota paieška. Jei užsiregistruosite, Google gali sekti jūsų dažniausiai naudojamus klausimus ir peržiūrėtus atsakymus, kuriuos žiūrėjote anksčiau. Ši paslauga susijusi su paieškos istorijos paslauga. Užsiregistravus Google gali kaupti jūsų paieškos užduotis ir rezultatus, vėliau tuos rezultatus galite pamatyti iš bet kurio kompiuterio.

Google video. Ištraukų iš TV programų, mokomųjų filmukų ir kitokių vaizdo fragmentų paieška. Filmų apžvalgos, TV programos- kada rodys jūsų filmą pasirinktoje vietovėje.

Google Web Accelerator. Programa, pagreitinanti naršymą internete (bet ne muzikos ar kitokių failų kopijavimą).

Gooogle Ride Finder. Taksi ar kitokio transporto paieška atsižvelgiant į jų padėtį vietovėje (GPS) šiuo metu.

Google naujų programų bandymai.

Local

Verslo įmonės nurodytoje vietovėje paieška. Parodo įmonės padėtį žemėlapyje ir kitus duomenis.

Maps

JAV žemėlapiai, trupiausio maršruto tarp dviejų vietovių aprašymas ir vaizdavimas, verslo įmonių geografinė padėtis.

Mobile

Paieška pasiekiama mobiliuoju telefonu su interneto naršykle. Adresas- www.google.com/ xhtml.

News

“Laikraštinių naujienų paieška”.

Phonebook

Telefono ar adreso paieška JAV teritorijoje. Ieškoti galima pagal vardą ir pavardę, adresą, telefono numerį.

Print

Google bandymas padaryti prieinamą internete informaciją, sukauptą knygose. Knygas pateikia leidėjai arba bibliotekos. Google skenuoja popierinius leidinius. Kai ieškote informacijos, pamatysite vieną puslapį, kuriame yra žodžiai, aptenkinantys jūsų paieškos sąlygas, knygos bibliografinę informaciją ir nuorodas, kur tą knygą galima nusipirkti. Tačiau kai kurių knygų pirkti nebereikės, bus galima skaityti visą tekstą.

Scholar

Mokslinės informacijos paieška iš recenzuojamų leidinių (žinoma, tik tų, kurie savo straipsnius pateikė Google bazei). Gali būti, kad matysime tik straipsnio ištrauką ir nuorodą, kur galima straipsnį nusipirkti, ar kurioje bibliotekoje jis yra.

Sms

Paieška ir rezultatas sms žinutėmis.

Special searches

Galima ieškoti informacijos pasirinkta tema: apie Linux, BSD Unix, Apple Macintosh, Microsoft. Taip pat galima pasirinkti paiešką JAV universitetuose arba vyriausybinėje informacijoje.

Stock guotes

Paieškos eilutėje parašykite kompanijos trumpinį, gausite jos akcijų kursą vertybinių popierių biržose. Tokiai paieškai patikslinti galima prieš trumpinį parašyti žodį “Stocks:”.

University search

Paieška pasirinkto JAV universiteto svetainėje. Siūloma nemokama paieška bet kuriam pasaulio universitetui.

Valiutų ir mat

Paieškos eilutėje galima parašyti, kad vieną valiutą pakeistų kita ar netgi vieną mato vienetą kitu.

Weather

Parašę Weather <vietovės pavadinimas>, gausite oro prognozę. Tai galioja netgi Lietuvos rajonų centrams.

Web page

Jei paieškos rezultatuose matote svetainę kinų, prancūzų, vokiečių, korėjiečių, italų, japonų, ispanų ar portugalų kalba ir šalia matote užrašą “Translate this page” – galima išversti jį į anglų kalbą.

Ankstesnis straipsnisTrumpai apie oro balionus
Kitas straipsnisPapildomos Google paslaugos

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here