zaislai sunims

Visai nesvarbu, kokio amžiaus ir kokio dydžio yra jūsų šuo, sudominti jį žaidimu neturėtų būti labai sudėtinga. Vis dėlto, dažnai kyla klausimas, kokie žaislai šunims galėtų būti geriausiu pasirinkimu. Taigi, kaip atrasti tinkamiausius žaislus ir į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Žaislo dydis

Žinoma, žaislai šunims turėtų būti ne per dideli ir ne per daug smulkūs, todėl žaislo dydis yra tikrai labai svarbus kriterijus, kada norima augintiniui išrinkti tinkamiausią žaislą. Mažiems šunims puikiai tiks nedideli kamuoliukai, o dideli šunys mažus žaislus gali praryti, todėl parenkami žaislai šunims turėtų būti pakankamai dideli.

Žaislo paskirtis

Vieni žaislai šunims yra skirti mėtyti, kiti – tempimui, dar kiti – skatinti mąstyti, ir t.t. Įvairios paskirties žaislų rasite tikrai daug, tad pagalvokite, kokia veikla jūsų augintiniui gali patikti labiausiai. Vieni dievina gaudyti skraidančias lėkštes, kiti  neįsivaizduotų dienos be kamuoliuko, dar kiti mieliau renkasi žaislui graužimui. Tuo atveju, jei jūsų šuo mėgsta graužti žaislus, įsitikinkite, kad pasirinktas žaislas bus pakankamai patvarus. Puikiu pasirinkimu gali būti Kong žaislai šunims, kurie  yra pritaikyti graužimui.

Augintinio aktyvumas

Jauni šunys gali valandų valandas nešioti numetamą kamuoliuką, o vyresnio amžiaus šunys jau nėra tokie aktyvūs. Vis dėlto, įvairaus amžiaus šunims yra reikalinga fizinė ir protinė veikla, tad gali būti parenkami žaislai šunims, kurie atitiktų augintinio amžių bei aktyvumą. Pavyzdžiui, itin aktyviems šunims galite parinkti kamuoliukus ar kitus mėtymui skirtus žaislus, o pasyvesni šunys mieliau rinksis žaislus kramtymui ar žaidimus-mįsles.

Reikalinga ir protinė veikla

Pasirūpinkite, kad jūsų augintinis pakankamai išsikrautų ir fiziškai, ir protiškai, tad galite patys pagaminti žaidimus-mįsles. Pavyzdžiui, į sukarpytus džinsus galite prislapstyti skanėstų, kuriuos augintinis ras naudodamasis uosle. Taip pat galite į keksiukų kepimo formą įdėti skanėstų ir uždengti juos teniso kamuoliukais. Žinoma, gali būti pasirenkami ir kitokie žaislai šunims – tereikia šiek tiek laiko ir fantazijos.

Pavargęs šuo – laimingas šuo, todėl pasirūpinkite, kad augintinis visada turėtų pakankamai veiklos. Tik tokiu atveju galėsite būti visiškai ramūs, kad augintinis nenuniokos namų ar neužsiims kita destruktyvia veikla, kurios imasi nuobodžiaujantys augintiniai.

 

 

Ankstesnis straipsnisPlaukų modeliavimo priemonės: kokias naudoti skirtingiems plaukų tipams?
Kitas straipsnisKreiptis į vertimų biurą ar versti tekstą pačiam?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here