šukuosena

Standartinės kosmetikos parduotuvės lentynose galima rasti daugiau nei 600 skirtingų produktų – įvairiausių plaukų formavimo gelių, vaškų, putų, lakų ir kitų dažniausiai naudojamų priemonių. Tuo tarpu odos priežiūros priemonių tokio tipo parduotuvėse būna maždaug trečdaliu mažiau – apie 400 produktų. Grožio ekspertai atliko tyrimą, kurio metu išsiaiškino, kad vos kas trečia moteris kasdien naudoja plauku formavimo priemones, tačiau net 89 procentai moterų atsakė esančios nepatenkintos savo plaukų būkle. Taigi, tokį nepasitenkinimą daugiausiai sukelia nepasitikėjimas įvairiomis priemonėmis bei blogai parinktos plaukų modeliavimo priemonės, kurios kenkia plaukams labiau nei padeda. Taigi, kokios plaukų modeliavimo priemonės gali padėti suvaldyti skirtingų tipų plaukus?

Ploniems ir tiesiems plaukams formuoti reikėtų rinktis nuo karščio apsaugantį serumą ir juo padengti plaukus nuo vidurio iki galiukų.  Svarbu, kad plaukų modeliavimo priemonės būtų naudojamos ant drėgnų plaukų, mat taip plaukai tampa labiau paklusnūs. Taip pat vertėtų naudoti ir plaukų formavimo putas – jų naudojimas suteikia daugiau apimties plaukams kartu su galimybe juos lengviau suformuoti. Jei plaukai yra itin slidūs ir prigludę, siūloma naudoti sausą šampūną – jis padės suteikti tekstūrą, sukibimą ir papildomą apimtį, todėl juo bus lengva pakelti per dieną prigludusius plaukus. Bet kuriuo atveju, reikėtų vengti aliejų ir serumų su silikono pagrindu – tokios priemonės per daug apsunkina plaukus.

Storų ir tiesių plaukų savininkėms pasisekė – tokios tekstūros plaukais galima pasiekti bet kokią norimą šukuoseną! Plaukų formavimą geriausia pradėti naudojant modeliavimo aliejų, juo dengiant drėgnus plaukus ir vėliau naudojant nedidelį kiekį plaukų modeliavimo kremo. Neretai gali atrodyti, kad tankūs ir stori plaukai praranda savo blizgumą, todėl nereikėtų vengti ir blizgesį plaukams suteikiančių priemonių, tačiau vengti jas naudoti ant plaukų šaknų. Norint, kad šukuosena išsilaikytų ilgiau, padės itin stiprios fiksacijos plauku lakas.

Turinčioms itin tankias garbanas ir norinčioms jas suvaldyti rekomenduojama kasdien naudoti plaukų kondicionierių ir jo pilnai neišplauti – jo likučiai plaukuose suteiks papildomą blizgumą bei griežtesnę garbanų formą. Formuojant šukuoseną siūloma naudoti modeliavimo aliejų ar serumą silikono pagrindu, o po formavimo stengtis neliesti savo plaukų. Vietoje purškiamų priemonių geriau naudoti tas, kuriomis plaukai padengiami pirštais, mat purškiamos plauku formavimo priemones dažnai pasiskirsto netolygiai. Vis tik reikėtų vengti stiprios fiksacijos gelių bei priemonių, savo sudėtyje turinčių alkoholio, kadangi jie per daug sausina plaukus.

Banguotiems plaukams prižiūrėti siūloma naudoti druskos purškiklius. Geliai ir specialios plauku garbanojimo priemones ne visuomet padeda sukurti natūralų norimą rezultatą. Banguotus  plaukus reikėtų džiovinti natūraliai, vengiant per didelio karščio, kadangi taip jie per daug išsausėja ir pasišiaušia. Jei plaukų galiukai atrodo per sausi ir išsišakoję, galima naudoti šiek tiek plaukų formavimo aliejaus, pirštais padengiant pačius plaukų galiukus.

Taigi, plaukų modeliavimo priemonės nėra universalios. Reikia atsižvelgti į plaukų tipą bei struktūrą ir tik tada rinktis plauku prieziuros priemones.

 

Ankstesnis straipsnisOrkaičių remontas: kaip sutaupyti kreipiantis į profesionalus
Kitas straipsnisŽaislai šunims: kokius pasirinkti?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here