Odą kruopščiai turėtų prižiūrėti ne tik moterys, bet ir vyrai. Vyrų veido odos jautrumą padidina dažnas skutimasis. Veido odai neigiamą įtaką daro ir nedidelės traumos, kai, pavyzdžiui, įsipjaunama skutimosi peiliuku. Todėl odą reikėtų dezinfekuoti – tam puikiai tinka balzamai, losjonai, odekolonai ar kitos priemonės, kurių sudėtyje yra spirito ar kitų dezinfekuojančių medžiagų. Atkreipiame dėmesį: jei oda jautri, sausa, linkusi į alergijas, patariama naudoti priemones be alkoholio.

Jokiu būdu negalima skusti sausos veido odos – tai ją stipriai sudirgins. Prieš skutantis rekomenduojama naudoti skutimosi putas, želę ar specialų kremą. Būna pirkti ir specialaus muilo, kuris, sumaišius su vandeniu, tampa putomis, tačiau pastebima, kad želė, skutimosi putos veikia švelniau negu muilas, ypač jei jis nėra skirtas skutimuisi.

Skutantis mašinėle, veido odos nereikia padengti putomis ar skutimosi žele, tačiau nuskutus odą taip pat reikėtų naudoti drėkinamąsias dezinfekuojančias kosmetikos priemones.

Rankų priežiūra

Vyrams, kaip ir moterims, reikėtų naudoti rankų kremą. Labai tinka kremai, sudėtyje turintys glicerino – jis padeda greičiau užgyti smulkioms žaizdelėms, įdrėskimams. Itin kruopščiai rankomis reikėtų rūpintis tiems vyrams, kurie dirba fizinį darbą, kurio metu nukenčia rankos, arba daug laiko praleidžia lauke, ypač šaltuoju metų laiku. Rankos jautrios tampa daug dirbant šaltyje, todėl tinkami rankų kremai padeda mažinti odos uždegimus, gydo odą, suteikia apsaugą. Beje, žiemą reikėtų naudoti maitinamuosius, vasarą – drėkinamuosius rankų kremus. Informacijos apie kosmetiką, jos sudėtį ir gaminių reitingus rasite čia. Turėdami daugiau naudingos informacijos, lengviau galėsite išsirinkti reikiamą priemonę.

Kojų priežiūra

Vyrai dažnai skundžiasi prakaituojančiomis kojomis, sutrūkinėjusiais kulnais, varginančiu nagų grybeliu ir kt. Tad tinkamos kosmetikos priemonės bei, žinoma, higiena gali padėti kovoti ir su šiomis problemomis. Kojų priežiūrai galima įsigyti specialius kremus, kurie turi odą maitinančių ir minkštinančių, nuo odos grybelių saugančių komponentų. Prakaituojančioms kojoms papildomai galima daryti specialias pėdų voneles ar pasirinkti kitą sau priimtiną būdą kovoti su problema.

Lūpos

Kaip ir moterų, taip ir vyrų lūpų oda yra ganėtinai jautri, tad lūpas reikėtų saugoti nuo šalčio, saulės kaitros bei vėjo. Taip pat dažnai ant lūpų dėl herpes viruso pasirodo pūslelių, todėl reikia įsigyti efektyviai su virusu padedančių kovoti tepalo, tablečių ar net pleistrų.

Kaip elgtis norint, kad oda būtų sveika?

  1. Visada naudoti tik galiojančias kosmetikos priemones bei išmesti tas, kurių galiojimo laikas pasibaigęs.
  2. Rinktis kuo natūralesnę, kuo daugiau ekologiškų ingredientų sudėtyje turinčią kosmetiką.
  3. Tinkamai maitintis, nes netinkama mityba atsispindi odos būklėje.
  4. Nevartoti ar bent vartoti kuo mažiau alkoholinių gėrimų, nerūkyti.
  5. Pasirūpinti tinkamais drabužiais bei avalyne, kurie tam tikra prasme taip pat gali apsaugoti nuo odos problemų.
Ankstesnis straipsnisNustebinkite vaikus per ir prieš Kalėdas: smulkmenos, kurios suteiks daugiau žavesio
Kitas straipsnisPerkate naudotą automobilį? Įsitikinkite, ar pardavėjas jums nemeluoja

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here