Vokietijos automobilių pramonė išlaiko apie 1 mln. šalies gyventojų, ji pagamina apie trečdalį visų automobilių Europoje, tai visiems gerai žinomi prekiniai ženklai – BMW, AUDI, „Volkswagen”, „Mercedes-Benz”. Vokietijoje gimė ir geriausi sportiniai automobiliai. Šiame straipsnyje daugiau sužinosite apie BMW markės sportinius automobilius.

BMW 3.0 CSL – ETCC čempionatų nugalėtojas

Jau 1973 metais sukurtas BMW 3.0 CSL modelis buvo skirtas dalyvauti Europos kėbulinių automobilių čempionate (ETCC). Jis turėjo 3,3 litrų, šešių cilindrų vienoje eilėje variklį, kuris išvystė net 360 AG. Buvo stengiamasi atsikratyti bet kokių papildomų kilogramų, todėl automobilio durys ir kitos detalės pagamintos iš lengvo aliuminio, o jo svoris nuo 1400 kg sumažintas iki 1160 kg. Ši lenktynėms skirta 3.0 CSL  versija laimėjo ETCC varžybas net 6 kartus. Gražaus dizaino sportiniai automobiliai BMW CS aštuntajame dešimtmetyje buvo kiekvieno vairuotojo ir lenktynininko svajonė, jie pritaikyti ne tik sportui, bet ir važinėjimui keliuose.

Dabar vidutinės būklės parduodami automobiliai BMW 3.0 CSL 1974 metų kainuotų apie 20 000, o geresnės būklės – 30 000 eurų.

Šiuolaikiški sportiniai automobiliai BMW

BMW korporacija išsaugojo savo, kaip prestižinių sportinių automobilių, pritaikytų važinėti gatvėmis, vardą iki šiol. Nuo 1985 metų iki dabar gaminami pripažinimo sulaukę BMW M5, o nuo 2005 metų – BMW M6 modeliai.

BMW M5 modeliai pasižymėjo kaip itin greiti, sportiniai sedanai. Ketvirtos kartos 2004-2010 metais gaminti M5 E60 automobiliai sutalpino „Formulės-1″ technologijas. Jie turi itin mažą stūmoklio eigą, todėl transporto priemonės maksimalūs sūkiai – 8250 apsisukimų per minutę. Automobilyje patalpintas 10 cilindrų V10 variklis, kurio bendra galia 500 AG, jį suprojektavo grupė inžinierių iš „Formulės-1″ komandos.

BMW M5 variklis pelnė pasaulio metų variklio titulą 2005-2006 metais ir buvo paskelbtas geriausiu sportiniu motoru dar kelis metus tarp keturių litrų agregatų. Automobilis išsiskyrė savo dizainu, moderniu ir elegantišku interjeru bei išraiškingu variklio burzgimu. Vėliau gaminti BMW serijos modeliai jau neturėjo ausiai itin mielo variklio garso, jo teko atsisakyti dėl griežtėjančių taršos emisijų. Daugelis ekspertų 4 kartos automobilius pavadino greičiausiais masiškai gaminamais sportiniais automobiliais.

Per 7 gamybos metus buvo parduota daugiau nei 20 000 modelių. Iki šiol parduodami automobiliai labai vertinami ir dabar dėl techninių savybių, greičio, patogumo ir puikaus interjero.

Naujausi BMW M5 modeliai

2017 metais sukurti naujausi BMW M5 modeliai – tai F90 ir M5 Competition. Pastarieji sportiniai automobiliai išsiskiria savo sportiškumu, kuris jaučiamas interjero dizaine ir atsiskleidžia techninėse charakteristikose. BMW M5 Competition būdinga prašmatni interjero išvaizda – oda aptrauktas vairaratis, sėdynės, 12,3 colių skersmens valdymo ekranas, daugiafunkcinės sėdynės, dekoruotos M5 apšviestu logotipu. Integruoti ir itin komfortiški atlošai – tai naujojo M5 Competition išskirtinio sportiškumo išraiška.

Kur parduodami automobiliai Lietuvoje?

Jeigu jus domina vokiški sportiniai automobiliai, apsilankykite interneto svetainėje sportiniai.lt. Šioje svetainėje galite įdėti ir savo skelbimą apie parduodamą transporto priemonę, kurią gamintojas yra įvardijęs kaip sportinio tipo, taip pat galite parduoti įvairias autodalis. Svetainėje parduodami automobiliai, kurių nerasite įprastuose portaluose. Tai išskirtiniai vokiški BMW, AUDI, PORSCHE, MERCEDES-BENZ, VW-GOLF prekės ženklų sportiniai ir gatvėse skirti važinėti modeliai. Jų kainos svyruoja nuo 10 000 iki 150 000 eurų, priklausomai nuo automobilio kokybės, metų ir kitų parametrų.

Įsigykite sportinio tipo transporto priemonę ir jauskite didžiausią komfortą kelyje.

Ankstesnis straipsnisProfesionalų patarimai slidinėjimo mėgėjams
Kitas straipsnisKai reikalingi patvarūs, kokybiški ir ilgaamžiai kaminai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here