Nuo sausio 1 d. PVM už e. paslaugas, suteiktas ne PVM mokėtojui kitoje valstybėje, turi būti mokamas paslaugos suteikimo vietoje. Deklaracijas būtina pateikti iki balandžio 20 dienos.

2015 m. kovo 26 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad nuo š.m. sausio 1 dienos Pridėtinės vertės mokestis (PVM) už elektronines paslaugas (e. paslaugas) turi būti mokamas toje valstybėje, kur šios paslaugos buvo suteiktos. Ši taisyklė galioja tuo atveju, kai e. paslaugas suteikė PVM mokėtojas ne PVM mokėtojui (pvz., Lietuvos kompanija suteikė paslaugas kitos Europos Sąjungos šalies gyventojui). PVM turi būti mokamas tokiu tarifu, koks yra nustatytas šalyje, kur e. paslauga buvo suteikta.

Iki tol PVM buvo mokamas valstybėje, kur įsikūręs paslaugų teikėjas. Taisyklės pasikeitė nuo sausio 1 dienos įsigaliojus Tarybos direktyvos 2008/8/EB nuostatoms.

Lietuvos bendrovės ir gyventojai, teikiantys įvairias elektronines paslaugas klientams Europos Sąjungoje dabar gali:

a)               Registruotis PVM mokėtoju ES valstybėse, kur teikia e. paslaugas ir ten teikti deklaracijas bei mokėti mokesčius;

b)               Tapti sukurtos MOSS (angl. Mini One Stop Shop) sistemos vartotoju, registruotis PVM mokėtoju Lietuvoje ir visas savo PVM prievoles, susijusias su elektroninėmis paslaugomis, vykdyti „per Lietuvą“.

Šiuo metu MOSS vartotojais Lietuvoje jau yra prisiregistravę per 20 mokesčių mokėtojų. Prisijungti prie MOSS sistemos galima per VMI interneto svetainę, adresu https://www.vmi.lt/moss.

Kompanijos ar gyventojai, tapę MOSS vartotojais, už pirmą ketvirtį turi pateikti PVM deklaraciją, nurodydami, kurioje valstybėje (valstybėse) buvo suteiktos e. paslaugos ne PVM mokėtojams ir iki balandžio 20 dienos sumokėti mokestį.

VMI kitų valstybių mokesčių administratoriams perduos deklaracijos kopiją bei persiųs sumokėtą mokestį.

VMI primena, kad e. paslaugomis laikomi internetiniai žaidimai, programėlės išmaniesiems telefonams („apps“), el. knygos, paieška įvairiose duomenų bazėse, reklamos ploto suteikimas interneto svetainėse, programinės įrangos pardavimas (kai parduodama įranga yra parsisiunčiama iš interneto) ar licencijos suteikimas, muzikos ar filmų (kai muzika ar filmai yra parsisiunčiami iš interneto) pardavimas, automatizuoti nuotoliniai ar elektroniniai mokymai, el. žurnalų ar laikraščių prenumerata ir pan. Pažymėtina, kad nauja PVM mokėjimo tvarka taikoma ir televizijos bei radijo transliavimo, telekomunikacijų paslaugoms.  Pažymėtina, kad e. paslaugų verslas nuolat sparčiai kinta, todėl čia pateikti tik pavyzdžiai, o ne išsamus baigtinis e. paslaugų sąrašas.

Išsamesnę informaciją apie naują PVM tvarką bei MOSS sistemą galima rasti VMI interneto svetainės www.vmi.lt Konsultacinės medžiagos katalogo (http://www.vmi.lt/cms/web/kmdb) raštų ir paaiškinimų skyriuje.

VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima  paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

VMI e. paslaugos telefone – http://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles.

VMI oficialus „Facebook“ puslapis – www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Ankstesnis straipsnisVaistininkai: senosios infekcijos tūno visai šalia mūsų – kaip jas atpažinti
Kitas straipsnisSuskaičiuoti Lietuvos vilkai ir lūšys

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here