vaikštynė

Lyg balerinos sijonėlis naujagimius apjuosia vaikštynės kūdikiams. Tuomet pasidaro smagu žiūrėti, kaip po namus ima šokinėti ir vaikštinėti pirmuosius žingsnelius žengiantis mažylis. Tačiau kam iš tiesų  vaikštynės kūdikiams reikalingos, kuo jos naudingos ir kur ieškoti tokios, kurią verta pirkti?

Kuo naudinga kūdikiui vaikštynė

Visų pirma, vaikštynės kūdikiams naudingos, kaip pagalbinė priemonė mokantis vaikščiotis. Kartais šia priemone vietoje vaikštynės virsta patys tėveliai, laikantys už rankų vaikelį, tačiau tai nėra taip patogu. Su vaikštynės nuo kelių mėnesių pagalba mažyliai gali patys savarankiškai judėti po namus. Taip pat gali būti naudojami ir šokliukai, su kurių pagalba mažylis gali judėti vietoje.

Kodėl tėveliams lengviau, kai vaikas turi vaikštynę

Tėveliai pripažįsta, kad turint vaiktšynę, ji labai palengvina vaiko auklėjimą ir auginimą. Štai kokius privalumus jie mato:

  • Kūdikis gali greičiau išmokti vaikščioti;
  • Vaikščiojant jis neatsitrenkia į daiktus, nesusižeidžia, tad nenukenčia nei pats, nei jo daiktai;
  • Tam tikrą laiką jis būna užsiėmęs savarankiškai, todėl tėveliams lieka laiko darbams ar kitoms veikloms.
  • Vaikas užsiima kambario ribose, todėl, pavyzdžiui, gaminant pietus galima vis užmesti į jį akį, jeigu tai vyksta toje pačioje vietoje.

vaikštynės

Kaip išsirinkti ir įsigyti vaikštynę

Patogu, kai vaikštynės vaikams internetu perkamos. Mat būtent tada galima pasirinkti tai, kas tinka geriausiai. Internete vaikštynes galite rikiuoti ir filtruoti pagal kainą, pagal prekės ženklą, pagal funkcijas, naujienas, akcijas. Vaikštynę galima pasirinkti netgi pagal spalvą. Ne paslaptis, kad namuose apsigyvenus naujam žmogui, atsiranda nemažai naujų daiktų, o kai kurie jie užima ir daug vietos. Tad smagu, kai jie bent jau dera prie interjero. Tad jeigu jums nė už ką nepriimtina ryški salotinė, galite rinktis neutralesnės, kambaryje labiau derančios spalvos viakštynę: baltą, pilką tamsiai mėlyną ir pan.

vaikštynės internetu

Vaikštynių pagrindiniai skirtumai

Pasižvalgę parduotuvėse, pamatysite, kad vaikštynės tarpusavyje šiek tiek skiriasi.

Štai vaikštynės su guminiais ratukaistai pasirinkimas, norintiems mažiau bildėjimo, nesubraižytų grindų ir netgi galimybės su vaikštyne pajudėti ir nuosavame kieme.

Nėra skirtumo, ar vaikštynėms berniukams, ar mergaitėms skiriamos. Kūdikiai įtvirtinami į vaikštynę tuo pačiu būdu, siekiant padėti jiems išlaikyti pusiausvyrą. Spalvos gali būti labai skirtingos. Vaikai labiau mėgsta ryškias spalvas, tačiau kažin ar būdami kūdikiais jau supranta, kur yra mergaitiška rožinė ar berniukiška žydra, tad galbūt nėra reikalo ir brukti jiems to spalvų skirtumo.

Galima atkreipti dėmesį, kad vaikštynės skiriasi pagal gamintoją, kuris gali ir savotiškai nurodyti vaikštynės paskirtį. Pvz., WEINA vaikštynės kainuoja apie 70  eurų, turi priekyje spalvotą skydelį, kurį vaikui įdomu liesti, iš ten gali sklisti muzika, įvairūs garsai, o tai linksmina mažylį. Priekiniai ratukai lengvai sukasi į visas puses ir leidžia judėti. Vaikštynę galima sulankstyti, kad ši neužimtų daug vietos, be to, ji turi net kelias stabdžių padėtis saugumui užtikrinti.

Štai BABY GEAR ženklas siūlo kiek brangesnį šokliuką. Čia gausu linksmų, spalvotų, grojančių detalų, kurios tiesiog užkuria vaiką, jo norą šokinėti, judėti. Patogu, kai galima nuimti ir išskalbti vaiko sėdynę. Sumontuotos visos reikalingos apsaugos, užtikrinančios patogumą.

Yra ir daugiau skirtingų prekių ženklų vaikštynių, kurių kainos svyruoja nuo 30 iki beveik poros šimtų eurų.

Ankstesnis straipsnisBuhalterinės apskaitos kursai: kieno paslaugas išbandyti?
Kitas straipsnisVertimo biuras Vilniuje: kokį pasirinkti?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here