Per dvejus motinystės atostogų metus vaikas labai prisiriša prie mamos ir namų. Ypač šiomis karantino dienomis aktualus kvalifikuotas ikimokyklinis ugdymas. Vaikams svarbi ne tik saugi namų aplinka ir šiltas mamos mamos glėbys, bet ir platesnis pasaulio suvokimas, bendraamžiai, kuo įvairesnė veikla, kalba, garsai. Beveik kiekvienas darželis Kaune gali pasigirti kvalifikuotomis auklėtomis ir įvairiomis veiklomis vaikams. Jeigu ir Jūs nusprendėte mažuosius supažindinti su darželio aplinka artimiausiu metu, būtina tam pasiruošti iš anksto.

Pagrindiniai žingsniai, ruošiantis į darželį – mokyklėlę:

  • Labai svarbu įvertinti bendrą vaiko pasiruošimą naujai aplinkai, t.y. ugdymo įstaigai. Tai itin individualu. Juk žinome, kad ne visi sulaukę vienerių metų jau patys moka vaikščioti, ne visi vienodo amžiaus pradeda kalbėti ar susidraugauti su puoduku. Specialistai teigia, kad optimaliausias vidurkis galėtų būti treji metai. Stebėkite, kaip vaikas elgiasi svetimoje aplinkoje, kaip jis bendrauja su nepažįstamais ir panašaus amžiaus vaikais. Jei tik jaučiate ir matote, kad jam tokios aplinkybės neteikia džiaugsmo, jis stokoja laisvumo, spontaniškumo, jaučiasi susikaustęs, neatsipalaiduoja – luktelėkite. Gali būti, kad tokiam vaikui darželis Kaune dar per anksti. O jeigu priešingai – atsisveikinęs su tėvais (svečiuojantis pas draugus ar senelius) sugeba domėtis nauja aplinka, žaislais ir su juo bendraujančiais vaikais bei suaugusiaisiais – vadinasi jis jau yra pasiruošęs ilgesniam atsiskyrimui ir socializacijai. Pirmyn į darželį!
  • Kaip  ir daugeliui veiklų, tai taip ir pasiruošimą darželiui, paverskite smagiu žaidimu. Leiskite vaikui emocijas išreikšti piešimu ar vaidyba. Kaip jis jaučiasi, kai atsiskiria nuo tėvelių? Kokios nuotaikos būna su kitais vaikais? Kalbėkite su vaiku.
  • Suskubkite vaiką išmokyti ne tik apsirengti, bet ir pačiam pavalgyti. Supraskite, kad darželio grupėje nebus skiriasi visas dėmesys Jūsų mažyliui ir jo maisto lėkštei ar aprangai. Svarbu, kad bent jau jis mėgintų šiuos veiksmus atlikti pats.
  • Patys būkite kupini entuziasmo ir optimizmo. Jūsų atžala jaučia, jei yra įtampa ar nerimas namuose. Būkite atrama savo vaikui ir reikiamu momentu jį padrąsinkite. Tai sumažins vaiko nerimą bei padės su didesniu džiaugsmu nusiteikti naujoms veikloms ir užsimėmimams darželyje.

Darželis-mokyklėlė „Rudnosiukas“ laukia Jūsų mažylių ir, jeigu reikės – pagelbės jam pasiruošti.

Ankstesnis straipsnisLankytinos vietos Vilniuje, ką verta pamatyti?
Kitas straipsnisKaip sukurti elektroninę parduotuvę?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here