Kiekvienas užsiimantis sportu greičiausiai yra susidūręs su tam tikros kūno srities skausmais. Vieniems tai – tik vienos dienos poilsio klausimas, bet kitiems tai gali būti tikras išbandymas, kai iškilusią problemą spręsti reikia net keletą mėnesių. Kodėl taip nutinka ir kaip to išvengti?

Turbūt kiekvienas sportuojantis žmogus norėtų pagražinti tam tikras savo kūno linijas ir per kuo trumpesnį laiko tarpą. Dažniausiai tai būdinga ką tik pradėjusiems sportuoti ir norintiems greitų rezultatų žmonėms. Deja, dažniausiai trumpo kelio į gražesnį kūną nėra; yra tik sunkus ir laiko reikalaujantis darbas. Todėl pradedantieji, ieškodami kuo lengvesnio būdo įgauti reikiamą formą, apakinti didelės motyvacijos, netrunka susitraumuoti.

Norint to išvengti, į ką reikėtų atkreipti dėmėsį pradedant sportuoti? Keletas patarimų, kuriais dalinasi „NutriWell“ sporto informacijos ir papildų internete puslapio atstovai.

  • Daugiau – nevisada geriau (pradedant sportuoti su dideliu kiekiu entuziasmo, labai dažnai yra per greitai nualinamas organizmas ir nesuteikiama pakankamai laiko jam atsistatyti).

  • Pratinkite save prie kokybės, o ne kiekybės (reikėtų tinkamai įvertinti savo galimybes ir pradėti nuo mažesnių apkrovų ar lengvesnių pratimų, su tinkama laikysena, kad kūnas suprastų, kas yra natūrali pratimo atlikimo technika. Taip išvengsite papildomo „persimokymo“ iš kiekybės į kokybę ateityje, kai po to labai dažnai krenta pakartojimų skaičius, o su jais ir motyvacija.)

  • Išlavinkite ne tik įšorinius, bet ir vidinius raumenynus (dažnai susikoncentruojame tik į tai, kas yra matoma ir pastebima, bet užmirštame, kad be to yra ir kiti raumenys, kurie mums nėra pastebimi iš išorės. Vertėtų neužmiršti ir tų mažesnių raumenų, kurie gal ir nebūtinai prideda estetikos prasme, bet nepamirštant jų, galite apsaugoti nuo galimų traumų dėl visokiausių kompensacijų, iškrypimų ar disbalansų.)

  • Tinkamai pasiruoškite treniruotei (tinkamai pasiruoškite treniruotei, apšilkite, ypač tie, kurie tik pradeda sporto kelią ir tie, kurie planuoja daryti intensyvią treniruotę, ypač jei į ją įtraukiami staigūs judesiai. Taip pat nereikėtų pamiršti pratempti raumenis, su kuriais intensyviausiai dirbate, o geriausiai, jei turite laiko – apimti visus. Taip pašalinsite tikimybę susidaryti raumenų mazgams, išlaisvinsite energiją, pagerinsite atsistatymą…)

Traumos taip pat gali kilti darant tą patį pratimą ilgą laikotarpį, dideliais kiekiais. Tokiais atvėjais didžiausia problema yra pasikartojantys judesiai su apkrova, kurie priveda prie raiščių uždegimų ar įplyšimų, kurie gyja labai lėtai.

Galiausiai reikia suprasti, kad gavus traumą, kad ir kokia ji būtų – tai nėra pasaulio pabaiga. Tiesiog reikia priimti tinkamus sprendimus ją gydant ir reabilituojantis, kad kuo greičiau galėtumėte grįžti į sporto salę ir nebekartoti tos pačios klaidos. Nevertėtų nusiminti net jei ir nustojus galvojate, kad prarasite viską, dėl ko tiek laiko dirbote. Kitaip nei manote, dažnai grįšite pailsėję, kupini ryžto ir motyvacijos, o kartais ir dar stipresni, priklausomai nuo to kaip sportavote anksčiau.

Ankstesnis straipsnis4 būdai, kaip moterys gali pagerinti savo seksualinį gyvenimą
Kitas straipsnisEnergetinio naudingumo sertifikatai – ne tik formalumas, bet ir reali nauda