Draudimo verte yra remiamasi apskaičiuojant nuostolius ir draudimo išmokas. Ji yra nurodoma draudimo liudijime. Norint apdrausti transporto priemonę yra trys draudimo galimybės pagal draudimo vertę:

  1. Draudimas naująja verte. Jei yra draudžiama naująja verte, vadinasi, kad draudimo suma ir rinkos vertė sutampa su transporto priemonės pirmojo pardavimo verte, kuri yra patvirtinama įmonės,  pardavusios draudžiamą transporto priemonę. Ši nuostata dėl rinkos vertės nustatymo taikoma tik tada, kai nauja transporto priemonė įsigyjama mažmeninėje prekyboje Lietuvoje. Draudiminio įvykio atveju išmokama suma bus gražinama atsižvelgiant į pradinę transporto priemonės vertę sutarties sudarymo dieną, o ne rinkos vertę įvykio dieną.
  2. Draudimas rinkos verte neatsižvelgiant į nusidėvėjimą. Jei draudžiama šiuo variantu, vadinasi skaičiuojant išmoką bus neatsižvelgiama į amortizaciją, o keičiamų detalių kainos skaičiuojamos naujų detalių rinkos kainomis, buvusiomis draudžiamo įvykio dieną ir yra išskaičiuojamas nusidėvėjimo procentas.
  3. Draudimas rinkos verte atsižvelgiant į nusidėvėjimą. Jei draudžiama šiuo draudimo variantu, tai išmokama suma bus gražinama atsižvelgiant į amortizaciją, o keičiamų detalių kainos skaičiuojamos naujų detalių rinkos kainomis, kurios buvo draudžiamojo įvykio dieną, bet nėra išskaičiuojamas nusidėvėjimo procentas.
Ankstesnis straipsnisDraudimo galiojimo teritorija ir laikotarpis
Kitas straipsnisDraudimo rizikos