toršerai

toršeraiToršerai – tai šviestuvų rūšis, itin vertinama dėmesingų, kruopščiai savo interjero detales atrenkančių žmonių,  kuriems svarbus namų jaukumas ir funkcionalumas. Nors tai nėra pagrindinė erdvės apšvietimo sistema, dažnai toršerų vaidmuo gali būti ne ką mažesnis už bet kokio kito papildomo apšvietimo elemento, tokio kaip nišiniai, sieniniai ar dekoratyviniai šviestuvai. Svarbiausia žinoti, kokia paskirtimi naudosite įsigytą toršerą, ir kaip jį priderinsite prie erdvės stiliaus bei dizaino.

Kad ir kokie dailūs bei stilingi atrodytų toršerai, jie tinka ne visuose kambariuose. Labiausiai tokio tipo šviestuvai pasitarnauja miegamajame, svetainėje, prieškambaryje. Toršerai gali būti pastatomi šalia lovos ar kušetės ir tapti papildomu apšvietimu norint skaityti knygas, vartyti žurnalus ir pan. Jie taip pat tinkami norint sukurti akcentinį apšvietimą ir išskirti tam tikrus baldus, detales, pavyzdžiui, kabyklą, sekciją ar vitrinas, kuriose laikote dailius indus bei suvenyrus.

Nors iš toršerų nereikėtų tikėtis ryškaus, natūralią dienos šviesą menančio apšvietimo, jie neabejotinai sukuria jaukumo įspūdį ir gali atlikti tam tikrą dizaino funkciją. Kartais šie šviestuvai nėra naudojami tikslingai ir pastatomi tam, kad užpildytų tuščią erdvę, sukurtų jaukumo, išbaigtumo įspūdį.

Populiariausi ir dažniausiai perkami klasikiniai, pastelinių spalvų toršerai. Jų dizaine dominuoja rudi, rusvi, žalsvi, balti ir panašūs atspalviai. Ryškesni toršerai labiau mėgiami itin moderniose ar bohemiškose erdvėse. Tačiau net ir čia labai svarbu atsižvelgti ir į sienų, baldų spalvas bei užtikrinti, kad jos derėtų su toršerų atspalviais.

Bene pagrindinė klaida įrenginėjant toršerus – noras, kad jie atstotų visus kitus šviesos šaltinius. Turite suprasti, kad jų negalima naudoti vienų, o jų skleidžiama šviesa bus per blanki ir turės įtakos jūsų nuotaikai bei sveikatai. Dar viena klaida – visų namų kampų apstatymas toršerais. Tai pasiteisina tik muziejuose ir labai didelėse patalpose. Jei įrenginėjate butą ar įprastos kvadratūros namą, jog tikrai neprivalote apšviesti kiekvienos dėmesio vertos detalės – toršerai skirti atmosferos palaikymui, o ne visų akcentų išryškinimui.

Ankstesnis straipsnisVirtuvės baldai
Kitas straipsnis„Versli Lietuva“ 5-tąjį kartą nominavo verslui palankią aplinką kuriančias institucijas

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here