Pastaroji žiema nebuvo palanki ne tik mūsų socialiniam gyvenimui, bet ir odai. Nuolatinis kaukių dėvėjimas, net 20 laipsnių šalčio siekę termometrų stulpeliai ir sausas namų oras gerokai išsekino mūsų odą. Kad pavasarį pasitiktumėte sveika ir sudrėkinta oda, apžvelgėme dažniausius su oda susijusius mitus bei paruošėme 5 patarimus jos giliam drėkinimui.

Tiesa ar melas: drėkinamasis serumas reikalingas tik sausai odai

Kovojant su riebia ir blizgia veido oda, gali pasirodyti, jog drėkinimas nereikalingas – oda atrodo pamaitinta ir taip. Tačiau tai – vienas dažniausių mitų apie odos drėkinimą.

Nepriklausomai nuo odos tipo, veido drėkinimas reikalingas visiems. Išsausėjusi oda dažnai pasireiškia papilkėjimu, tamsesniais paakiais, išsausėjusiais lūpų kampučiais. Tuo tarpu tinkamai sudrėkinta oda yra elastingesnė, atrodo gyvybinga, joje mažiau pastebimi senėjimo požymiai.

Išvada: melas.

Tiesa ar melas: drėkinamasis serumas su hialuronu padeda išvengti senėjimo

Kad ir kaip norėtųsi, stebuklingas būdas, stabdantis natūralų odos senėjimą, neegzistuoja. Visgi įmanoma sustabdyti išankstinį odos senėjimą, kuris pasireiškia dėl mūsų odai nepalankių išorės dirgiklių.

Geriausias būdas siekiant užkirsti kelią išankstiniam odos senėjimui – nuolatinis drėgmės palaikymas. Tai padaryti padeda drėkinamosios veido priemonės su hialuronu. Nors priemonės, kurių sudėtyje yra natūralaus augalinio hialurono, nepadeda šių raukšlių panaikinti, sudrėkinta oda yra gyvybingesnė ir putlesnė, o tai mažina raukšlių matomumą.

Išvada: melas.

Tiesa ar melas: veido drėkinimas natūralia kosmetika yra neveiksmingas

Šiuolaikinė natūrali kosmetika – tai ne tik kokosų aliejus, alavijo želė ar molio kaukės.

Natūralių kosmetikos priemonių sudėtyje rasite visus populiariausius ingredientus, skirtus giliam drėkinimui. Tarp jų – hialurono rūgštis, hidrolizuotas beta-gliukanas, glicerinas, cidonijų ar alavijų ekstraktai. Nors dalis šių produktų pavadinimų skamba sudėtingai, visi jie yra išgaunami iš augalinės kilmės produktų, todėl nėra nė kiek kenksmingi mūsų veido odai.

Išvada: melas.

Tiesa ar melas: veido drėkinimui yra nesvarbi produktų naudojimų eiga

Prausiklis, tonikas, migla, pienelis, drėkinamasis serumas su hialuronu ar be jo, kremas, veido kaukės. Akivaizdu, jog veido drėkinimą užtikrinančių priemonių yra daugybė. Bet ar tiesa, jog jų naudojimo eiga nėra tokia svarbi?

Kiekviena veido odai skirta priemonė atlieka savo funkciją. Kad ši funkcija būtų atlikta efektyviausiai, labai svarbu priemones naudoti rekomenduojama tvarka:

1.      Prausimas arba valymas veido prausikliu arba miceliniu vandeniu. Rinkdamiesi valymo priemonę, atkreipkite dėmesį, jog dalis jų gali turėti drėkinamųjų savybių. Pavyzdžiui, lietuviškos kosmetikos „Uoga Uoga“ micelinis vanduo yra su hialuronu, tad oda yra drėkinama jau pirmame žingsnyje.

2.      Tonizavimas. Ši priemonė, kitaip nei dažnai galvojama, ne valo, o atkuria prausimosi priemonių sutrikdytą odos pH pusiausvyrą ir paruošia odą drėkinimui. Tonikas taip pat gali būti drėkinantis: taip veikia natūrali „Uoga Uoga“ migla su hialuronu ir cidonijų ekstraktu.

3.      Drėkinimas serumu. Drėkinamasis serumas – labiausiai koncentruota priemonė. Būtent todėl serumo pakanka nedidelio kiekio: vienam kartui – vos vienas kavos pupelės dydžio lašas.

4.      Drėkinimas kremu. Dieninis arba naktinis kremas padeda užfiksuoti drėgmę ir sukurti apsauginį odos sluoksnį.

Išvada: melas.

Tiesa ar melas: visos drėkinamosios veido priemonės tinka visiems odos tipams

Pradžioje jau išsiaiškinome: veido drėkinimas reikalingas visiems odos tipams. Visgi drėkinamosios veido priemonės kiekvienam odos tipui gali skirtis. Pavyzdžiui, riebiai odai rekomenduojama naudoti tokias priemones, kurių sudėtyje nėra aliejaus – šis gali kimšti poras.

Prieš renkantis priemones giliam drėkinimui, rekomenduojama pirmiausia nustatyti savo odos tipą. Jeigu odoje dažnai jaučiamas tempimo pojūtis, oda galimai yra sausa. Jeigu oda atrodo sausa tik tam tikrose zonose, ją galima laikyti mišria. Galiausiai, besikemšančios poros ir odos švytėjimas signalizuoja apie riebesnę odą.

Ankstesnis straipsnisNikeliavimas. Savybės, rūšys ir pritaikymas
Kitas straipsnisTarptautiniai pervežimai Baltijos šalyse