Suėjus tam tikram amžiui, daugelį gali pradėti kankinti sąnarių ar raumenų skausmai. Tačiau tai taip pat yra aktuali problema ne tik vyresniame amžiuje, bet ir kitu gyvenimo laikotarpiu, kai daug judama ir sportuojama. Geriausias sprendimas, norint išvengti nemalonaus sąnarių ar raumenų skausmo yra kolagenas sąnariams. Tai šiandien itin plačiai naudojami maisto papildai, galintis padėti judėti laisvai ir be skausmo.

Kuo kolagenas svarbus sąnariams?

Kolagenas yra natūraliai žmogaus organizme gaminamas baltymas, kuris yra labai svarbus mūsų organizmui. Dažniausiai jis yra jungiamuosiuose audiniuose. Tai reiškia, kad kolagenas labai svarbus sąnariams, kaulams, kremzlėms. Nuo tam tikro amžiaus, žmogaus organizmas ima gaminti vis mažiau kolageno, todėl mes pradedame jausti jo trūkumą. Kai kam tai reiškia raumenų skausmą p treniruočių, kiti ima jausti sąnarių nusidėvėjimo poveikį ir skausmą judant.

Kolageno organizmas taip pat mažiau gamina kai mes gyvename ne pagal sveikos gyvensenos principus. Tam labai svarbu teisinga ir sveika mityba, fizinis aktyvumas, geras poilsis ir miego režimas, žalingų įpročių atsisakymas.

Taip pat organizmą reguliariai galima papildyti kolagenu. Kolagenas sąnariams yra vienas populiariausių, kurį renkasi ne tik sąnarių skausmą jaučiantys žmonės, bet ir aktyviai gyvenantys, daug judantys ir sportuojantys žmonės.

Kaip išsirinkti kolageną sąnariams?

Kolagenas gali būti skirtingų tipų. I tipo kolagenas yra mūsų odoje, sausgyslėse, kremzlėse, kauluose, II tipo kolagenas yra aptinkamas tik kremzlėse, sąnariuose ir  kauluose. III tipo kolagenas dažniausia yra odoje, kraujagyslėse ir plaučiuose. Todėl norint pagerinti sąnarių sveikatą, pirmiausia reikėtų ieškoti kolageno, kuris pripildytas II tipo kolagenu. Šis kolagenas sąnariams bus efektyviausias ir duos daugiausiai naudos.

Geriausiai rinktis geriamą kolageną, kuris yra ne tik paprastai naudojamas, bet ir lengviau virškinamas. Tuomet kolageną galėsite išgerti bet kur ir bet kada, jį patogu pasiimti netgi į kelionę. Tai daug patogiau nei kolageno milteliai. Geriausiai rinktis 9-10 gr per dieną kolageno dozę. Kai kurie gamintojai siūlo ir didesnę, tačiau tai neduos geresnių rezultatų, nes didesnio kiekio mūsų organizmas tiesiog neįsisavina.

Kaip vartoti kolageną?

Labai svarbu žinoti, kad kolagenas sąnariams padės, jeigu bus naudojamas reguliariai. Kolageną reikėtų gerti kiekvieną dieną ir, priklausomai nuo jo stiprumo, tai daryti bent 6-12 savaičių. Tuomet pastebėsite, kad sąnarių skausmas sumažėjo, galite lengviau judėti, sportuoti. Per tiek laiko organizmas leis suprasti, kad kolageno atsargos yra papildytos ir tai duoda rezultatų.

Ankstesnis straipsnisKODĖL VERTA NEDIDELEI ĮMONEI RINKTIS ELEKTRONINĖS BUHALTERINĖS APSKAITOS PASLAUGĄ?
Kitas straipsnisAr verta pirkti 8K Ultra HD raiškos televizorių?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here