Jei neseniai įsteigėte nedidelės apimties įmonę ar sukūrėte mažąją bendrovę, pasirūpinti buhalterio etatu nėra būtina, nes šio etato išlaikymas pareikalautų didelių finansinių sąnaudų. Vadovui pačiam ryžtis tvarkyti buhalterinę apskaitą irgi būtų rizikinga. Tad kaip pasielgti, atsidūrus panašioje situacijoje?

Kaip vykdoma elektroninė buhalterinė apskaita?

Elektroninė buhalterinė apskaita vykdoma pasitelkus į pagalbą internetinio ryšio priemones. Šios paslaugos teikėjai su klientais bendrauja nuotoliniu būdu. Šios rūšies buhalterinė apskaita itin populiari tarp smulkaus ir vidutinio verslo vykdytojų, nes jos dėka išvengiama galimų didelių laiko ir finansinių resursų sąnaudų. Paslaugos teikimo kainos dydis tiesiogiai priklauso nuo užsakytų darbų apimties. Tokią paslaugą kokybiškai ir efektingai teikia internetinė įmonė Eureka.

Kas suteikiama kiekvienam elektroninės buhalterinės apskaitos paslaugą užsakiusiam klientui?

Kiekvienam klientui priskiriama asmeninė buhalterijos specialistė, kuri ne tik veda jai patikėtą apskaitą nuotoliniu būdu, bet ir, prireikus, operatyviai konsultuoja telefonu arba elektroniniu paštu. Klientas jai kartą per mėnesį elektroniniu paštu atsiunčia pirkimo sąskaitų nuotraukas, bankinių operacijų išrašus, po to paskirtoji buhalterė nuotoliniu būdu atlieka visą jai patikėtą buhalterinę apskaitą. Be to, jeigu kliento įmonė vykdo naujų darbuotojų įdarbinimą, paslaugos teikėjas jai atsiunčia  automatiškai parengtas darbo sutartis, atitinkamus įsakymus, kuriuos klientui belieka tik pasirašyti.

Kodėl elektroninė buhalterinė apskaita yra naudingiau už samdomą buhalterį?

Pagrindinis elektroninės buhalterinės apskaitos privalumas yra tas, kad įmonei nereikia įsteigti ir paskui išlaikyti papildomą darbo vietą. Be to, paslaugos teikėjui sumokėtą sumą galima įtraukti į išlaidas ir tokiu būdu sumažinti mokamų mokesčių sumą. Naudinga ir tai, kad įmonei nebereikia įsigyti buhalterijai reikalingos įrangos ir kitokių būtinų priemonių, nereikia garantuoti ir kvalifikacijos kėlimo.

Ką klientams garantuoja elektroninės buhalterinės apskaitos paslaugą teikiančios įmonės?

Paslaugos teikėjas klientui garantuoja nenutrūkstamą pagalbą visą sutarties laikotarpį, todėl užsakovui nereikia baimintis, kad kažkuris iš buhalteriniais reikalais užsiimančių specialistų staiga susirgs ar netikėtai išeis atostogų. Šaunu ir tai, kad paslaugos teikėjas visada yra apdraudęs savo civilinę atsakomybę bendrosios civilinės atsakomybės draudimu. Kita vertus, paslaugos teikėją yra lengviau pakeisti nei atleisti iš darbo samdomą buhalterį, kurį saugo LR darbo kodeksas.

Ankstesnis straipsnisGeriausia metalo supirktuvė Vilniuje, kokia ji?
Kitas straipsnisKolagenas sąnariams: kaip pasirinkti tinkamą?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here