Telefonai

  Mobilus telefonas jusų augintiniui

2004 metų pabaigoje kompanija kompanija PetsMobility pasiūlė įrenginį PetsCell – mobilaus telefono modelį, specialiai pritaikytą tvirtinti ant antkaklio. Per PetCell įrenginį galima pasikalbėti su savo augintiniu iš betkur, beje, skambučiai priimami tik iš šeimininko telefono numerių. Numerio surinkimo mygtukai, kaip galima nuspėti – nereikalingi. Paliktas tik vienas, kurį paspaudus surenkamas gyvūno šeimininko telefono numeris. Bus taip pat siūlomi modeliai su GPS ir vaizdo kameromis .

  2008-aisiais telefonu kalbėsime… tylėdami

2005 metų pradžioje mokslinių tyrimų agentūra – DARPA – įgyvendino projektą, pavadintą „Kalbos iššifravimas“, kuriuo mėginama pakeisti standartinius mikrofonus neakustiniais davikliais, galinčiais suprasti kalbą iš nervinių impulsų ir kalbančiojo raumenų judėjimo, o ne iš tariamo garso. Apykaklė – daviklis jautriai reaguoja į kiekvieną balso stygų judesį ir tokiu būdu jis gali „įgarsinti“ begarsę kalbą. Nervinis tinklas duomenis apdoroja ir atpažįsta kalbos formas – atskiria pavienius žodžius.

Pirmiausia DARPA sukūrė savo sistemą kariams, kurie karinių veiksmų metu dėl mašinų gausmo bei kovos veiksmų triukšmo negali išgirsti pasakytų žodžių. Bet artėja ta diena, kai visa civilizuota žmonija galės pasinaudoti šia karių technika. Projekto dalyvių teigimu, tai gali įvykti jau 2008-aisiais [28].

   Telefonas su 10 megapikselių kamera

2006 metų spalio mėnesį Pietų Korėjos elektronikos gigantė „Samsung Electronics“ pranešė sukūrusi mobilųjį telefoną su kamera, kuri pasižymi didžiausia pasaulyje mobiliesiems telefonams siūloma skiriamąja geba. SCH-B600 modelyje įmontuota 10 megapikselių kamera su automatinio fokusavimo funkcija, optiniu vaizdo priartinimu ir 5x skaitmeniniu priartinimu, bevielio ryšio prievadu „Bluetooth“, suteikiančiu galimybę siųsti nuotraukas į kitus telefonus ar spausdintuvus, muzikinių MP3 formato rinkmenų grotuvu, vizitinių kortelių skaitytuvu ir 128 tonų polifoninėmis melodijomis.

Ankstesnis straipsnisKietieji diskai
Kitas straipsnisTechnologijos

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here