kietasis diskas
kietasis diskas

Kompiuterių kietieji diskai bus talpesni

2004 metų pradžioje tyrimo bendrovė „TredFocus“ prognozavo, jog 2007 metais bus galima sulaukti įprastame stalo kompiuteryje 500-600 gigabaitų (GB) talpos diskus, o nešiojamuosiuose kompiuteriuose – apie 300 GB. Taip pat planuojama, jog kišeniniuose kompiuteriuos ir mobiliuosiuose telefonuose bus mažyčiai diskai, talpinantys 20GB duomenų.

Šių metų pradžioje kompanija „Seagate“ pranešė planuojanti pristatyti neeilinės talpos kietąjį diską, į kurį  turėtų tilpti net 750 GB duomenų. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama sparčiai populiarėjanti vertikalaus įrašymo technologija. Būsimas „Seagate Barracuda 7200.10“ kietasis diskas galės būti ir mažesnių talpų – 200, 250, 300, 320, 400, 500 ir 750 GB. Priklausomai nuo modifikacijos, „Seagate’s Barracuda 7200.10“ turės 8 arba 16 MB spartinančiosios atminties. Įmagnetintos plokštelės disko viduje skries 7200 apsukų per minutę sparta, tačiau jokie būsimo disko realaus greičio duomenys dar neskelbiami. [25]

Holografiniai diskai – pakeliui į parduotuves

Šių metų paskutiniais mėnesiais „Maxell“ drauge su bendrove „InPhase“ pristatė holografinius optinius diskus, talpinančius 300GB duomenų, na o apie 2010 metus galime tikėtis ir 1,6 TB holografinių diskų pasirodymo. Dėl nekuklios kainos holografiniai diskai ir jų įrenginiai bus siūlomi tik galinčioms sau tai leisti kompanijoms, kurios susiduria su dideliais duomenų kiekiais.

Didelės jų talpos paslaptis yra tame, kad duomenys saugomi ne dviejuose, o trijuose matavimuose. Nenuostabu, kad bendroje sumoje holografinių laikmenų talpa gerokai lenkia ir tokius formatus kaip HD DVD ar „Blu-ray“. Tačiau diskai tik vieną kartą įrašomi, jų negalima perrašyti. Jie turėtų užtikrintai saugoti duomenis bent 50 metų. Iki 2008 metų „Maxell“ tikisi sukurti perrašomus holografinius diskus bei padidinti jų patikimumą.

Ankstesnis straipsnisInternetas
Kitas straipsnisTelefonai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here