SSD diskai

Gyvename informacijos ir pažangių technologijų pasaulyje. Vien kompiuteriais naudojamės kiekvieną dieną. Jie palengvina buitį bei darbą, sutaupo begalę laiko. Dėl šių priežasčių darosi visiškai suprantama, kodėl šių technologijų efektyvumą siekiama vis labiau gerinti ir atnaujinti. Vienas iš tokių būdų – SSD diskai. Tai duomenų saugojimo įrenginiai, kurie savo savybėmis pranoksta paprastus kietuosius diskus.

SSD diskų veikimo principą galima palyginti su paprasta USB atmintine. Jie pasižymi panašia struktūra ir duomenų įrašymo principu, veikia itin greitai ir yra kompaktiški. SSD trumpinys reiškia „Solid State Disk“, ką išvertus iš anglų kalbus galima būtų pavadinti tvirtuoju disku, dar kitaip žinomu kaip standžiuoju arba kietuoju disku. Tai įrenginys, į kurį informacija yra įrašoma tarpusavyje sujungtų atminties kortelių pagalba. Tokia technologija net kelis kartus pranoksta įprasto HDD įrenginio savybes.

Kompiuteriuose iš anksto dažniausiai būna įmontuoti HDD kietieji diskai, tačiau dabar prekybos vietose vis dažniau yra parduodami kompiuteriai ir su daug galingesniais bei kompaktiškesniais standžiaisiais diskais. Šie SSD diskai yra kur kas plonesni ir mažesni, todėl gali būti lengvai montuojami į nešiojamus ar planšetinius kompiuterius. Jie nebijo energijos pokyčio šuolių bei yra tvirti ir atsparūs įvairiems aplinkos poveikiams. Derėtų paminėti ir įrašymo greitį, kuris net kelis kartus viršija įprasto kietojo disko galimybes.

Kietųjų diskų pasirinkimas įvairiose prekybos vietose yra pakankamai platus, tad išsirinkti geriausiai tinkančią prekę pavyks kiekvienam. Renkantis SSD ar HDD diską svarbiausias dėmesys yra kreipiamas į jo talpą, duomenų saugojimo spartą bei patį gamintoją. Šių pagrindinių charakteristikų pagalba pavyks išsirinkti gerai ir patikimai funkcionuojantį diską. Žinoma, ir į produkto kainą derėtų atkreipti dėmesį, kadangi kokybiški kietieji diskai paprastai kainuoja gerokai daugiau.

Tiems, kas ieško greito ir patikimo kietojo disko savo stacionariam ar nešiojamam kompiuteriui, rekomenduojami yra būtent SSD diskai. Jie ne tik yra maži ir kompaktiški, bet ir velniškai galingi. Greita duomenų saugojimo ir perkėlimo sparta neprivers ilgai laukti, tad visą informaciją valdyti galėsite taip, kaip norite. Su galingu ir puikiai tarnaujančiu disku nekils problemų, tad duomenų saugojimo, perkėlimu ar darbu su jais metu nerimauti nereikės.

Ankstesnis straipsnisKodėl geodeziniai matavimai kainuoja skirtingai?
Kitas straipsnisLietuva – viena sėkmingiausiai neišnešiotus naujagimius gydančių ir slaugančių valstybių

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here