geodeziniai matavimai

Jei bent kiek domitės kalbomis, tikriausiai suprantate, kad „geo“ reiškia „žemė“. Tad išgirdus šnekant apie geodeziją savaime aišku, kad tema sukasi apie žemę. Bet kokia kitos žodžio dalies prasmė? Kas tai apskritai per sritis? Ko gero, paprasčiausias apibrėžimas – mokslas, susijęs su žemės matavimu.

Geodeziniai matavimai reikšmingi ne vienam žmogui. Viena iš elementariausių priežasčių, kada jų prireikia, yra sklypo pardavimas. Tokiu atveju aktualūs tikslūs duomenys, taip pat norisi, kad sklypas atneštų pelno. Dėl to kyla klausimas, nuo ko priklauso minėtųjų matavimų paslaugos kainos. Tai svarbu ir dėl nenoro permokėti. Šioje vietoje aptinkama proporcinga tendencija – sklypo dydis turi įtakos matavimų kainai. Savaime suprantama, tiesa? Didelio visureigio perdažymas kainuoja daugiau nei mažo hečbeko. 5,5 colių ekraną turintis iPhone‘as brangesnis nei variantas su 4,7 colių ekranu. Tad ir geodezinių matavimų atveju galioja ta pati matematika. Mažas sklypas – mažesnė kaina, didelis sklypas – skaičiai auga.

Kiekvienas sklypas savitas. Viename darbas paprastas, o kitame sąlygos primena karo lauką arba tiesiog žemės plote išsidėstę daugybė objektų. Tai vėlgi lemia kainą. Plyną lauką išmatuoti paprasčiau nei tą, kuriame išvinguriuoti įvairūs statiniai. Pastarasis variantas pareikalauja daugiau laiko ir siejasi su sudėtingesniu darbu. Situaciją galima palyginti su medžių pjovimu. Jei aplink nėra jokio turto, procesas, nors ir atsakingas, vis tiek paprastesnis. O jei reikia nupjauti prie namo, elektros laidų ar kitų objektų esantį medį, situacija tampa keblesnė, reikalaujanti patirties.

Mes visi vertiname savo laiką. Jei reikalingi geodeziniai matavimai, kaina priklausys ir nuo to, kaip skubiai paslauga turi būti atlikta. Jei susitarsite gerokai iš anksto, piniginę pakaks atverti mažiau. Bet jeigu matavimų prireiks skubiai, specialistas, įvertinęs turimą laiko rezervą, pateiks brangesnį pasiūlymą. Taigi, jei kaina pasirodys didesnė nei ta, apie kurią kažkada pasakojo kaimynas, tai dar nereiškia, kad pasirinkote brangiausiai imantį matininką.

Geodeziniai matavimai iš tiesų aktualūs, nes be jų nevyktų pelningi sandoriai. Kaip matote, yra keletas veiksnių, nuo kurių priklauso paslaugos kaina. Tikimės, kad nuo šiol matavimų rinkoje susigaudyti bus paprasčiau!

Ankstesnis straipsnisDovanos vaikams internetu: už ar prieš?
Kitas straipsnisSSD diskai: greitesniam ir efektyvesniam duomenų saugojimui

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here