Reklamos kampanijos socialiniuose tinkluose
Didelis nesusipratimas apie SEO ir socialinės medijos rinkodarą, jog signalai iš socialinių tinklų, įskaitant nuorodas, „patinka“ paspaudimus ir sekėjus, turi tiesioginį poveikį matomumui paieškos sistemose. Dalis painiavos susideda iš to, kad „Google“ socialinių tinklapių įrašus traktuoja kaip atskirus internetinius tinklalapius. Jeigu tai yra aktyvus tinklalapis, jam turėtų būti taikomos tokios pačios SEO taisyklės kaip ir kitiems tinklapiams, tiesa? Atsakymas paprastas – nebūtinai. „Google“ nemėgsta signalų, kurie nekelia daug pasitikėjimo, o socialinių tinklų signalais yra lengva manipuliuoti. Puikiai žinome, kad atgalinės nuorodos yra pagrindinis reitingavimo faktorius, bet „Google“ taip pat žino, kaip lengva socialiniuose tinkluose sukurti nuorodas, taigi, ne visos socialinių tinklų nuorodos yra lygiavertės nuorodoms iš aukštos kokybės tinklalapių. Nors socialiniai tinklai tiesiogiai nepaveikia jūsų tinklalapio pozicijų paieškos sistemose, tai nereiškia, kad jie ir SEO kartu nėra susiję. Bet kokioje geroje skaitmeninės rinkodaros strategijoje šios dvi grandys turėtų veikti kartu.
Socialinė medija gali padidinti puslapio peržiūras ir įsitraukimą
Socialiniai tinklai yra greičiausias ir efektyviausias būdas išplatinti jūsų SEO turinį. Kol nuorodos iš socialinių tinklų pasidalijimų neturi tokio pačio poveikio kaip nuorodos iš aukštos kokybės svetainių, jos gali turėti įtakos jūsų atmetimo (angl. bounce rate) ir įsitraukimo (angl. time-on-site) rodikliams. Jeigu jūsų skelbiamas turinys yra įdomus ir sulaukiantis didelio susidomėjimo, anksčiau minėti rodikliai paieškos sistemoms indikuoja vertę. Socialinė medija taip pat gali pritraukti atgalines nuorodas iš kokybiškų tinklalapių. Nuomonių lyderiai socialiniais tinklais naudojasi be galo aktyviai. Dalyvaujant toje pačioje medijoje kaip ir jie, padidėja tikimybė būti jų pastebėtiems ir sulaukti nuorodų iš nuomonių lyderių puslapių ar tinklaraščių. Tokio tipo, aukštos kokybės nuorodų gavimas būtų sunkiai įsivaizduojamas be socialinės medijos.
Socialiniai tinklai gali būti vertingas barometras
Kai pradedate aktyviai dalyvauti socialiniuose tinkluose, atkreipkite dėmesį į čia esančius lankytojų įsitraukimo rodiklius („patinka“ paspaudimai, pasidalijimai ir komentarų vidurkis). Tai jums gali padėti įvertinti, kokio turinio įrašai jūsų auditorijai yra įdomiausi, o kurių geriau atsisakyti ir negaišti laiko. • Paspaudimai. Mėnesio pabaigoje apžvelkite įrašus, kurie sulaukė daugiausia paspaudimų ir stenkitės laikytis tos tematikos, kuri atkreipė daugiausiai jūsų auditorijos dėmesio. • Pasidalijimai. Turinys, kuriuo dalinasi jūsų auditorija, parodo, kas yra aktualu jūsų sekėjams. Stebėkite, kokių temų turinys sulaukia daugiausiai pasidalijimų ir stenkitės jų kurti kuo daugiau.
Socialinė medija gali būti puikus lankytojų tikslų analizės įrankis

Šiandien raktažodžiai nesuteikia naudos be nuodugnaus supratimo apie vartotojo tikslą, pasirenkant konkrečią raktinę frazę. Jeigu asmuo ieško, pavyzdžiui, „konversijų optimizavimas“, ar žmogus nori suprasti, ką reiškia šis terminas, ar jis nori rasti kas galėtų suteikti šią paslaugą? „Google“ siekia pateikti tikslingiausius ir geriausius rezultatus kiekvienai užklausai, o tai reiškia, kad „Google“ yra investavęs į vartotojų užklausų supratimą. Yra daugybė būdų, kaip tinkamai pažinti savo auditoriją. Atkreipkite dėmesį, kokius klausimus jie pateikia, kokius terminus naudoja, kokiomis problemomis dalijasi. Rasti atsakymus į šiuos klausimus galite socialinėje medijoje – sekite, ką auditorija socialiniuose tinkluose kalba apie jūsų kuriamą produktą. Rastos įžvalgos gali būti sėkmingos turinio rinkodaros strategijos pamatas, kurios „kalbės“ tiesiogiai apie jūsų auditorijos poreikius, o tai yra toks turinys, kurį paieškos sistemos labai mėgsta pateikti. Nors socialinė medija ir SEO tiesiogiai nepadeda užimti geresnes pozicijas paieškos sistemose, tačiau modernus SEO supratimas socialinius tinklus daro vertingu kanalu jūsų prekiniam ženklui. Jeigu dirbate su socialinių tinklų rinkodara, turėtumėte būti įtrauktas į SEO strategiją. Nustokite aklai kurti nuorodas ir tiesioginius SEO signalus, viešinkite turinį ir stebėkite auditorijos atsaką ilgalaikei SEO naudai gauti.

Ankstesnis straipsnisSporto įtaka mūsų sveikatai
Kitas straipsnisKokių komunikacijos agentūrų jums reikia?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here