Seo patarimai

Manau dabar nereikia įrodinėti, kad kiekvienam verslui ar įmonei reikalinga svetainė. Bet ar kiekvienas, prieš ją kuriant pagalvojame iš kur ji gaus lankytojų? Žinoma galima tenkintis tais žmonėmis, kurie jau žino Jūsų įmonę ir tiesiog ieško apie ją papildomos informacijos.

Ar tokių lankytojų gali būti daug? Daugeliu atvejų – negali, ir visada nepalyginamai daugiau yra tų, kurie ieško informacijos apie Jūsų vykdomą veiklą.

Kur ieško? Daugelis tai daro naudodamiesi internetinėmis paieškos sistemomis. Lietuvoje tarp jų pirmauja Google, kuria naudojasi apie 97% visų interneto vartotojų. Todėl efektyviausias būdas į Jūsų tinklapį pritraukti lankytojų  bei klientų yra būti lengvai randamiems Google  paieškoje.  Tinklapiai, esantys aukščiausiose Google paieškos sistemos pozicijose sulaukia didžiausių lankytojų bei klientų srautų.

Norint sužinoti apytikslį galimų lankytojų skaičių per mėnesį, reikia žinoti, kiek žmonių atlieka jūsų prekės ar paslaugos paieškas Google sistemoje. Tam yra skirtas Google raktinių žodžių įrankis.

Mėnesio paieškų kiekį galima sužinoti įvedus tokius parametrus:

Atitikties tipą nustatome „Tiksliai“ ir laukelyje „Žodis ar frazė “ įrašome Jums rūpimus raktažodžius. Taip pat reikia pasirinkti vietovę (valstybę, kurios interneto vartotojai jus domina)  ir kalbą, kuria yra ieškoma. Tuomet spaudžiame „paieška“ tam, kad lange būtų pateikta mėnesio paieškų statistika. Jei dirbate Lietuvoje, jums įdomios tik vietinės mėnesio paieškos, t.y tik užklausų kiekis, atliktas lietuvių kalba iš Lietuviškų kompiuterių. Svarbu suprasti kad paiešką atlieka ne vien galimi pirkėjai, bet ir konkurentai, kitų svetainių savininkai, bendros informacijos ieškantys žmonės ir pan. Todėl realių klientų bei lankytojų reiketų tikėtis mažiau nei matomi skaičiai. Kartais toks skirtumas gali būti net ir apie 50%. Žinoma, aktualiausi turėtų būti populiariausi žodžiai, kurie į tinklapį atveda didžiausią dalį lankytojų.  Dažniausia tai būna vieno- dviejų žodžių frazės be lietuviškų raidžių.

Neabejoju kad dabar Jums iškilo klausimas ar šie žmonės gali atsidurti Jūsų svetainėje. Gali, jei Jūsų svetainė bus Google paieškos rezultatų pirmame puslapyje ir kuo pozicija aukštesnė, tuo ji daugiau atves lankytojų. Paieškos sistemos AOL atlikta analizė parodė kad pirma vieta atveda 42,3% lankytojų, antra- 11,92%, trečia – 8,44%, dešimta tik 2,2%. Akivaizdu kad tik būnant pačiose aukščiausiose pozicijose galima tikėtis didelio lankytojų kiekio. Be abejo pati paieškos sistema (šiuo atveju Google) sprendžia,  kurie tinklapiai bus aukščiau, o kurie turės žemesnes pozicijas. Tačiau paieškos rezultatus galima įtakoti.  Ši veikla žinoma kaip optimizacija paieškos sistemoms arba trumpiau SEO (Search Engine Optimization). Norint, kad Jūsų svetainė būtų aukštose pozicijose, būtina optimizuoti jos vidinį turinį, tuo pačiu dirbant su išoriniu tinklapio SEO.

Svarbiausia kad svetainės turinys būtų unikalus ir jo būtų kiek įmanoma daugiau, priešingu atveju jai bus sunku pasiekti aukštas pozicijas. Suprantama, kai kuriais atvejais sunku tai į gyvendinti, bet stengtis verta. Bet vien tik unikalaus turinio neužtenkta- taip pat būtina įrašyti žodžius, su kuriais norite pasiekti aukštas pozicijas,  į puslapio title, paveikslėlių alt atributą, tag‘us h1, h2. Raktažodžiai būtinai turi būti paminėti ir tekste ir išskirti strong arba em (nepiknaudžiaukite jais, pakanka 1-2 kartų puslapyje).

Nemažą įtaką pozicijoms daro ir domeno pavadinimas, jei jame yra raktažodžiai. Jei dar nesate  įsigiję, būtinai pagalvokite apie tokį variantą. Tai gali padėti sumažinti optimizavimo nesėkmės tikimybę, taip pat gali paspartinti tinklapio pozicijų kilimą.

Venkite talpinti savo tinklapyje neoriginalių tekstų, kitų įmonių reklamų ar nuorodų į kitas svetaines. Tinklapio pozicijoms neigiamą įtaką daro ir nuorodos į socialinius tinklus ar tinklapio kūrėjų svetainę, Facebook gerbėjų plėtinys ir panašūs nebūtini tinklapio atributai.

Kai sutvarkomas vidinis svetainės turinys, reikia pereiti prie išorinio SEO darbų. Tai yra procesas, kurio metu galima pagerinti pozicijas, registruojantis įvairiuose kataloguose, rašant blogus, straipsnius ir t.t.

Jei jūsų atveju konkurencija rinkoje nėra didelė, o jūs turite laisvą pusmetį eksperimentams, gali būti kad pavyks pasiekti neblogą rezultatą savarankiškai. Bet dažniausiai to neužtenka, nes minėtus veiksmus daugumoje komercinių rinkų atlieka ne tik mėgėjai, bet ir profesionalūs SEO specialistai. Jei aukštų pozicijų patiems pasiekti nepavyksta, reikėtų paieškoti profesionalios SEO kompanijos.

Kurią rinktis? Analizuodami raktažodžius tikriausiai pastebėjote, kad populiariausios yra vieno žodžio užklausos. SEO rinka nėra išimtis. SEO įmonei pagrindiniai raktažodiai yra „seo“, „seo paslaugos“, „seo optimizavimas“, „seo optimizacija“, gal dar ir „internetine reklama“. SEO optimizatoriaus ar SEO įmonės pozicijos pagal šiuos raktažodžius parodo tikruosius sugebėjimus konkuruoti su kitais SEO paslaugas teikiančiais konkurentais. O tai, kad verta siekti pirmos vietos Google paieškoje, įrodo anksčiau minėti  42,3% lankytojų, aplankantys pirmąją poziciją. Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad Google per metus atlieka apie 500 savo paieškos rezultatų ranžavimo algoritmo pakeitimų, todėl turėdami nuolatinę profesionalią svetainės priežiūrą gausite stabilias ir aukštas pozicijas TOP 10 ir dar aukščiau.

Apie seo taip pat skaitykite seopaslaugos.com bloge.

Ankstesnis straipsnisReklama naudojantis polemika
Kitas straipsnisKaip pasiekti geresnių rezultatų naujienlaiškių rinkodaroje?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here