Reklama naudojantis polemika

Egzistuoja keletas paprastų būdų pritraukti skaitytojų dėmesį: karštos naujienos, žurnalistų tyrimas, žaidimas su emocijomis arba aliejaus į ugnį pylimas. Norint padidinti nuorodų masę, geriausiai tinka būtent šie pagrindiniai leidinių formatai.
SEO specialistai dažniausiai rekomenduoja rašyti straipsnius arba perkrautus faktine informacija, arba besiremiančius emocijomis.
Ir tai tikrai veikia puikiai. Tačiau poleminę medžiagą rašyti yra žymiai lengviau, o nauda iš to gali būti net dar didesnė.
Ne tai kad prieštaringi spaudiniai – visada gera idėja. Daugeliu atveju tai yra ypatingos priemonės bei daugeliu atvejų to geriau visai atsisakyti. Tačiau, jei jūs neturite laiko ir jėgų labai informatyviam straipsniui parašyti, o leidinių srautą reikia išlaikyti, poleminė medžiaga gali būti kaip tik.
Provokacija yra gera tada, kai jūs ne tik grindžiate ją faktais, bet ir pasirenkate kažkieno pusę. Taip daug lengviau ginčytis, nes iš to, kurio pusę jūs remiate, jūs galite pasiskolinti pagrindines tezes. Dar geriau yra išprovokuoti priešininką išsamiam prieštaravimui kiekvieno punkto atveju. Tai tik padidins atsakomųjų nuorodų skaičių. Ir maloniausia – mažas atsakymų kiekis.

Paremti priešininką ar įsigyti priešų

Jei atidžiai ištirtumėte geriausius provokacinių straipsnių pavyzdžius, pastebėtumėte šias priklausomybės:
• aštrūs pareiškimai veikia tiesiog nuostabiai;
• žmogaus ataka patraukia daugiau dėmesio nei idėjos ataka; geriau nei tai veikia tik visos kokios nors žmonių kategorijos ataka;
• pavadinimas yra labai svarbus: kuo jis yra ryžtingesnis tuo geriau.

Maksimali reklama

Kokia nauda iš straipsnio su neįtikėtinu ir niekuo neparemtu išpuoliu, jeigu jo niekas neskaito? Nuorodų masės didinimas naudojant poleminę medžiagą didžiąja dalimi remiasi reklama socialinėje terpėje nei kituose kanaluose. Gana sunku parašyti straipsnį provokacijos stiliuje, kuris sulauktų aukšto reitingo išduodant informaciją. O štai socterpė puikiai susidoroja su uždaviniu skleisti nuorodas tarp žmonių, kurie iš karto panorės demaskuoti jus ir atmesti kiekvieną jūsų parašytą žodį.
Viena bendrija geriau neapsiriboti: pasėkite nesantaikos grūdą keliose teminėse bendrijose ar keliuose socialiniuose tinkluose vienu metu. Ko turėtumėte vengti – tai asmeniško dalyvavimo komentaruose, kuris taptų nenaudingu laiko gaišimu. Daug geriau ką nors išspausti iš atsakymų ir parašyti dar vieną pranešimą, kuris turės visas galimybes uždirbti dar kažkokį kiekį atsakomųjų nuorodų.

Kaip pradėti polemiką

Apie ką galima rašyti? Variantų – be galo daug. Štai tik keletas antraščių pavyzdžių:
• Kodėl [populiarus pramonėje produktas] – beprasmis laiko gaišimas.
• Aš daugiau niekada ne[darysiu to, ką visi šios specializacijos atstovai daro kiekvieną dieną].
• Tai pabaiga [konkurento arba konkurentų kategorijos].
Paieškos sistemos neatsižvelgia į indeksuojamos medžiagos emocingumą jį reitinguodamos, bet socialiniuose tinkluose veikia paprastas žmogiškasis veiksnys: internete kažkas neteisus.

Kaip laiku sustoti

Reklamos strategija polemiškuose straipsniuose puikiai veikia vienais atvejais ir patiria nesėkmę kitais. Bendrieji principai yra šie:
• Informacinės terpės projektams polemika yra labai galingas reklamos įrankis.
• Turinio svetainėse vartotojams polemika taip pat gali sėkmingai suveikti, bet visiems lankytojams užteks kantrybės tam, kad peržvelgti prieštaringas nuomones.
• Tinklalapiams orientuotiems į B2B, ūmių ginčų geriausia vengti, nebent, žinoma, jūs nesitaikote į atitinkamą rinkos segmentą kitų segmentų sąskaita (pvz., SEO agentūra gali paskelbti straipsnį „kodėl mes dabar atsikratome klientų parduodančių dietos produktus“).

• Jei ginčas gali pakenkti reputacijai, nepiktnaudžiaukite.

Ankstesnis straipsnisUžslėpta rinkodara
Kitas straipsnisSeo patarimai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here