Užslėpta rinkodara

Atskiros apžvalgos nusipelno klausimas, kaip publikuojant nuorodas į jūsų straipsnius išvengti neapykantos, peraugančios į administracines priemones tokias kaip banai.
Vidutinis statistinis interneto vartotojas strimgalviais darosi vis jaunesnis ir taip pat greitai mokosi atpažinti reklamos nuorodas ir jų išvengti, o nuorodos į išorinines svetaines vis dažniau patenka į nofollow kategoriją, tuo padarydamos taip vadinamą paiešką forumuose ir komentaruose vis labiau beprasme.

Tokiomis aplinkybėmis, SEO specialistų uždavinys – ne tik palikti komentaruose nuorodą su įsimintinu tekstou nuorodos vietoje, bet ir rasti tokį straipsnį, kur ši nuoroda organiškai pritaps ir bus pageidautina. Tuo pat metu komentaras turėtų būti vertinamas kaip naudingas indėlis į diskusiją, o ne kaip šioks toks tekstas, kažkaip parašytas dėl nuorodos.
Kitaip tariant, šiandieniniame pasaulyje SEO specialistas turi išmokti dirbti su publika, kurią jis pritraukia į savo svetainę ir išlaikyti šiuos santykius. Konteksto iššauktos nuorodos galų gale dirba tos svetainės, kurią jūs reklamuojate, įtakingumui didinti ir užtikrina grįžtantį atgal lankytoją.
Čia yra svarbus dar vienas momentas. Jei jūs pradedate kurti santykius su tinklalapio auditorija, nereikia kreipti per didelį dėmesį į nuorodas nukreipiančias į jūsų svetainę. Tai vienareikšmiškai suvokiama kaip savireklama, lyg jūs dialogo metu kiekvieną savo repliką pradėtumėte žodžiais „O štai aš…“. Pasistenkite rasti aukso vidurį tarp jūsų projekto reklamos ir natūralaus bendravimo su kitų tinklalapių auditorija. Kaip ir natūraliai bendraujant, žmonės taip pat vienodai vertina sugebėjimą įdėmiai klausytis ir įdomiai pasakoti. Kuo didesnis jūsų asmeninis autoritetas, tuo labiau žmonės yra linkę dalintis informacija ir nuorodomis, kurias jūs pateikiate.
Ypatingą dėmesį vertėtų skirti tiksliniams puslapiams. Jei naujovė ir raginimas imtis veiksmų juose per daug išsiskiria, tai labai tikėtina, kad lankytojas vis tiek įvertins nuorodą kaip šlamštą, nepaisant aukštos kokybės turinio ir dizaino. Tokiu atveju pabandykite subalansuoti naujovę, turinį ir raginimą imtis veiksmų. Alternatyvus sprendimas būtų atskiro tikslinio puslapio sukūrimas, kuris tarnautų savotišku jauku lankytojams, t. y. pateiktų informacijos turinį, kurio tikimąsi, ir tuo pačiu turėtų pakankamai sąryšių su konversijos tašku.

Naudoti Agile SEO
Kai žmonės kalba apie Agile pritaikymą SEO, tai paprastai reiškia arba procedūrinį departamento perėjimą reklamos ir rinkodaros srityse į lankstesnę metodologiją arba SEO techninių galimybių sukūrimą su pakraipa į Agile metodologiją. Abi šios taktikos yra puikios, tačiau nesuteikia greitos naudos. Tuo tarpu darbinį Agile modelį galima sėkmingai ir gaunant greitą naudą taikyti reklamai pagal „ilgos uodegos“ principą, remiantis tik autoriais ir tokiu interneto analizės įrankiu kaip „Google Analytics“.
Neįmanoma pervertinti SEO metodikos svarbos, kuri leidžia be perstojo kūrti, publikuoti ir atnaujinti turinį. Svarbu sukurti teisingą tikslų sistemą, naudojant raktažodžius, kuri suteiks jums konkurencinį pirmavimą. Interatyvūs ir priauginti (kitaip inkrementiniai) darbo procesai sudarantys Agile metodikos pagrindą, kaip tik ir suteikia tokį pranašumą.
Imkime ir kruopščiau išsiaiškinkime, kodėl yra svarbus lankstumas, ką jis reiškia ir kaip jį galima panaudoti SEO.

Kodėl svarbus lankstumas

Internetas nuolat kinta, ir SERP’S nėra išimtis. Dinamiška interneto prigimtis paieškos užklausų tendencijų panaudojimą srautui patraukti paverčia nelengva, bet įdomia užduotimi. „Karštos“ tematikos užklausų panaudojimas gali būti labai sėkminga paieškos reklamos strategija.
Tam, kad patenkinti kasdienį lankytojų įdomios medžiagos poreikį, prisitaikymas ir lankstumas yra būtini. Teminės užklausos gali generuoti didelį „ilgos uodegos“ srautą ir net jei jūs neturite išteklių kasdieniniams leidiniams, supaprastinta lanksčios SEO strategijos versija vis dar gali būti pakankamai veiksminga.

Iteratyvumas ir inkrementyvumas

Priešingai skirtingiems požiūriams, interatyvumas ir priauginimas (inkrementyvumas) nėra panašūs. Agile SEO pagrindu yra priimta idėja, spausdinti turinį kas kažkiek pasikartojančių ciklų (iteratyvumas) ir trumpesniais laiko intervalais (inkrementyvumas). Tokiu būdu, interatyvumas pasiekiamas dėka ankstyvo medžiagos paskelbimo, kai po to seka jos atnaujinimas ir papildomas darbas su jau paskelbtu turiniu.
Inkrementyvumas, savo ruožtu, pasiekiamas skelbiant siauro pobūdžio ir dažnai mažesnės apimties medžiagą, kuri po to yra derinama bendrajame puslapyje. Šis puslapis yra susijusių publikacijų rinkinys. Pavyzdžiui, vietoje vieno didelio puslapio skirto 2011 metų vasaros koncertams, grupių sudėtims festivaliuose ir t. t. rašoma daugybė pranešimų, kurie yra apjungiami viename puslapyje. Šio metodo papildomas privalumas yra tas, kad apjungiantį puslapį jūs galite operatyviai pertvarkyti.
Jei atsižvelgti į tai, kad vis tiek neįmanoma iškarto tiksliai nustatyti optimalius raktažodžius, tokia strategija leidžia jums greitai prisitaikyti prie nuolat kintančių vartotojų paieškos užklausų. Kuo greičiau jūs galite prisitaikyti prie daugiaplanių ir pasikartojančių tikslų pasikeitimų tuo didesnis jūsų konkurencingumas.
Pavyzdžiui, jei vadovaujate tinklalapiui, kuriame pateikiama informacija apie muzikos festivalius, persikeliančius iš vieno miesto į kitą miestą, jums gerai pžįstama situacija, kai dalyvių sudėtis ne kartą yra keičiama, beje, pačią paskutinę minutę. Žinoma, šią informaciją būtina laiku pateikti tinklalapio lankytojams tokiu būdu, kad jie galėtų greitai ją surasti. Šiuo atveju galite užduoti užduotį naudodami raktažodžius, tarkim, „Samaros roko festivalis 2011 dalyvių sudėtis“, bet tuo pat metu įdėmiai stebėti frazių užklausas.
Geriausia šiuo atveju būtų organizuoti leidinius taip, kad kiekvienas iš jų papasakotų apie dalyvių sudėtį viename mieste. Šiuo atveju, jūs galite greitai pakartoti paprastą ciklą: 1) palyginti srautą besiremiantį raktažodžiais naršyklėje su įeinančiu srautu 2) pagrindinių pakeitimų įvedimas 3) turinio prie vartotojo užklausų derinimas. Šis metodas leido originalaus straipsnio autoriams padidinti organišką srautą daugiau kaip 100 %.
Autoriai interatyvumą iliustruoja šiame pavyzdyje. Iš karto po oficialaus pranešimo apie Polo Makartnio turne, jie paskelbė savo tinklalapyje tam skirtą straipsnį, kuris buvo skirtas reklamai „ilgos uodegos“ principu. Interatyvumas atrodė taip:
Pirmasis ciklas. Raktažodžiai: „Paul McCartney turas“. Rezultatai:
• pirmas puslapis naršyklės atsakė
• mažai užklausų;
• analizė „Google Analytics“.
Antrasis ciklas. Raktažodžiai: „Paul McCartney turo data 2011″. Rezultatai:
• per daug konkurencinga užklausa;
• mažai užklausų;
• analizė „Google Analytics“.
Trečiosis ciklas. Raktažodžiai: „Paul McCartney turo data 2011 m. JAV“. Rezultatai:
• antroji vieta pateiktoje informacijoje po oficialaus McCartney tinklalapio;
• populiari užklausa tarptautinėje paieškoje;
• iki kitos interatyvios – be pokyčių.
Intervalas tarp kiekvienos iteratyvumo ciklo šiuo atveju yra lygus savaitei. Geriausi raktažodžiai buvo rasti dėka planavimo, analizės, įgyvendinimo, bandymų ir vertinimų. To dėka, staipsnio autoriai nustatytė, kad iš pradžių beveik nenaudotas raktažodis „JAV“ buvo labai populiarus tarp užklausų dėl rimtos tarptautinės McCartney reputacijos. Tokiu būdu, interatyvus požiūris su jo galimybėmis greitai keisti raktažodžius, formatavimą ir net dizainą leido ištaisyti klaidą, atsiradusią dėl klaidingų prielaidų.

Kalbant apie atsakymus

Lanksti SEO metodologija puikiai tinka eksperimentams ir hipotezių patikrinimui. Tuo pačiu neverta užmiršti apie atsakymus. Jei gaunate didesnį lankytojų srautą ir tai padidina atsakymų nuošimtį, tai greičiausiai reiškia, kad eilinio interatyvaus ciklo metu jūsų ir vartotojų interesai išsiskyrė. Atliekant interatyvų turinio atnaujinimą, svarbu prisiminti tai, kad turinys turi atitikti paieškos objektą apskritai.
Aptarsim rezultatus. Agile SEO esmė yra turinio publikavimas, naudojant didelį kiekį iteracijų, mažomis porcijomis, siekiant jį nuolat reklamuoti ir optimizuoti. Šios metodikos privalumai yra nuolatiniai bandymai ir tobulinimas, klaidų vengimas, greitas prisitaikymas prie nuolatos kintančių naršyklių vartotojų interesų.
Net jei jūs neturite pakankamai laiko išsamiai reklamos strategijai pagal raktažodžius, naudokitės lengvesne metodikos versija: sutelkite dėmesį į antraščių informacines žymas, kad apimtumėte pirminius ir antrinius raktažodžius naršyklėse.

Ankstesnis straipsnisInterviu svetainei paruošimas
Kitas straipsnisReklama naudojantis polemika

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here