Jeigu jūs seniai dirbate su projektu, tai tikrai žinote, kad jam periodiškai reikalingas auditas, kad nustatyti sukauptų nepriskaitymų kiekį. Išsamus auditas gali užtrukti daug laiko, todėl Brian Flores iš Search Engine Journal projekto pasiūlė gana protingą greitą vertinimo metodiką, kurią mes su malonumu papildome savo svarstymais.
Brian’as siūlo visą procedūrą padalinti į kelis etapus:
1. Naršyklės nustatymai.
2. Pagrindinio puslapio įvertinimas.
3. Navigacijos bandymai.
4. Puslapių kategorijų ir subkategorijų apžvalga.
5. Turinio optimizavimo patikrinimas.
6. SEO rodiklių analizė.
Taigi, viskas iš eilės.
Naršyklės nustatymas
Tikrai kokybiniam svetainės patikrinimui, turite išjungti jūsų naršyklėje programą „JavaScript“ ir slapukų įrašymus, būtent taip jūsų svetainę mato paieškos sistemos. Tai leidžia nustatyti daugelį problemų, trukdančių korektiškai indeksuoti puslapius.
Jei jums yra svarbu, kaip naršyklė yra matoma „Google“ nustatykite „Firefox“ papildinį „User Agent Switcher“, kurio pagalba naršyklė yra užmaskuota kaip „Google“ paeškos robotas ir rodo svetainę taip, kaip ji atrodo šiam robotui.
Pagrindinio puslapio įvertinimas
Išorinė puslapio išvaizda ir turinys yra labai svarbūs ir didžia dalimi nustato atsakymų rodiklius. Siekiant suprasti, koks geras yra pagrindinis puslapis, įsivaizduokite, kad esate paprastas lankytojas, ir užduokite sau keletą klausimų:
• Kaip profesionaliai atrodo dizainas?
• Ar turinys atitinka tam, ko tikimąsi iš svetainės?
• Ar galėtumėt jūs rekomenduoti šią svetainę savo draugams ir kolegoms?
• Ar paskelbta informacija kelia pasitikėjimą?
• Ar jūs pasiruošę išleisti pinigus produktui ar paslaugai, siūlomai šioje svetainėje?
Be to, patikrinkite keletą grynai techninių aplinkybių:
• Ar yra atliekamas automatinis peradresavimas iš pagrindinio puslapio į kitą svetainę arba neatsitiktinį puslapį.
• Ar informacinės žymos pavadinimo turinys yra dubliuojamas kituose puslapiuose.
• Ar URL prasidedantis „www“ veikia taip pat kaip ir URL be www.
Galiausiai, patikrinkite pagrindinio puslapio darbą su JavaScript parama ir be jos. Jei, išjungus JavaScript, dingo svarbūs maketo elementai, vadinasi interneto meistras turi darbo.
Navigacijos testai
Priminsim, kad navigacija – tai ištisas nuorodų blokas, kurį galima naršyti naudojant įvairius tinklalapio skyrius. Pagrindinis testas čia yra naršymo našumo tyrimai atjungus JavaScript ir AJAX: ar visos nuorodos yra prieinamos ir ar jos yra nuorodos.
Paprastas papildomas testas yra išoriniai naršymo bloko tūrio įvertinimai. Jei nuo paskutinio audito atlikimo, jis šiek tiek išaugo, galbūt, jį reikėtų peržiūrėti ir optimizuoti.
Puslapių, kategorijų ir subkategorijų apžvalga
Kiekvieno straipsnio patalpinimas tinklalapyje turi būti pagrįstas: tai turėtų būti reikšmingai susijęs su svetainės tematika tekstas, patrauklus ir naudingas lankytojams. Vertėtų atsižvelgti į tai, kad daugeliu atvejų navigacijos blokas automatiškai yra sukuriamas iš straipsnių kategorijų ir subkategorijų. Taigi, jei dalis straipsnių svetainėje yra mažai susiję su jos tema ir jie yra apjungti į kategoriją, ji automatiškai patenka į naršymo bloką ir tokiu būdu sukuria informacijos triukšmo poveikį.
Peržvelkite kategorijų ir subkategorijų pavadinimus. Jie turėtų būti labai glausti. Atminkite, kad, kai jūs atidarote puslapį su straipsniais kategorijoje, tai kategorijos pavadinimas paprastai įtraukiamas į pirmojo lygio antraštės (H1) informacinę žymą, į kurią atsižvelgiama naršyklėse atliekant reitingavimą.
Peržiūrėkite ir pačių puslapių kategorijas ir subkategorijas. Ypatingą dėmesį skirkite tam ar labai subalansuotai yra patalpintas tekstas, ar nėra nukrypimų link perdaug ar permažai subalansuoto teksto.
Galiausiai, patikrinkite persidengiančias nuorodas nukreipiančias į kitus kategorijų ir subkategorijų puslapius.
Turinio optimizavimo patikrinimas
Pagrindiniai greito patikrinimo elementai yra šie: antraščių informacinės žymos, meta aprašai, alt vaizdų atributai, žymos, H1 ir H2 informacinės žymos, Flash ir JavaScript elementai. Taigi, viskas iš eilės.
Pavadinimų informacinės žymos:
• Jei įmanoma, ne daugiau kaip 75 simbolių.
• Nuoseklus formatavimas.
• Pasikartojimų nebuvimas.
• Susiję su raktažodžiais.
• Lengvai skaitoma paieškos rezultatuose.
Pridėkim, kad maždaug vienodas antraščių ilgis ir nuoseklus formatavimas nėra straipsnio autoriaus kaprizas. Pasinaudokite vidaus paieška ir pažiūrėkite, kaip organiškai atrodo rezultatų pateikimas. Perdaug „iškarpyti“ pavadinimų kraštai sukuria grubumo jausmą.
Meta aprašymas:
• Kompaktiški ir, jei įmanoma, be automatiškai iškirpto nereikalingo teksto (Yandex leidžia 185 simbolius, Google dar mažiau).
• Sudėtyje yra pagrindinio teksto raktažodžiai.
• Lengva skaityti ir prisiminti.
Alt atributų tekstai vaizdams
• Sudėtyje yra raktažodžiai.
• Tiksliai apibūdina vaizdą (prisiminkite paieškos vaizdų populiarumą).
• Lakoniški.
H1 ir H2 informacinės žymos
• Tiksliai apibūdina teksto turinį.
• Be vertimo, panaudojant raktažodžius.
• Veiksmingai padalina puslapio turinį į fragmentus, kuriuos galima pažinti skenuojant tekstus akimis.
Galiausiai, pagrindiniu, svarbiausiu momentu čia yra protingas Flash ir JavaScript panaudojimas, apie kurių nepakankamą indeksavimą yra pasakyta pakankamai.
Patarimai šio puslapio pagrindinių elementų optimizavimo klausimais gali atrodyti įkyriai, tačiau būtent šie elementai yra svarbūs reitinguojant tinklalapius ir vertinant lankytojams tinklalapio kokybę.
SEO rodiklių analizė
Paskutinis žingsnis – tinklalapio išorinių SEO rodiklių įvertinimas. Atrodo, kad mums jau tampa įpročiu rekomenduoti Open Site Explorer (OSE) atsakomųjų nuorodų patikimumo analizei. Rodikliai, kurie pirmiausia yra svarbūs šie:
• Puslapio ir svetainės įtakingumas.
• Bendras nuorodų ir pagrindinių domenų skaičius.
• Nuorodų kodas ir jų paskirstymas.
SEO pateikia tiek daug informacijos, kad sunku joje neįklimti, todėl mes rekomenduojame vertinti bendrą padėtį, o išsamų duomenų tyrimą atlikti atskirai. Jau vėliau, atliekant išsamų auditą taikomą nuorodų kodams, mes rekomenduojame kruopščiai peržiūrėti šiuos kriterijus.
Pirma, kaip nuorodos kodo tekstas sutampa su puslapių turiniu, į kuriuos jie nukreipia. Ydėmiai peržiūrint prieš jūsų akis gali atsiverti bedugnės, pavyzdžiui, didelis nuorodų kodų kiekis su mažai apmąstytu ir ne labai patraukliu tekstu, pvz., „čia“, „šioje vietoje“, „iš čia“, ir taip toliau.
Antra, kokioje puslapių dalyje patalpintos nuorodos į jūsų svetainę. Optimalus nuorodų išsidėstymas — teksto pradžioje, nes būtent jam tenka didžioji dalis lankytojų dėmesio
Santykinai neįdomi pradžia nulemia viso likusio turinio greitą peržvalgą, todėl egzistuoja mažesnė tikimybė, kad nuorodos, kurios yra viduryje teksto, suveiks.
Galiausiai, visų nuorodų reikšmę nulemia nuorodų kiekis aplinkoje. Jei jūsų nuoroda yra perskaityta ir šalia jos yra daugiau nuorodų, nukreipiančių į kitus šaltinius, jos reikšmė automatiškai sumažėja. OSE įvertina šį kriterijų vertindama puslapio įtakingumą (Page Authority).
Jūs ne visada turėsite galimybę susitarti su savininkais dėl jau patalpintų nuorodų pakeitimo. Apskritai, tai bus užduotis tolygi dvylikai Heraklio žygių. Nepaisant to, supratimas apie realius nuorodų kodus, padės jums koreguoti reklamos darbą, išskirti prioritetus tarp rodiklių.
Apie seo taip pat skaitykite seopaslaugos.com bloge.