Saulės energijos panaudojimas

Populiariausias techninis sprendimas siekiant paversti saulės energiją į šiltą vandenį yra saulės kolektorių panaudojimas. Visos sistemos veikimo principas yra paprastas. Vanduo (arba cirkuliacinis skystis) tekėdamas per kolektoriaus vamzdyną yra sušildomas saulės energijos.Sušilęs vanduo teka į šilumokaitį-boilerį kuriame šildo vartojimui skirtą vandenį. Vasaros metu vanduo boileryje pasiekia 80 laipsnių Celsijaus per pusdienį, o 100 litrų talpos boilerio izoliacija išlaiko šiltą vandenį iki kito ryto!

 

Sistemos aprašymas

Sistema turi tris pagrindines sudėtines dalis – saulės kolektorių,100 litrų talpos boilerį ir valdymo prietaisą. Šios dalys tarpusavyje sujungiamos izoliuotais variniais vamzdeliais. Kai yra saulėta (min 150 vatų/ kv.m) siurblys esantis valdymo prietaise automatiškai pradeda darbą. Iš cirkuliacinio skysčio talpos (kuri taip pat yra valdymo prietaise) skystis keliamas į kolektorių, kur sušilęs, grižta į boilerį ir per šilumokaitį šildo boileryle esantį vandenį.Pasiekus 90 laipsnių temperaturą arba sutemus siurblys automatiškai išsijungia. Tuomet cirkuliacinis skystis suteka iš kolektoriaus atgal į talpą valdymo prietaise. Sistema veikia ir žiemą, tačiau neužtenkant saulės energijos papildomai naudojamas esamas vandens šildymo prietaisas. Saugumo sumetimais, ypač vaikų, rekomenduojama naudoti maišymo vožtuvą ,kuris neleis vartoti vandens karštesnio nei 60 laipsnių.

 

Sistemos privalumai

Pagrindinis sistemos privalumas yra tai ,kad sitemos cirkuliacinis siurblys tiekia tik 25-30 litrų cirkuliacinio skysčio per valandą. Tai yra todėl, kad siurblio galingumas tik 3 vatai, nei kitose sistemose kuriose siurblio galingumas siekia 50 vatų. Visa tai realiai taupo Jūsu el. Energijos išteklius. Sekantis šios sitemos privalumas yra tai, kad šviečiant saulei, ištekančio iš kolektoriaus cirkuliacinio skysčio temperatūra yra 30 laipsnių Celsijaus didesnė nei įtekančio. Kitose, tiesioginio pratekėjimo sistemose šis skirtumas tėra 3 laipsniai. Be to, sistemos boileris yra sukonstruotas taip , kad vanduo sušyla pirmiausia prie išleidimo angos. Todėl pradedant naudoti pašildytą vandenį, karščiausias vanduo patiekiamas pirmiausia.

Saulės kolektorius

 

Saulės kolektorius uždengtas tvirtu,šviesai laidžiu,išoriškai sunkiai pažeidžiamu plastikiniu dangčiu. Iš apačios kolektorius padengtas 50mm šilumos izoliacija. Saulės radiaciją absorbuojanti plokštė pagaminta iš 0,2mm vario plokštės, kuri padengta juodu chromo sluoksniu. Visa tai leidžia maksimaliai absorbuoti saulės spindulius su minimaliais nuostoliais. Netgi ir esant šaltai ar debesuotai dienai, kolektoriaus efektyvumas bus pakankamas. Po absorbuojančia vario pokšte pritvirtintas varinių vamzdelių gyvatukas (bendras ilgis 25m) kuriuo teka cirkuliojantis skystis. Kolektorius gali būti tvirtinamas tiek ant šlaitinio tiek ant plokščio stogo. Taip pat tiek vertikalioje tiek horizontalioje padėtyje. Maksimalaus našumo padėtis- 45 laipsnių kampu į pietų pusę.

Varinis boileris (vidinė dalis) suteikia gerą garantiją prieš koroziją. Boileris patalpintas patraukliame plieno korpuse su izoliaciniu sluoksniu. Kaip apsauga nuo perkaitinimo veikia valdymo prietaisas, kuris pasiekus vandens temperatūrai apie 80 laipsnių automatiškai išjungia siurblį. Boilerio viršuje įmontuotas termometras rodantis pašildyto vandens temperatūrą. Boileris statomas ant tvirto pagrindo.

Plieninis boileris iš vidaus padengtas stiklu garantuoja ilgą ilgaamžiškumą. . Boileris patalpintas patraukliame plieno korpuse su izoliaciniu sluoksniu. Kaip apsauga nuo perkaitinimo veikia valdymo prietaisas, kuris pasiekus vandens temperatūrai apie 80 laipsnių automatiškai išjungia siurblį. Įmontuotas termometras. Boileriai montuojami ant sienos tiek vertikaliai tiek horizontaliai

Ankstesnis straipsnisSaulės energijos panaudojimo būdai
Kitas straipsnisSIUVINIŲ KOKYBĖS REIKALAVIMAI IR LAIKYMAS

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here