energetika

Jeigu ieškote įdėjų namams, kaip pagerinti namų energijos vartojimo efektyvumą ir sumažinti išlaidas už energiją, pateikėme keletą paprastų pavyzdžių.

1. Įdiekite ir nustatykite programuojamą termostatą. Naudodamiesi šiuo termostatu galite sutaupyti apie 10% per metus šildymo ir vėsinimo išlaidų. Užprogramuojant iš naujo šį termostatą Jūs galite nebūtinai būti namuose, taip galite išsaugoti ir nepakenkti savo komfortui.

2. Naudokite saulės spindulius. Saulės spinduliai žiemą gali skatinti šilumą namuose. Žiemos mėnesiais galite pasinaudoti saulės spinduliais. T.y. atitraukite užuolaidas dienos metu, kad saulė natūraliai šildytų Jūsų namus. O šiltesniais mėnesiais naudokite šviesias langų žaliuzes, kad atspindėtumėte šilumą lauke, taip Jūsų namai taps vėsesni. Efektyvus natūralus apšvietimas sumažins poreikį naudoti dirbtinę šviesą.

3. Keisdami prietaisus ar pirkdami elektroniką ieškokite tik energiją tausojančių įrangų. Pirkite tik sertifikuotus produktus, kuriuose įdiegtos pažangios technologijos sunaudojančios apie 10% – 15% mažiau energijos nei standartiniuose prietaisuose.

4. Pasirinkite energiją taupantį apšvietimą. Pakeitę penkis dažniausiai Jūsų namuose naudojamus žibintus, galite sutaupyti nemažai išlaidų per metus. Palyginti su tradicinėmis kaitrinėmis lemputėmis, kompaktiškos fluorescencinės lemputės gali sutaupyti net 75% energijos ir tarnauti šešis kartus ilgiau.

5. Atkreipkite dėmesį į savo elektronikos prietaisus. Patartina kai nenaudojate arba yra pilnai pasikrovę elektronikos prietaisai atjunkite įkroviklį – jie išeikvoja energiją net ir neprisijungę prie įrenginio.

6. Sumažinkite vandens šildymui reikalingą energiją. Vandens šildymas yra didelės energijos sąnaudos Jūsų namuose, kurios sudaro apie 14% – 18% Jūsų komunalinių mokesčių. Visų pirma įsitikinkite, kad Jūsų vandens šildytuvas yra nustatytas ne aukščiau negu 120 laipsnių. Taip pat įdiekite mažo strauto dušo galvutes arba temperatūrai jautrias dušo sklendes. Nauji vandens šildytuvai turi daugiau izoliacijos negu senesni. Jeigu Jūsų vandens šildytuvui yra daugiau negu penkeri metai turėtumėte apvynioti vandens šildytuvo apvalkalą, kad būtų išvengta šilumos nuostolių iš rezervuaro.

7. Kreipkitės į profesionalus, kurie galėtų patikrinti Jūsų šildymo ir vėsinimo sistemą. Taip pat bent vieną kartą per mėnesį turėtumėte išvalyti oro filtrus savo šildymo ir vėsinimo sistemoje bei reguliariai juos pakeisti.

8. Norėdami sutaupyti pasitarkite su savo namo rangovu. Šie profesionalūs specialistai atliks išsamų viso namo energijos auditą naudodami specialias priemones.

Profesionalus energijos taupimo auditas suteikia išsamų vaizdą, kur namuose trūksta energijos ir kokie veiksmai padės sutaupyti. Atnaujindami arba tinkamai apšildydami savo namus galite tikėtis sutaupyti apie 15% – 30% energijos sąnaudų, tuo pačiu pegerindami savo namų komfortą ir oro kokybę.

www.indema.lt

Ankstesnis straipsnisKaip išvengti netikėtų augintinio priežiūros išlaidų, jei joms santaupų neturite?
Kitas straipsnisPasirūpinkite tinkama namų dezinfekcija

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here