dezinfekcija

Kad ir kaip dažnai tvarkotės namuose, įvairiose dažnai mūsų naudojamose vietose gali kauptis ne tik nešvarumai, bet ir bakterijos arba snausti virusai. Norint apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų epidemijos metu, reikėtų reguliariai pasirūpinti namų dezinfekcija. Kad ji būtų atlikta tinkamai, pakaks atkreipti dėmesį į kelis paprastus dalykus.

Naudokite tinkamas priemones

Namų dezinfekcijai nereikėtų naudoti įprastų namuose randamų valiklių. Svarbu suprasti, kad dezinfekcija nėra valymas. Namai prieš dezinfekciją turėtų būti išvalyti ir sutvarkyti. Dezinfekavimas daromas tik po to. Dezinfekcijai reikėtų rinktis specialias priemones. Pavyzdžiui, paviršių dezinfekcijai skirtus skysčius ar gelius. Taip pat labai svarbu rinktis vienkartines šluostes. Tik tokiu atveju užtikrinsite, kad dezinfekuoti paviršiai būtų švarūs. Jeigu dezinfekavimas atliekamas su daugkartinėmis šluostėmis, kyla pavojus virusus su šluoste pernešti nuo vienos namų vietos prie kitos.

Valykite mėgstamas vietas

Nereikia dezinfekuoti visų namų kampų ir vietų. Reikėtų prieš dezinfekciją įvertinti, kokios vietos gali kelti pavojų. Kai dezinfekcijaatliekama viruso prevencijai, dažniausiai reikėtų susitelkti ties dažnai liečiamais paviršiais bei grindimis, kur gali nukristi virusas. Tad namuose reikėtų dezinfekuoti pirmiausia tokias vietas kaip rankenos, langų rėmai, spintelių paviršiai ir rankenos, stalčiai, kėdžių atlošai, kriauklės, klozetas ir kitos vietos, kurias dažnai liečia namiškiai.

Dezinfekuokite reguliariai

Jeigu manote, kad vieną kartą pasirūpinę namų dezinfekavimu, būsite saugūs ilgą laiką, tai klaidinga nuostata. Namuose gyvenant žmonėms, ypač, jeigu kažkur iš namų išeinate, nuolat gali atsirasti naujos bakterijos ir virusai, kuriuos atnešame patys. Todėl norint apsisaugoti nuo virusų, namus reikėtų dezinfekuoti reguliariai. Geriausiai – kiekvieną kartą, kai į namus grįžtate iš viešos vietos arba atsinešate daiktus, kurie galėjo būti nedezinfekuotose patalpose.

Ieškokite profesionalų

Deja, ne visi turime laiko ir galimybių savo namuose pasirūpinti tinkama dezinfekcija. Ypač, jeigu rinkoje trūksta priemonių. Tokiais atvejais verta pasidomėti profesionaliomis valymo ir dezinfekavimo paslaugomis. Tokias Lietuvoje teikia profesionalios valymo agentūros. Tai puikus pasirinkimas, jeigu norite būti tikri, kad namai bus tinkamai dezinfekuoti. Taip pat profesionali dezinfekcija gali praversti, jeigu namuose lankėsi užsikrėtęs žmogus. Tokios paslaugos teikiamos ne tik privatiems asmenims, bet ir įmonėms, kai reikalinga pasirūpinti, kad patalpos veiklai ar darbui būtų saugios ir švarios.

Ankstesnis straipsnisEnergetikos projektavimas namuose – INDEMA
Kitas straipsnisMediniai langai – sprendimas ieškantiems geriausios kokybės

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here