santechnika

Kokybiška santechnika reikalauja daug darbo ir praktinių žinių, todėl minėtieji darbai turėtų būti patikėti profesionalams. Nors kiekvienas lietuvis vertina galimybę sutaupyti, ekspertai teigia, kad šiuo atveju kalbama apie vieną tų sričių, kuriai investicijų gailėti nereikėtų. Pirmiausia, prastos kokybės įranga negali užtikrinti ilgalaikio rezultato, antra, net ir mažiausia klaida gali tapti brangiai kainuojančių avarijų priežastimi. Kad išvengtumėte nelaimių ir džiaugtumėtės ilgalaikės santechnikos privalumais, bendradarbiaukite su šios srities specialistais.

Itin daug klausimų kelia kanalizacijos vamzdynų montavimas. Minėtojo vamzdyno maršrutas parenkamas, įvertinus statinio sanitarinių prietaisų išdėstymą. Siekiant maksimalaus rezultato, būtina vadovautis nuotakyno vamzdžių montavimo rekomendacijomis ir kiek įmanoma tiksliau apskaičiuoti vamzdyno nuolydį, skersmenį bei nuotekų tekėjimo spartą.

Parenkant vamzdyno išdėstymą statinyje, atsižvelgiama į efektyvumo ir ekonomiškumo reikalavimus. Ekspertai primena, kad vandentiekio santechnika sudaryta iš atskirų dalių, reikalaujančių specifinių žinių ir santechniko patirties. Dažniausiai kalbama apie magistrales (kuriomis vanduo tiekiamas iš VAM į numatytas statinio dalis), stovus (jais tiekiamas vanduo į atskirus statinio aukštus), aukštų įvadus (jais vanduo tiekiamas iš stovų į jungiamuosius vamzdžius) ir jungiamuosius vamzdžius, pritaikytus vandens ėmimui. Bene daugiausiai klausimų kelia magistralių tiesimas. Magistraliniai vamzdynai paprastai tiesiami rūsiuose, pastogėse ar techniniuose aukštuose. Jei minėtųjų patalpų statinyje nėra, magistralės gali būti įrengiamos kartu su karšto vandens ir šildymo vamzdynais. Nepamirškite, kad magistralė, susijusi su šaltu vandeniu, praktiškai visais atvejais turi būti įrengta žemiau karštų vamzdžių.

Atlikus pagrindinius santechnikos darbus, negalima pamiršti, kokį svarbų vaidmenį atlieka namų santechnika gyvenamosiose patalpose, pvz., vonios kambario ar virtuvės įrengimas. Praktika rodo, kad daugelis naujakurių keliauja lengviausiu keliu – nubraižo gyvenamosios erdvės preliminarų planą (t. y. numato, kas kur stovės), išmatuoja įrangos parametrus ir perka pakankamai dailią, tačiau nebrangią įrangą, nepasidomėję nei jos gamintoju, nei garantijomis. Iš tiesų, jei norite džiaugtis patikimu rezultatu, turėtumėte skirti daugiau laiko santechnikos įrenginių paieškai. Ekspertai rekomenduoja atsisakyti pigios įrangos ir atsargiai vertinti nežinomo gamintojo produkciją. Vienas geriausių sprendimų – apsipirkti didžiuosiuose prekybos centruose, kurie nuolatos organizuoja išpardavimų dienas ir patrauklias akcijas. Taip būsite tikri, kad įsigijote aukštos kokybės gaminį (paprastai tokios prekybos vietos, siekdamos išlaikyti klientų srautus, siūlo tik patikimą įrangą) ir šiam tikslui neišleidote krūvos pinigų. Jei abejojate dėl savo sprendimo, pasitarkite su santechniku, kuris padės priimti optimaliausią sprendimą.

Ankstesnis straipsnisAutomobilių nuoma gali praversti ir per šventes
Kitas straipsnisBaidarių nuoma: patarimai verslininkui, norinčiam būti konkurencingu šioje srityje

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here