Restoranas „55º“
Restorano virėjai ruošia ir specialius karštuosius patiekalus, kuriuos retas yra ragavęs, o kitiems ir girdėti apie juos neteko. Tik tikrų zanavykų gaminama sausgarė ar suvalkietiški spirgai su „cibuliais” ir paršo smegenėlėmis yra pigūs ir gurmanų verti patiekalai. Sausgarei gaminti tikrų ketaus troškintuvų buvo ieškoma kaimuose pas gimines, pažįstamus.
Restoranas įrengtas XIX a. pabaigoje statytame name. Senajame restorano rūsyje galima grožėtis senų raudonų plytų skliautais, kurie anksčiau buvo užbetonuoti. Sienos papuoštos tapybos darbais, parodančiais visą samanės kelią nuo grūdo iki stalo. Norintieji pamatyti, koks Kaunas buvo prieš šimtmetį ar seniau, čia ras archyvinių, miesto istoriją menančių nuotraukų. Dvi tarpukariu dvelkiančios salės – klasikinė ir samanės, nuolatinių lankytojų vadinama „grūdų”, įrengtos naudojant autentiškas dvarininkų sodybos medžiagas ir apyvokos daiktus.
Restorane klasikiniais europietiškais ir ypatingais lietuviškais patiekalais gali vaišintis iki 80 svečių. Jiems siūlomas didelis įvairių rūšių vyno pasirinkimas.
Populiariausias Kauno restorano „55°” gėrimas – samanė. Valgiaraštis taip pat pritaikytas šiam lankytojų pomėgiui. Galima užsisakyti lašinių, dešros, agurkų, svogūnų užkandos ant lentelės, Ūkininkų užkandos – skilandžio ir kumpio su sūdytais ir rūkytais lašiniais.
Ankstesnis straipsnisŠVČ. TREJYBĖS NEOGOTIKINĖ BAŽNYČIA
Kitas straipsnisMIKALOJUS KONSTANTINAS ČIURLIONIS

1 KOMENTARAS

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here