Visame pasaulyje vis daugiau žmonių ima domėtis sveika mityba ir ieško ne tik sveikų, bet ir skanių maisto patiekalų pasirinkimų. Pasirodo, norint valgyti sveiką ir subalansuotą maistą, nebūtina atsiriboti virtais kiaušiniais ir vištienos krūtinėle. Galima mėgautis ir tikrai maistingais bei gardžiai patiekalais. To įrodymas – indiška virtuvė.

Indijos vizitinė kortelė

Žinoma, jog vos prakalbus apie tai, kas yra indų virtuvė, daugeliui pirmiausia atmintyje iškyla gausybė indiškų prieskonių ir aromatų. Indiški prieskoniai yra tikroji šios virtuvės vizitinė kortelė. Todėl jeigu viešėjote Indijoje, puikiai žinote, jog ten rasti patiekalų, kurie nebūtų aštrūs europiečio gomurui, labai sunku. Tad jeigu mėgstate indišką virtuvę, galite ir patys išbandyti pasigaminti kažką indiško namuose.

Pavyzdžiui, indiška virtuvė neįsivaizduojama be gausos įvairiausių karių. Tai troškiniai, kurių svarbiausias ingredientas – skirtingų skonių padažai. Juose gali būti troškinama įvairi mėsa, o taip pat labai populiaru vegetariški kariai su žuvimi arba tik daržovėmis. Prie tokio patiekalu puikiai dera Jums patinkantys garnyras. Garnyrams indai visuomet skiria daug dėmesio. Tai gali būti ryšiai, įvairūs makaronai, o gal tandyre kepta indiška duonelė.

Mėgstantiems saldėsius, taip pat turėtų patikti indų virtuvė. Desertams čia skiriama daug dėmesio ir smaližiai tikrai ras ką paragauti indiškame restorane arba ką pasigaminti, nusprendus pasilepinti indiškais patiekalais namuose. Indijoje gausu įvairiausių vaisių, todėl dažniausiai desertai gaminami iš jų. Ypač populiarūs mangai, iš kurių indai gamina ne tik pyragus, bet ir ryžių pudingą, saldžius kokteilius bei ledus

Nebūtina gaminti patiems

Lietuvoje indiška virtuvė populiari jau daug metų, tačiau kokybišką maistą gaminančių indiškos virtuvės restoranų vis dar reikia paieškoti. Vienas labiausiai vertinamų – Vilniuje įsikūręs indiškos ir tajų virtuvės restoranas „BlueLotus“. Čia išsirinkti patiekalų gardiems pietums ar vakarienei gali net išrankiausias klientas.

Restoranas, kaip įprasta indišką virtuvę pristatančiai maitinimo įstaigai, siūlo labai platų įvairių patiekalų pasirinkimą. Čia daug dėmesio skiriama ne tik mėsos, bet ir daržovių patiekalas. O svarbiausia, kad visus juos gamina savo amatą puikiai išmanantys virtuvės šefai iš Nepalo ir Indijos. Virtuvės kūrėjai atskleidžia savo restorano koncepciją – tai prieskonių ir kvapų gausų indišką maistą praturtinti švelniais ir kokoso pienu gardinamais tailandiečių patiekalais. Tiems, kurie mėgsta šių karštų virtuvę, restoranas siūlo maistą ne tik vietoje, bet ir išsinešimui. Tai puikus būdas pasilepinti gardžia ir autentiška vakariene net ir neišeinant iš namų.

Ankstesnis straipsnisPabėgimo kambariai: nuo zombių apokalipsės iki policininko šturmo
Kitas straipsnisŽenklai, kurie byloja apie moteriškos avalynės kokybiškumą

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here