Šį mėnesį debiutavo naujasis „Mini John Cooper Works“. Tai galingiausias visų laikų „Mini“ automobilis – sportiškoji versija aprūpinta 170 kW/231 AG varikliu. Nors galia, lyginant su pirmtakais išaugo, tačiau naujasis „Mini John Cooper Works“ pasižymės kukliu apetitu degalams ir draugiškumu aplinkai – vidutinės jo degalų sąnaudos tėra 5,7 l. šimtui kilometrų kelio.

Naujasis „Mini John Cooper Works“ vairuotojui siūlo lenktyniniams automobiliams būdingų pojūčių ir kompaktiškų premium segmento automobilių savybių sintezę. Tai itin ryškus, unikalios koncepcijos automobilis, kuriame dera naujausios kartos „Mini“ techniniai sprendimai ir partnerių iš „John Cooper Works“ sportiškos inovacijos.

Galingas ir taupus motoras

Galingiausias istorijoje serijinis „Mini“ aprūpintas dviejų litrų darbo tūrio benzininiu varikliu, kuris sukurtas naudojant „Mini TwinTurbo Power“ technologijas. Variklio galia siekia 170 kW/231 AG, o sukimo momentas siekia 320 Nm. Dėl specialios konstrukcijos stūmoklių, turbinos ir išmetimo sistemos motoras pasižymi sportišku charakteriu ir garsu. Variklis komplektuojamas su mechanine šešių pavarų dėže, arba, automatine transmisija „Steptronic“. Su mechanine pavarų dėže „Mini John Cooper Works“ iki 100 kilometrų per valandą greičio įsibėgėja per 6,3 sekundės, o su automatine pavarų dėže – per 6,1 sek. Maksimalus automobilio greitis – 246 kilometrai per valandą.

Lyginant su ankstesnės kartos modeliu galia padidėjo 10 proc., o sukimo momentas – 23 proc. Tačiau sportiško automobilio variklis pasižymi taupumu. Su automatine transmisija vidutinės degalų sąnaudos tėra 5,7 l. šimtui kilometrų kelio, o su mechanine pavarų dėže – 6,7 l.

Prie lenktyninių „Mini John Cooper Works“ ambicijų dera ir pakabos nustatymai. Tai itin tiksliai valdomas ir manevringas automobilis. Sportiško automobilio vairuotojui talkina išmani stabilumo kontrolės sistema „Dynamic Stabilyty Control“, išnaudoti galingo motoro potencialą padeda elektroninė diferencialo blokavimo imitavimo sistema EDLC ir sukimo momento paskirstymo sistema „Performance Control“. Kaip papildomą įrangą galima užsisakyti ir amortizatorių standumo reguliavimo sistemą „Dynamic Damper Control“. Na o efektyviai sustabdyti sportiškiausią „Mini“ padės „Brembo“ stabdžiai.

Išskirtinė ir nesupainiojama išvaizda

Visi naujojo „Mini John Cooper Works“ išvaizdos štrichai dar labiau pabrėžia automobilio sportiškumą ir išskirtinumą. Automobilis aprūpintas šviesos diodų žibintais, baltos spalvos posūkių žibintais. Originalios radiatoriaus grotelės, šoninės „žiaunos“ ir bagažinės dangtis yra su „John Cooper Works“ emblemomis, o žvelgiant į automobilį iš galo į akis krenta dideli sportinės išmetimo sistemos antgaliai. Beje, specialiai „Mini John Cooper Works“ modeliui pristatyta ir nauja kėbulo spalva „Rebel Green“. „Mini John Cooper Works“ pasižymi ir itin didelėmis individualizavimo galimybėmis. Galima pasirinkti įvairias stogo ir veidrodėlių spalvų kombinacijas, juostas ant variklio dangčio ir „Mini Yours“ linijos aksesuarus.

201505-P90181982-zoom-orig

Sportiškas charakteris pabrėžiamas ir automobilio salone. Jame įrengti sportiniai „John Cooper Works“ krėslai aptraukti audiniu ir „Dinamica“ oda, „JCW“ vairas su multifunkcinėmis automatinės pavarų dėžės valdymo rankenėlėmis, „John Cooper Works“ logotipu papuošta pavarų perjungimo svirtis. Pedalai ir atrama kairei kojai pagaminta iš nerūdijančio metalo. Prietaisų skydas ir jo apdaila taipogi pabrėžia sportinį automobilio stilių, o standartinėje automobilio komplektacijoje yra važiavimo rėžimų perjungėjas „Mini Driving Modes“.

Turtinga komplektacija ir nauji elektroniniai padėjėjai

„Mini John Cooper Works“ aprūpintas išmania „Driving Asistant“ sistema su aktyvia greičio palaikymo sistema, perspėjimo apie gresiantį susidūrimą su pėsčiaisiais sistema turinčia automatinio stabdymo funkciją, kelio ženklų atpažinimo ir ilgų šviesų automatinio perjungimo sistemas. Automobilis aprūpintas parkavimo asistentu, galinio vaizdo kamera, taip pat yra apie pavojingą priartėjimą perspėjanti sistema „Parking Distance Control“.

„Mini John Cooper Works“ išsiskiria ir itin gausia įranga. Tai ir automatiškai užtemstantys visi veidrodžiai, dviejų zonų klimato kontrolės sistema, navigacinė sistema „MINI“ arba „MINI Professional“, „Harman Kardon“ HiFi garsiakalbių sistema. Na o informacinė-pramoginė sistema „MINI Connected“ dabar naudotojams suteikia dar daugiau funkcijų.

UAB „Krasta Auto“ yra oficiali BMW ir MINI atstovė Lietuvoje. Įmonė užsiima naujų ir naudotų BMW ir MINI automobilių, motociklų prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas ir turi oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Krasta Auto“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

Ankstesnis straipsnisNebyli žudikė, apie kurią neįtaria tūkstančiai
Kitas straipsnisKreditų ima mažiau, tačiau skolinasi didesnes sumas

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here